Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Joj sa chystá na nakrúcanie deviatej série Talentu! Divadlá oproti minulým rokom zmenia miesto

Po vynútenej ročnej prestávke spôsobenej koronakrízou dáva komerčná dvojka definitívnu zelenú svojmu najsilnejšiemu projektu.

Šou Česko Slovensko má talent sa tento rok definitívne vráti so svojou deviatou sériou.

Aj keď tú mala Joj spoločne s Primou naplánovanú už na minulú jeseň, všetko zmenila pandémia koronavírusu, ktorá ochromila nakrúcanie programov s nevyhnutnou účasťou väčšieho množstva divákov.

Podobnú situáciu zažili aj Markíza a Nova s ich ťažiskovou šou Tvoja tvár znie povedome, pri ktorej charaktere sa však tvorcovia šou vynašli a ako vlani českú verziu pre Novu, tak tohtoročnú jarnú sériu pre Markízu nakrúcali prakticky bez divákov a potlesky a reakcie publika si prednahrali ešte pred začiatkom nakrúcania samotných finálových večerov.

Pre šou Česko Slovensko má talent je prítomnosť divákov kľúčová, nielen pre samotnú atmosféru, ale aj vizuálne, keď je porota obkolesená publikom.

Joj a Prima po vynútenej stopke pre Talent minulú jar, kedy každoročne zvykli nakrúcať kľúčové divadelné časti šou, zamýšľali historicky prvýkrát otočiť harmonogram a nakrútiť novú sériu na jeseň, odvysielala by ju tak ešte v tejto jarnej sezóne. Pandemická situácia ani tento zámer nepodporila.

Televízie sa tak vracajú k zabehnutému formátu a divadelné časti budú opäť tradične nakrúcať pred letom.

Ich súčasťou bude aj publikum, ktoré sa už môže ako komparz na nakrúcanie šou hlásiť. Dá sa však očakávať, že množstvo divákov bude pre aktuálne pandemické pravidlá výrazne okresané.

Joj a Prima nakrútia deviatu sériu Česko Slovensko má talent počas júna.

Ako sme už skôr informovali, zaujímavosťou je, že práve v týchto týždňoch prebieha nakrúcanie novej veľkej šou RTVS Pečie celé Slovensko, ktorú pripravuje rovnaký štáb na čele s režisérom Jeffom Minaříkom, ako šou Česko Slovensko má talent. Je tak zrejmé, že sa naplnia pôvodné plány a nakrúcanie novinky Pečie celé Slovensko vo veľkolepých priestoroch historického kaštieľa v Bernolákove, sa uzavrie začiatkom júna.

Zo zverejnených termínov nakrúcania šou Česko Slovensko má talent je zrejmé, že televízie opäť absolvujú osem kompletných natáčacích dní, kedy nakrútia väčšinu šou, a teda všetky divadelné epizódy nového ročníka. Nakrúcanie by malo prebiehať od polovice júna do konca mesiaca.

Televízie pritom po ostatných rokoch menia priestory, v ktorých prebehne výroba divadelných kôl.

Minulé roky sa celá príprava Talentu presťahovala do ateliérov na Kolibe, pre tento rok sa má vrátiť do bratislavskej Incheby, z ktorej zvykli Joj a Prima pravidelne vysielať najmä živé kolá talentovej šou.

Výraznejšiu zmenu však diváci zaregistrujú v samotnom zložení hlavných tvárí šou.

Z Talentu totiž po dvoch sériách odišla moderátorka Lujza Garajová Schrameková, ktorá po rokoch v Joj prestúpila do projektov konkurenčnej Markízy. Túto jar posilnila porotu Tvoja tvár znie povedome.

Po prvýkrát však odchod jedného z moderátorov nebude znamenať koniec celej moderátorskej dvojice.

V šou totiž bude pokračovať David Gránský, pre ktorého to tak bude tretia séria Talentu v úlohe moderátora. Zaujímavosťou je, že túto jar aj on vystupoval v šou Tvoja tvár znie povedome, avšak v jej českej verzii v špeciálnej sérii, v ktorej sa vracali úspešní súťažiaci z predošlých ročníkov.

Gránský v tomto ročníku Česko Slovensko má talent vytvorí novú moderátorskú dvojicu s Jasminou Alagič, ktorá bude jednou z hlavných noviniek tohtoročnej talentovej série.

Zloženie porotcov ostane nezmenené v zložení Diana Mórová, Jaro Slávik, Marta Jandová a Jakub Prachař.

Čítať viac...
Nahor