Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: TV JOJ

Pikošky

Zmena plánov nového Talentu: Šou prvýkrát nakrútia v zime, otvorená zostava tvárí! Vráti sa Pyco?

Aj prípravu najúspešnejšej šou Joj zasiahla koronakríza, čaká ju netradičná príprava v období, kedy už bežne finišovala s vysielaním.

Joj tento rok skutočne podľa plánov nakrúti v poradí už deviaty ročník šou Česko Slovensko má talent. Federálny projekt, pripravovaný aj tentokrát s českou Primou, sa mal v tomto roku dočkať nielen realizácie ale aj vysielania, k čomu však už nedôjde.

Talent sa mal stať aj tentokrát nosnou šou jesennej sezóny. Po prepuknutí koronakrízy sa však televíziám plány zrútili a stavali ich nanovo, Joj tak ako hlavnú jesennú šou uvedie úplnú novinku Zlatá maska, ktorej vysielanie bolo naplánované na marec, no tesne pred štartom bola šou pre krízu zastavená.

Joj rovnako zastavovala aj pripravované „predkastingy“ do deviateho Talentu, ktoré sa mali uskutočniť taktiež v marci. Na nich tvorcovia hľadajú nových súťažiacich zo Slovenska aj Česka, ktorých následne v divadlách dopĺňajú pozvanými účastníkmi zo zahraničia.

Práve realizáciu predkastingov Joj s Primou opätovne ohlásili. Uskutočnia sa v polovici leta, čím televízie už naznačili, že budú chcieť Talent nakrútiť netradične v druhej polovici roka. Najúspešnejšiu divadelnú fázu nakrúcajú od začiatku šou v letnom období  v okolí mája či júna.

Joj už aktuálne potvrdila, že novú sériu Talentu nakrúti predbežne v novembri. V tomto období už zvykla šou, naopak, finišovať a vysielať jej živé finále. Stále reálnejšie je tak možné prekvapenie ohľadom nasadenia šou, keď by vôbec celkovo formát Got Talent mohol byť u nás vysielaný na jar. Na jeseň bežal vo všetkých ôsmich sériách na Joj a rovnako v jednej sérii v roku 2008 na Markíze.

Zmena plánov ohľadom výroby Talentu môže zamiešať aj zostavou osobností šou. Porotcovia či moderátori si pravidelne vopred vyhradzujú čas pre nakrúcanie šou, keď výroba divadiel prebieha počas dvoch týždňov. Koronakríza zamávala aj so záväzkami umelcov, pričom nie je isté, že budú v čase výroby Talentu dostupní.

„Všetko je zatiaľ v rokovaní, tak nepredbiehajme okolnosti,“ citoval PR oddelenie Joj časopis Eurotelevízia, ktorý sa zaujímal o účasť Diany Mórovej v porote v kontexte jej jesenných záväzkov v divadle.

Ešte zaujímavejší však môže byť potenciálny návrat jednej z najväčších tvárí Talentu do šou.

Po rokoch sa totiž do služieb televíznej dvojky vrátil moderátor Martin „Pyco“ Rausch, ktorý z Koliby odchádzal v roku 2015, keď prijal moderovanie Superstar. Znamenalo to aj jeho koniec v Česko Slovensko má talent po celkovo štyroch odmoderovaných sériách, v ktorých vytvoril novú a úspešnú moderátorskú dvojicu s Jakubom Prachařom.

Kým Pyco už od piatej série Talentu v šou neúčinkoval, Prachař ostal jej súčasťou. Z moderátorskej pozície sa presunul do poroty, kde strávil už rovnako dlhý čas – celkovo štyri série.

Pyco je ale od tohto roku opäť tvárou Joj. Minulý rok odmietol moderovanie ďalšieho ročníka Tvoja tvár znie povedome, z ktorej sa stiahol taktiež po štyroch sériách. Pre túto jar prijal ponuku na moderovanie úplne nového svetového formátu na Slovensku a v Česku Zlatá maska. Dá sa tak očakávať, že bude v záujme televízií obnoviť aj niekdajšie úspešné spojenie Pyca s Talentom.

Čítať viac...
Nahor