Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Aktuality

Jeseň pre televízie zatiaľ sklamaním: Klesli už aj Sestričky či Prázdniny, pokračovali prepadáky!

Markíza ani Joj na jesenné očakávania nedosahujú.

Úvod sezóny televíziám podľa predstáv nevychádza. Ani najväčšie televízne ťaháky nedosiahli v úvode sezóny na očakávané výsledky, pričom niektoré z nich televízie doslova šokovali a nateraz vôbec nezafungovali.

Tento týždeň už sledovanosť padla aj večerným seriálom, ktoré sa minulý týždeň držali najvyššie. Markízu zaskočili Sestričky, ktoré jej prvýkrát od začiatku vysielania seriálu výraznejšie padli v komerčnej cieľovke pod kľúčovú hranicu 8 ratingov. Tento utorok ju mali podliezť o približne rating a o vyše bod tak klesnúť oproti štartu tretej série.

Rovnako sklamaná ostala tento týždeň Joj s Prázdninami, ktoré medzitýždenne prišli o vyše jeden a pol ratingu a dostali sa už do večerného podpriemeru televízie. Naopak, rovnaký výkon, ako pred týždňom, uhrali Extrémne premeny, ktoré tak zopakovali rating okolo 7 %.

Trápenie v úvode sezóny zažívajú nosné programy televízií. Vôbec najhoršie jeseň rozbehol Nový život, ktorý klesol aj tento utorok a pokračuje v trápení už pod ratingovou štvorkou. Joj ho vysiela dva večery v týždni, pričom v takejto kondícii ho dlho v hlavnom čase neudrží. Pod podielovými 10 % zároveň ostáva podvečerná Moja mama varí lepšie ako tvoja.

Markíze zase tento pondelok padol Pán profesor, ktorý už skončil v podpriemere, keď klesol oproti minulému týždňu o vyše rating. Televízia sa bude spoliehať na nástup premiér, ktoré prídu o dva týždne.

Očakávané výsledky zatiaľ nehrajú ani ďalšie programy. Podvečeru naďalej kraľujúci Oteckovia už postupne začínajú častejšie klesať ku podielovej hranici 30 % a pod ňu, ratingovo sa stále častejšie blížia k 5 %. Markízu zároveň nateraz sklamala ťažisková šou Dvaja na jedného, ktorá v nedeľu skončila v podpriemere.

Joj pre túto chvíľu vysoko držia filmy, s ktorými sa jej nateraz darilo ako v piatok tak sobotu. Vysielala pritom reprízy, od tohto týždňa nasadzuje premiérové tituly. Uspela tiež so štartom Zlatej masky, ktorá sa uviedla najväčším počtom divákov z nespravodajských programov týždňa.

Pre Markízu je istotou Horná Dolná, ktorá uplynulý týždeň v komerčnej cieľovke dosiahla rovnaký výkon ako Zlatá maska a medzi nespravodajskými programami spoločne týždeň ovládli. Rovnako je naďalej istotou Farma, ktorá bezpečne hráva v druhom pásme a jasne mu dominuje. Podobne, ako Oteckovia, však napriek silnému postaveniu, nedosahuje na také ratingy, ako mohla televízia očakávať.

Čítať viac...
Nahor