Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Televízia

Farma pred finále opäť mieri do prime-time: Markíza zmenila plány, zopakuje vlaňajší experiment!

Z farmárskej reality šou sa tento rok stal dôležitý hlavným program, v závere sa rovnako ako vlani presunie do lepšieho vysielacieho času.

Najúspešnejšia reality šou na Slovensku naberá po rokoch na Markíze na význame.

Farma je jedným z najstabilnejších programov televízneho lídra, ktorá si svojich divákov drží už od roku 2011.

Pre Markízu je jej stabilita o to cennejšia v týchto časoch, kedy sa jej v sledovanosti prepadli viaceré niekdajšie istoty a očakávania nenaplnili ani niektoré novinky.

Úspech farmárskej reality šou, ktorá je roky primárne programom pre druhé večerné pásmo, minulý rok posmelil Markízu v závere 13. série zaexperimentovať a prakticky v celom finálovom týždni ju presunúť do hlavného vysielacieho času na 20:30.

Televízia v tom čase týmto krokom nič neriskovala, keď sa počas jesene trápila s viacerými hlavnými programami ako Sestričky alebo Horná Dolná.

Farma o 20:30 nakoniec Markíze zabrala lepšie ako spomínané hlavné sezónne programy.

Formát z druhého večerného pásma predbehol na diaľku v sledovanosti nosné jesenné programy Markízy a aspoň na konci sezóny zvrátil jej jesenný neúspech v prime-time, ktorý minulú jeseň ovládala vlaňajšia najúspešnejšia televízna novinka Nemocnica na Joj.

Farma ako hlavný program lídra

Po vydarenom presune Farmy na 20:30 v závere minuloročnej série sa z reality šou tento rok stal ešte dôležitejší prvok hlavného jesenného programu Markízy.

Televízna jednotka totiž tentokrát obsadila Farmou rovno dva celé večery v týždni – okrem klasických sobotných Duelov ju na 20:30 nasadila aj do piatkového prime-time. Z programu pritom televízia historicky prvýkrát úplne vyškrtla o v hlavnom čase filmové premiéry. Tie zaradila až tento mesiac na nedele po skončení Tvoja tvár znie povedome.

Vysunutie Farmy do hlavného času v druhý večer v týždni bol odvážnym krokom televízie, ktorý sa však vyplatil. Pri prakticky nulových nákladoch navyše do jedného večera vynáša reality šou Markíze zväčša priemernú, no stabilnú výkonnosť nad úrovňou konkurencie.

Farmu zároveň aj tento rok s blížiacim sa finále presunie do hlavného vysielacieho času aj v ďalšie dni.

Kým vlani tak urobila až vo finálovom týždni, tentoraz sa Farma do lepšieho času vysunie v utorňajšie večery už od 29. novembra.

Markíza ju plánuje dvakrát zaradiť po kratších špeciáloch jej hlavných seriálov Pán profesor a Druhá šanca už okolo 20:50, zároveň vo finálovom týždni sa dostane rovno na 20:30.

V posledný týždeň 14. série tak o pol deviatej pobeží Farma v utorok, piatok a klasicky pri veľkom finále v sobotu 17. decembra, ktoré odvysiela Markíza naživo.

Markíza upravila plány

Televízia týmto krokom mení pôvodné plány.

V nich pôvodne chcela aj na utorky po budúcotýždňovom finále 4. série Pána profesora zaradiť komediálny seriál Chatári, ktorý sa momentálne stabilne vysiela vo štvrtkovom prime-time. Od konca novembra tak mali bežať v priebehu dvoch večerov v týždni.

Chatárom sa však v sledovanosti nedarí.

Seriál už od vlažného štartu, keď sa uviedli najslabšie spomedzi všetkých tohtoročných seriálových noviniek Markízy, sa najnovšie tento štvrtok prepadol pod úroveň len 5 ratingov s podpriemerným podielom na trhu okolo 15 %.

Markíza si tak v utorky pomôže svojimi seriálovými istotami a zopakuje vlaňajší ťah s vianočnými špeciálmi Pána profesora a Sestričiek. Zároveň jej najväčšiu časť utorkových večerov do konca roka už vyplní práve reality šou Farma.

 

Čítať viac...
Nahor