Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Pikošky

Markíza s jesenným experimentom: Pred finále chystá presun Farmy na 20:30!

Markíza v tejto sezóne pristúpi k netradičnému kroku, z farmárskej reality šou spraví hlavný program v celom týždni.

Absenciu nosných večerných programov v závere sezóny sa Markíza tento rok rozhodla vyriešiť netradične.

V čase, kedy už nepočíta s vysielaním hlavných programov, a zároveň sa do rozuzlenia dostáva jej denná reality šou, skúsi Farmu vysunúť do hlavného času a otestovať si jej výkonnosť v exponovanom prime-time aj mimo duelov.

Markíza pripravuje na posledný finálový týždeň presun Farmy na 20:30, čím z nej spraví svoj hlavný večerný program.

Prekvapenie pripravuje ešte v pondelňajší večer, kde na konci novembra do finále mal dôjsť Pán profesor, Markíza však mala pripraviť mikulášsky špeciál, čím jeho vysielanie natiahne do pondelka 6. decembra.

Farma by sa už v tento deň mala dostať do lepšieho času, keď mikulášske vydanie Pána profesora bude oproti bežným epizódam kratšie.

Následne sa už reality šou presunie do hlavného vysielacieho času a o 20:30 pobeží od utorka až do sobotného finále, ktoré tradične televízia odvysiela v priamom prenose.

Televízia v hlavnom čase odvysiela záverečnú fázu reality šou, ktorá je posledným týždňom na farme. Spravidla ide o semifinálový týždeň, počas ktorého prebieha najvýraznejšie vyraďovanie súťažiacich až do spoznania finálovej trojice.

Markíza takýmto spôsobom vyrieši utorňajšiu absenciu Sestričiek, ktoré špeciálnou epizódou natiahne oproti prvým plánom o týždeň do utorka 30. novembra. V stredu zas odsunie televízia do druhého pásma Chart Show, z ktorej týždeň pred tým v stredu 1. decembra odvysiela jedinú premiérovú časť. Vo štvrtok plánuje Markíza o 20:30 nahradiť Hornú Dolnú.

K zaujímavej situácii dôjde v deň samotného finále v sobotu 11. decembra.

Proti sebe totižto pobežia dva živé televízne prenosy, a to veľké finále ako Farmy tak Česko Slovensko má talent. Obe šou sa v tejto sezóne stretli v soboty proti sebe, kde si berú divákov, v podobnom duchu môžu aj zakončiť tohtoročné vysielanie, keď v minulosti patrili finále k najsledovanejším vydaniam týchto programov.

Čítať viac...
Nahor