Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Aktuality

Nová Farma s ďalšou historickou zmenou, Markíza ju presúva na 20:30! Nahradí večerné filmy

Denná farmárska reality šou sa v hlavnom vysielacom čase objaví netradične až dvakrát do týždňa, Markíza od septembra historicky nezaraďuje do svojej štruktúry žiadny filmový večer.

Markíza v 14. sérii Farmy vo veľkom prekopáva svoju reality šou.

Po druhýkrát v jej dvanásťročnej histórii zmenila šou moderátora, keď obsadila herca Mareka Fašianga, v koncepte sa zároveň vracia k modernej verzii Farmy, do ktorej zavádza revolučnú novinku v podobe dennodenne prítomnej umelej inteligencie, zasahujúcej priamo do deja na statku.

Ďalšou novinkou bude zmena v nasadzovaní.

Farma je dlhé roky dennou reality šou, ktorou Markíza zvyčajne v jesennej sezóne vypĺňa druhé večerné pásmo. Spravidla ju ostatné obdobie televízia vysielala od pondelka do štvrtka po hlavnom programe po 21:40, výnimkou bol vyraďovací duel, ktorý vysiela stabilne v hlavnom vysielacom čase.

Duel niekoľko rokov Markíza vysielala v piatky o 20:30, vysielací deň zmenila minulú jeseň, keď ho kvôli ďalším programovým zmenám v štruktúre presunula na sobotný večer.

V soboty o 20:30 sa budú Duely na Farme vysielať aj túto jeseň.

Farma v prime-time

Markíza však tentokrát umiestňuje Farmu do prime-time dvakrát.

Televízia v úvodný týždeň vysielania 14. série Farmy zmenila pôvodné plány, keď reality šou v druhom večernom pásme odvysiela iba v pondelky, utorky a štvrtky.

V stredy po Extrémnych premenách o 22:15 s Farmou tentokrát nepočíta, reprízovať chce v tomto čase seriál Druhá šanca.

Naopak, Farmu vracia po minuloročnej pauze na piatkové večery.

Okrem sobotných Duelov avizuje Markíza farmársku reality šou o 20:30 aj v piatky, kde pripravuje v prvý týždeň vysielania 14. série dlhé vydanie šou až do 22:20. Na druhý deň v sobotu nasleduje o 20:30 Duel, ktorý potrvá až do 23:00.

Markíza od septembra bez filmov

Televízny líder chcel pôvodne práve v piatky vysielať filmové premiéry. Pre tohtoročnú jeseň ich avizuje niekoľko.

Po úprave sezónnych plánov však od septembra filmový večer o 20:30 z programu Markízy úplne vypadáva a všetkých sedem dní tak v hlavnom vysielacom čase vyplní pôvodná tvorba.

Ide o ďalší mimoriadny krok zo strany trhovej jednotky, keď filmy v prime-time vysielajú televízie každú sezónu pravidelne.

Dá sa očakávať, že Markíza s filmovými premiérami príde do vysielania od novembra, keď po desiatich večeroch ukončí šou Tvoja tvár znie povedome. Rovnako by tak mali postupne zapĺňať štruktúru pred sviatkami s finále ďalších sezónnych projektov.

Posmelil ju vlaňajší experiment?

Je zrejmé, že Farmu chce Markíza v piatky túto jeseň vysielať pravidelne.

Či ostane pravidelne vo vysielaní až dvakrát o 20:30 je otázne.

Markíza má stále v zálohe nový komediálny seriál Chatári, ktorý však môže odkladať pre druhú polovicu jesene na štvrtkové večery po ukončení 8-dielnej kriminálky Výnimočná Nikol.

Za prekvapivým vytiahnutím Farmy do hlavného času aj mimo Duelov však môže stať úspešný experiment z konca minulého roka.

Markíza vo finálovom týždni vlaňajšej 13. série zaexperimentovala, keď ju kompletne po ukončení iných sezónnych programov pred finále presunula do hlavného vysielacieho času na 20:30.

Televízii sa tento krok vyplatil, Farma dokonca predčila v jednotlivé dni aj ukončené hlavné sezónne programy Markízy vysielané týždne predtým.

Aj tento úspech ju tak pomohol posmeliť k rozšíreniu vysielania Farmy v hlavnom čase až na dva večery v týždni.

 

Čítať viac...
Nahor