Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Farma 5 potvrdená! Markíza spustila nábor, môže ju nasadiť od 25. augusta

Markíza potvrdila svoje plány pokračovať aj túto jeseň s reality šou Farma. Televízia spustila nábor už do piateho ročníka, šou sa tak stáva jednou z najdlhšie vysielaných na Slovensku.

Trhový líder na jeseň okopíruje minuloročné nastavenie. Tak ako v roku 2013 aj tento rok budú piliere sledovanosti tvoriť podvečerný seriál Chlapi neplačú a večerná dvojička Búrlivé víno a Farma. Nasadenie reality šou na jeseň je už oficiálne, televízia v stredu spustila nábor do šou.

Už z prvotných informácií sa dá vyčítať, že televízia, ak bude mať záujem, stihne bez problémov odštartovať šou ešte koncom leta. Urobila tak aj minulý rok, kedy šou spustila špeciálnym „zoznamovacím“ vydaním v nedeľu 25. augusta. Presne tento deň by mohol znamenať štart Farmy aj tento rok a to v prípade, že by ju Markíza nasadila od pondelka. Televízia v dotazníku pre uchádzačov do Farmy uvádza, že súťažiaci musí byť plne k dispozícii od 1. augusta do 30. novembra. Televízie točia denné reality šou minimálne s dvojtýždňovým predstihom. Je však aj v záujme televízie, aby predstih nebol priveľký, vypadnutí súťažiaci sa už totiž môžu pohybovať na verejnosti, čím sa odtajňuje priebeh šou. Práve s týmto majú televízie najväčší problém.

S nasadením Farmy sa ráta štandardne po Búrlivom víne o 21:40, otázne je len, v ktoré dni. Markíza aktuálne v stredy vysiela spevácku šou Hlas, na jeseň by do tohto slotu mohla zaradiť svoj nový seriál Doktori, do úvahy však prichádza i nedeľný prime-time. Markíza aj tento raz ráta pri obsadení moderátorského postu s Kvetou Horváthovou, natáčať by sa malo v okolí Myjavy.

Kto sa chce stať súťažiacim na Farme, musí absolvovať tri úlohy. Prvou je vyplnenie vcelku dlhého dotazníku, v ktorom musia uchádzači odpovedať aj na otázky „za čo sa v živote najviac hanbia“, či „mali v minulosti problém so zákonom“, ale aj „aké sú ich vzťahy s rodinou“. V prípade, že kandidát prejde úvodným sitom, musí absolvovať 1. kolo kastingu, ktoré sa uskutoční v piatich slovenských mestách naprieč republikou. Ak uspeje, čaká ho ešte záverečné riedenie v 2. kole, ktoré sa uskutoční už len v Bratislave. Markíza chce svojich súťažiacich do piatej Farmy spoznať v priebehu júna, potom začne s natáčaním medailónov. Víťaz šou získa 50 000 eur.

Čítať viac...
Nahor