Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Exkluzívne

Exkluzívne: Očkovacia lotéria čoskoro o 20:30 skončí! Nedeľné vysielanie čakajú zmeny

Aktuálne najsledovanejší televízny program na Slovensku čaká zmena vysielania.

Na takmer tri mesiace obsadilo netradične vládne ministerstvo najsilnejší televízny večer v týždni, do ktorého ministerstvo financií presadilo vysielanie hlavné prenosu k očkovacej lotérii Byť zdravý je výhra.

Program sa pred spustením a následne po prvom vysielaní dočkal extrémnej mediálnej pozornosti, pričom najlepšiu, aj keď nechcenú reklamu postavenú na zlyhaní organizátorov, dostalo práve televízne sledovanie programu. Stalo sa tak po tom, čo sledovanie programu prostredníctvom internetu pripravilo súťažiacu v rozmedzí sekúnd o výhru 400-tisíc eur.

Hneď o týždeň na to porástla televízna sledovanosť lotérie o viac ako 200-tisíc divákov a odvtedy nedeľný prenos pravidelne dosahuje úroveň 800-tisíc divákov pri obrazovke. Ide tak aktuálne o absolútne najsledovanejší televízny program a jeden z najsledovanejších programov celého roka, ktorý predbehol napríklad všetky hlavné komerčné programy roka vrátane Pána profesora či Tvoja tvár znie povedome.

Vysielanie valcujúceho hlavného nedeľného prenosu Byť zdravý je výhra však chce RTVS čoskoro zmeniť.

Ministerstvo financií naplánovalo vysielanie hlavného prenosu očkovacej lotérie od polovice augusta do konca októbra so stabilným zaradením do nedeľného prime-time.

 


Poznáme plánovaný dátum štartu Pečie celé Slovensko! Kedy odsunie očkovaciu lotériu?Čítajte →

Ako sme už skôr informovali, práve na nedele však RTVS plánovala zaradiť svoju kľúčovú novinku Pečie celé Slovensko, ktorej štart nakoniec naplánovala až po rozbehu sezóny na október.

Vzhľadom na pripravený počet epizód Pečie celé Slovensko pritom televízia musí odštartovať skôr, než do finále dôjde nedeľná lotéria.

RTVS sa už pritom mala rozhodnúť, ako sa s touto situáciou vysporiada.

Nakoniec by sa predsa Pečie celé Slovensko malo dostať do nedeľného prime-time a vytlačiť očkovaciu lotériu do neskoršieho času.

Tá by tak mala zmeniť vysielací čas v priebehu budúceho mesiaca a uvoľniť priestor práve plánovanej novinke Pečie celé Slovensko.

Tá sa tak bude môcť tešiť z luxusného priestoru, keď je veľký predpoklad, že čakanie na lotériu si väčšina divákov skráti práve sledovaním rodinno-súťažnej novinky, zameranej práve na široko rozkročené publikum.

Nedeľný prenos očkovacej lotérie Byť zdravý je výhra by sa už o pár týždňov mal presunúť do nového času a štartovať najskôr o 21:30.

Jeho diváci si tak natiahnu nedeľný večer pred obrazovkou. Doteraz práve v tomto čase dosiaľ lotéria končila, po novom to bude najskôr o 22:30.

Zrovna v nedeľnom prime-time diváci spravidla postupne odchádzajú od vysielania hlavných programov po desiatej hodine, keď ich čaká ranné vstávanie do školy a do práce. Dôverne to poznajú ako filmy tak hlavné šou Markízy Tvoja tvár znie povedome či Superstar, ktorým prví diváci začali odchádzať s úderom 22. hodiny.

Už čoskoro tak dôjde ku kurióznej situácii, keď sa valcujúci program presunie do neskoršieho vysielacieho času.

Lotéria, ktorá má stáť daňových poplatníkov 26 miliónov eur, a jej sledovanosť pritom robí radosť v prvom rade RTVS, ktorá ju každý týždeň aj vo veľkom oslavuje.

Prenos očkovacej prémie už totiž stihol vypratať z nedeľného prime-time spevácku šou Superstar, ktorá mala byť pôvodne hlavnou konkurenciou verejnoprávnej novinky Pečie celé Slovensko v spoločnosti filmových premiér na Joj. Nakoniec filmy v nedele bežia plošne na takmer všetkých najsledovanejších staniciach.

Pečie celé Slovensko sa tak vďaka lotérii dočká nielen mimoriadne zvýšenej pozornosti divákov, keď jej bude predchádzať, ale aj vyprázdneného konkurenčného priestoru.

Čítať viac...
Nahor