Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Matovičova lotéria obsadí televízie: Hlavný program mieri na 20:30, Pečie celé Slovensko neodštartuje!

Nápad s hodinovým televíznym vysielaním k očkovacej lotérii sa dostane do najlukratívnejšieho možného času, zaberie hlavný nedeľný prime-time Jednotky.

Vôbec najviac divákov z celého týždňa trávi pri obrazovke čas spravidla v jeho závere, počas nedeľného večera, kedy najväčšie publikum sleduje ako večerné spravodajstvá, tak hlavné programy po ôsmej večer.

Práve do tohto slotu malo byť presadené vysielanie hlavného programu k očkovacej lotérii Byť zdravý je výhra, ktorý odštartuje už od nedele 15. augusta a zaberie v najsledovanejšom nedeľnom prime-time pravidelne hodinový slot od 20:30.

Očkovacia lotéria sa tak stane na začiatku jesene prakticky hlavným televíznym programom RTVS v najsledovanejšom čase.

Práve nedele by pritom podľa prvých správ z telerozhlasu mala obsadiť najväčšia televízna novinka jesene, rodinno-súťažná šou Pečie celé Slovensko, čomu už nasvedčujú aj programové plány.

Vo víkendovom vysielaní, v ktorom roky verejnoprávna televízia najväčšie šou vysiela, pokračuje so stabilným programom – v piatky s Milujem Slovensko a v soboty s celým zábavným pásmom od Záhad tela, cez Pumpu po Neskoro večer. Na nedele na začiatku jesene ponecháva zaradené filmové minisérie, ktoré však odsunie práve hodinovou lotériou.

Novinka Pečie celé Slovensko sa tak na obrazovky od septembra nedostane.

RTVS teda svoju ťažiskovú šou jesene odštartuje ako posledná, kým Markíza svoju Superstar stihne uviesť od nedele 5. septembra a Joj by Česko Slovensko má talent mala spustiť v nasledujúcom týždni, hlavný formát Jednotky pre najbližšiu sezónu by sa na obrazovky mal dostať až približne v polovici októbra.

Zaujímavosťou je, že Pečie celé Slovensko s úvodnými vydaniami, podľa všetkého, odsunie hlavnú reláciu k očkovacej lotérii až za hlavný vysielací čas, keď posledné televízne žrebovanie prémiovej výhry v očkovacej lotérii prebehne v nedeľu 31. októbra.

Vysielanie k očkovaniu na druhej strane zaplní najbližšie dva mesiace televízne obrazovky.

Okrem hodinového prime-time programu k lotérii budú od pondelka do piatku pred Správami RTVS bežať žrebovania základnej a štandardnej výhry, pričom očkovanie by sa malo intenzívnymi spotmi či žrebovaním lotérie dostať aj do denného vysielania súkromných televízií.

Čítať viac...
Nahor