Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Aktuality

Veľké zmeny v Dunaji: Kartami zamiešajú nové postavy! Vráti sa ešte niekedy Maštalír?

Začiatkom júna sa prevalil koniec Tomáša Maštalíra v dobovom seriáli, z ktorého odchádza vôbec prvá hlavná postava. Nahradiť ju Markíza chce dvojicou nových výrazných hercov.

Neplánovane už o dva týždne odštartuje nová séria Dunaj, k vašim službám, na ktorú čakajú státisíce divákov.

Aj keď pôjde ešte iba o druhú sezónu seriálu na televíznej obrazovke, Markíza uvedie v poradí tretiu sériu, keď prvé dve stihla odvysielať na jar. Nepriamo tým potvrdila zmenu pôvodných plánov, keď sa mal Dunaj vysielať len po jednej epizóde do týždňa so štartom od februára. Nakoniec sa televízia rozhodla pokryť konkurenčný dominujúci seriál Nemocnica a spustiť ho skôr.

Nemocnici sa Dunaj prispôsobil aj pred štartom jesene.

Markíza pôvodne podľa našich informácií počítala s nástupom tretej série dobového seriálu až od septembra, Jojka však minulý týždeň prekvapivo rozhodla o urýchlení návratu nemocničného seriálu do vysielania.

Letnú prestávku Nemocnice končí už v polovici tohto mesiaca a vracia ju na obrazovky od utorka 22. augusta. Markíze trvalo iba deň, aby zareagovala a od rovnakého dátumu vrátila do vysielania Dunaj.

Prvá hlavná postava bude chýbať

K pilierom úspechu Dunaja patrí okrem unikátnej dobovej atmosféry či atraktívnych kostýmov zloženie hereckej zostavy, ktorú televízia vyskladala z nových neopozeraných tvárí a množstva najpopulárnejších hercov.

Markíze sa dokonca podarilo po čase opäť spojiť v jednom projekte dvoch najžiadanejších mužských hercov – Jána Koleníka a Tomáša Maštalíra, ktorí posledne spoločne hrali v kriminálke Za sklom či komédii Šťastný nový rok.

Pred letom sa však objavila informácia, že Tomáš Maštalír v Dunaji končí.

V seriáli pritom stvárňoval jednu z najvýraznejších postáv – syna majiteľa obchodného domu Leopolda, ktorý ostal po nehode na vozíku.

Markíza informáciu pred začiatkom novej série potvrdila.

Je pravda, že Tomáš Maštalír sa v novej sérii neobjaví,“ citoval portál Pluska.sk vyjadrenie televízie.

Ide vôbec o prvú hlavnú postavu Dunaja, ktorá seriál opúšťa.

Pribudnú nové postavy

Televízia sa však hereckú stratu bude snažiť vykryť novými tvárami.

„Fanúšikov seriálu čaká niekoľko noviniek. Do deja vstúpia nové postavy, ktoré významne zamiešajú kartami, diváci sa môžu tešiť na nové zaujímavé exteriéry a v neposlednom rade prekvapivé zápletky a zvraty,“ informovala Markíza.

Karty budú miešať dve nové postavy.

Do Dunaja vstúpi populárna herečka Janka Kovalčíková, ktorá má za sebou úspešné obdobie. Ostatne zahviezdila v 8. sérii tanečnej šou Let´s Dance, ktorú ovládla a stala sa kráľovnou tanečného parketu. Pre Markízu je momentálne jednou z hlavných tvárí a priestor jej tak dala vo svojom kľúčovom večernom seriáli. V minulosti dlhodobo účinkovala v dennom seriáli Oteckovia.

Druhou posilou bude český herec Jan Révai, ktorý je taktiež známy z viacerých dlhodobých seriálov. Hral v sériách Rodinné putá aj ich nástupcovi Veľmi krehké vzťahy, účinkoval tiež v slovenskej Ordinácii v ružovej záhrade alebo Búrlivom víne. V minulosti pôsobil aj v porote StarDance – českej verzii nášho Let´s Dance.

Aké postavy herci stvárnia, televízia nespresnila.

Čo sa stane s Leopoldom

Tvorcovia si pôdu pre Maštalírov odchod pripravovali už na jar.

V zdravotnom stave seriálového Leopolda, pripútaného na vozík, nastal na konci druhej série dramatický obrat, keď po prvýkrát od nehody dostal cit v nohách. Rodine oznámil, že odchádza z domu aj vedenia obchodného domu a bude naplno rehabilitovať v liečebnom zariadení.

„Leopold Kučera odíde na liečenie,“ potvrdila aktuálne televízia.

Tvorcovia zároveň uťali aj jeho vzťah so Šarlotou. V Dunaji ju stvárňuje Sarah Arató.

Dvojicu rozdelila naplánovaná Šarlotina nevera, ktorú zosnovala Leopoldova sestra Irena (Barbora Andrešičová), aby sa svojho brata konečne zbavila a získala vplyv v obchodnom dome.

Na konci jarného vysielania sa dvojica po čase stretla na svadbe Petra Kučeru. Kým Šarlota vyznala Leopoldovi lásku, ten ju definitívne odmietol.

Do Dunaja sa môže vrátiť

Maštalír sa však so seriálom nelúči v zlom.

Odchod si vynútila hercova pracovná vyťaženosť aj uprednostnenie rodinných povinností a príchod nového potomka do rodiny.

Portál Mediaboom.sk už v júni informoval, že Maštalírov odchod by nemal znamenať koniec jeho postavy v Dunaji.

Leopold Kučera ostáva aj naďalej členom rodiny Kučerovcov a prítomný v seriáli ostane aspoň prostredníctvom rodinných rozhovorov či ďalších dialógov.

Televízia to aktuálne potvrdzuje.

Osud jeho postavy zostáva otvorený. Neznamená to, že Leopold Kučera zo seriálu odchádza definitívne,“ uviedla prostredníctvom Plusky.

Markíza pre túto sezónu v prípade účinkovania Tomáša Maštalíra uprednostnila seriál Pán profesor, ktorý na jeseň ponúkne 5. sériu.

Herec ešte skôr nakrútil aj krátku minisériu pre Voyo Matematika zločinu a 2. sériu komediálneho seriálu Tomáš a Diana, ktorý sa na Jojke vráti ešte v auguste. Maštalír je navyše jednou z hlavných tvárí pripravovaného česko-slovenského seriálu Vytoč môjho agenta. Objaviť by sa mal podľa Plusky aj v ďalšom pripravovanom projekte Markízy.

Čítať viac...
Nahor