Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Exkluzívne

Jojka expresne ukončí letnú prestávku Nemocnice! Dunaj predbehne rekordne skorým návratom

Joj opäť plánuje vyrukovať s Nemocnicou ešte pred koncom leta, tentokrát sa môže pokúšať predbehnúť konkurenčný Dunaj. Aktualizácia.

Nemocnica sa vráti na obrazovky v expresnom čase.

Ešte minulý mesiac sme informovali o pripravovanej ďalšej etape súboja medzi aktuálne najdôležitejšími seriálovými projektami komerčných televízií Nemocnica a Dunaj, k vašim službám.

Dobová séria dostala počas tohtoročnej jari jasnú úlohu – oslabiť takmer dva roky trvajúcu dominanciu nemocničnej série Joj, a tak ju Markíza nasadila na rovnaké utorňajšie a štvrtkové večery, ktoré tri sezóny po sebe okupovala ako najčastejší líder na trhu Nemocnica.

Dunaj aj Nemocnicu čaká vzájomný súboj aj na jeseň.

Ani jedna z televízií podľa našich informácií neplánuje zmeniť stratégiu v nasadzovaní seriálov a napriek častej kritike divákov, že sa seriály vysielajú v rovnakom čase, pobežia oba aj naďalej v utorky a štvrtky po 20:30.

Kým Dunaj sa bude snažiť naďalej ťažiť z pozície novšieho menej opozeraného projektu, čo mu na jar dopomohlo k prebraniu časti divákov dva roky vysielanej Nemocnice, tá sa ich pokúsi získať späť.

Ako sme už informovali, Jojka sa pripravuje s Nemocnicou na útok, ktorým chce oživiť dianie v seriáli a prilákať niekdajších stabilných divákov z prvých sérií.

Televízia do seriálu povolala doteraz vôbec najviac nových hereckých posíl, ktorých príchod navyše plánuje podporiť dosiaľ najväčšou imidžovou kampaňou k tomuto seriálu.

Pozornosť tak odkloní aj od blížiaceho sa konca Nely Pociskovej v seriáli, ktorá opúšťa Nemocnicu sezónu po Richardovi Autnerovi. Obaja tvorili na začiatku vysielania ústrednú romantickú dvojicu seriálu.

Urýchli návrat Nemocnice

Jojka sa zároveň môže pokúsiť pre Nemocnicu zabezpečiť aj pozičnú výhodu pri rozbehu nových častí.

Už na konci mája sme informovali, že štarty jesenných sérií nemocničného aj dobového seriálu môže ovplyvniť aj ich vzájomný súboj.

Kým Markíza svoje seriály zvykne rozbiehať až v septembri, Nemocnica od začiatku vysielania v roku 2021 štartuje svoje jesenné vysielanie ešte koncom augusta.

Augustový návrat pritom plánuje zopakovať aj tento rok, a to rekordne rýchlo.

Jojka totižto podľa našich informácií chce vrátiť Nemocnicu na obrazovky nečakane skoro, keď jej jesennú sériu má odštartovať už uprostred tohto mesiaca v utorok 22. augusta o 20:35. 

Okamžite by mala vysielať dve časti do týždňa, ďalšiu epizódu by tak ponúkla hneď vo štvrtok.

Joj tak prakticky zopakuje ťah ešte zo štartu vysielania Nemocnice spred dvoch rokov, kedy seriál spustila prekvapivo skoro 24. augusta 2021.

Televízia vtedy zariskovala, keď jej hrozila nízka sledovanosť pre teplé letné počasie. Práve v ten týždeň sa však ochladilo a seriál štartoval vysoko nadpriemerný. Tieto čísla si držal už v celej sezóne a potopil sledovanosť konkurenčných Sestričiek a Hornej Dolnej.

Podobne Jojka riskuje aj teraz.

V prípade pokračujúcej vlny horúčav môže skončiť sklamaná ako pri rozbehu jesennej série v minulom roku, ktorú pritom začínala neskôr 30. augusta 2022.

Joj si však zároveň môže vytvoriť priestor na konkurenčnú výhodu a predstavenie nových postáv a príbehov v seriáli v „čistom vzduchu“ bez náročnej konkurencie.

Markíza v utorky a štvrtky aktuálne vysiela český seriál Špecialisti, ktorému sa podarilo udržať väčšinu divákov predtým vysielanej série Odznak Vysočina.

Kedy odštartuje Dunaj?

Markíza podľa prvých informácií počíta s rozbehom Dunaja od septembra.

Televízny líder zvykne svoje programy rozbiehať pravidelne od prvých septembrových dní, výnimkou bývala reality šou Farma, ktorej prvý predstavovací diel pri jesennom vysielaní najčastejšie uvádzal ešte v auguste.

Vlani však aj Farma štartovala až v septembri.

Markíza ale už na začiatku tohto roka ukázala, že nástup Nemocnice pozorne sleduje.

Ešte na konci minulého roka podľa našich informácií počítala s tým, že dobový seriál Dunaj, k vašim službám po prvýkrát predstaví televíznym divákom približne od februára, čo zodpovedalo aj naplánovanej výrobe.

Jojka sa však rozhodla s návratom Nemocnice od nového roka nečakať a na obraz ju vrátila od 10. januára 2023.

Markízu to nakoniec vyprovokovalo k expresnej zmene programových plánov a k vytiahnutiu Dunaja od rovnakého dátumu.

Spôsobiť jej to malo nemálo komplikácií, keď výrobu dobového seriálu nemala pripravenú v dostatočnom predstihu. Nové časti uvádzala do vysielania na poslednú chvíľu.

Aktualizácia: Markíza o deň neskôr reaguje na skorší štart Nemocnice zmenou programových plánov.

Televízny líder tak druhú sezónu po sebe prispôsobuje nástup Dunaja na obrazovky konkurencii a namiesto plánovaného štartu v septembri skráti jeho letnú prestávku a vráti ho súčasne s Nemocnicou. Viac v tomto článku.

 


Markíza urýchli návrat Dunaja na obrazovky! Poznáme dátum štartu jesenných častíČítajte →

Zmeny v Nemocnici

Nemocničná séria Joj prejde túto jeseň dosiaľ najväčšími zmenami.

V priebehu novej série sa zo seriálu vytratí postava Rebeky v podaní Nely Pociskovej. Tá končí pre nakrúcanie nového rodinného seriálu Joj Ranč.

„Postava obľúbenej doktorky Vargovej odchádza zo seriálu Nemocnica, pretože je tehotná. Pozorný divák vie, že jej tehotenstvá nedopadli najlepšie a doktorka Vargová sa tentokrát rozhodla, že nič nenechá na náhodu a urobí všetko preto, aby dieťatko donosila,“ povedala k odchodu Nely Pociskovej z Nemocnice PR manažérka Joj, Katarína Nosková.

Nová rodinná sága Ranč pochádza od rovnakých tvorcov ako Nemocnica. Podľa našich informácií nakrúcanie odštartuje v priebehu augusta.

Ako sme už informovali, práve Ranč bude na obrazovke striedať Nemocnicu po tom, čo ju Joj definitívne ukončí.

S novou rodinnou ságou z prostredia koní počíta televízia už budúci rok, doposiaľ však nepotvrdila, či bude tento rok pre Nemocnicu posledným. Nateraz tak ráta s prácou na oboch seriáloch súčasne.

Jojka herecké straty na strane pôvodných tvárí Nemocnice kompenzuje príchodom nových postáv.

Divákom sa predstavili už na konci jarnej série, kedy si to po zrušení oblastnej kliniky do Nemocnice sv. Martina namierila celá zostava nových lekárov a jedna sestra.

Hereckú zostavu Nemocnice rozšíri od jesene rovno štvorica výrazných hercov.

Trojicu nových lekárov v seriáli stvárnia Juraj LojĽuboš Kostelný a Robo Jakab, pričom novou sestričkou v seriáli bude Barbora Švidraňová.

„Ako sa noví zamestnanci zžijú s tými starými? Nájdu si medzi nimi priateľov alebo spolu budú bojovať? Spoja ich pacienti alebo ich rozdelia vzájomné spory a súboje o miesto?“ uviedla Joj.

Nepôjde však o jediné prichádzajúce postavy.

Do seriálu totižto mieria tiež noví medici, od ktorých si televízia sľubuje svieži vietor aj komické situácie.

„Staronový riaditeľ Hauptmann (Marek Majeský) bude mať plné ruky práce nielen s nimi, ale aj so skupinkou mladých medikov, ktorí prišli do nemocnice praxovať. Hoci nemôžu nič robiť, iba sa prizerať, do všetkého sa motajú, všade zavadzajú a prinášajú svieži mladícky vietor s množstvom humoru,“ avizuje televízia.

Mladých medikov hrajú Jerguš HorváthKrištof Tobiáš, Kristián Baran a Sandra Lasoková.

 

Čítať viac...
Nahor