Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Pikošky

Šokujúci záver Druhej šance: Dramatické finále vyvrcholí smrťou hlavnej postavy!

Čo na divákov čaká vo finále Druhej šance? Článok obsahuje spoiler.

Najúspešnejší televízny program tohto roka je vo finále.

Markíza v pondelok odvysiela úplne poslednú časť Druhej šance nielen v tomto roku, ale rovno na dlhé obdobie, keď sa populárna lekárska séria vytratí z obrazoviek. Nových častí sa však diváci dočkajú. Viac v ďalšej časti článku.

Slovenský televízny líder nateraz adaptoval všetky dostupné časti originálne talianskeho seriálu Doc – Nelle tue mani. 

V tomto roku Markíza pripravila celkovo 32 častí spolu v dvoch sériách, ktoré už boli odvysielané aj v Taliansku. Tam aktuálnu druhú sériu významne ovplyvnila pandémia covidu, ktorú po tragickej vlne koronavírusu v roku 2020 zakomponovali tvorcovia do deja.

Nákaza bude pritom jednou z hlavných tém aj finálovej časti. Nepôjde však o covid.

Dej finálovej časti

„V záverečnej epizóde druhej série Druhej šance nás čaká množstvo dramatických zvratov, veľkých odhalení a silných emócií – nebudú chýbať slzy šťastia, no aj bolesti…“ avizuje anotácia.

Hlavnou témou v poslednej epizóde 2. série bude opäť vírus, ktorá uzavrie oddelenie do karantény.

Po covidovej vlne komplikácie tentoraz spôsobí baktéria, ktorá môže vyvolať otravu pečene. Zdroj jej šírenia nikto nepozná, ani spôsob liečby, o ktorý sa bude viesť spor.

Okrem pacientov sa nakazí aj viacero seriálových hrdinov, ktorí ostávajú zatvorení na oddelení. A to dovtedy, kým nebude jasné, ako nákazu liečiť a zabrániť jej šíreniu.

„Celé oddelenie internej medicíny vrátane personálu je v prísnej karanténe, v ktorej prebieha dramatický súboj s časom a nebezpečnou baktériou – podarí sa lekárom dostatočne rýchlo nájsť na ňu účinný liek a ochrániť i zachrániť tak životy pacientov, i svoje vlastné?“

Súboj s časom bude prebiehať aj na riaditeľstve.

Adela Tibenská (Liv Bielovič) a Diana Richterová (Monika Hilmerová) sú mimo karantény na stope pravde, ktorú skrýva riaditeľ nemocnice, Karol Bednár (Vlado Černý). Práve tá môže zvrátiť Fabiánov (Ján Koleník) koniec v nemocnici.

Ďalšia časť článku obsahuje spoiler.

„Smrť niektorých je cena za životy mnohých“

Agresívna baktéria, ktorá uzatvorila oddelenie internej medicíny do karantény, napadne aj sekundárku Soňu Petricovú. Stvárňuje ju Ráchel Šoltésová.

Na oddelení sa začína boj s časom a rôznymi názormi na to, ako účinky baktérie zastaviť.

„Dramatická situácia si vyžaduje odvážne riešenia a za každé „víťazstvo“ sa niečím platí. A táto cena môže byť aj veľmi krutá,“ avizuje dej záverečnej časti druhej série.

Diváci Druhej šance sa budú musieť rozlúčiť s treťou postavou.

Baktéria postupuje rýchlo a Soňu môže zachrániť len transplantácia pečene.

„V ťažkých chvíľach sa naplno odhaľujú charaktery postáv a ich vzájomné vzťahy gradujú k veľkému finále – niektorí si uvedomia, že bez seba nedokážu žiť; iní strácajú navždy svoju lásku a ďalší nachádzajú silu a odvahu postaviť sa na stranu pravdy alebo darovať odpustenie.“

Po Šimonovi a Soninej matke, ktorí zomreli na covid, pred očami kolegov, ale aj životnej lásky, skoná ďalšia hrdinka.

Smrť však nebude zbytočná. Podaná liečba, ktorá vyvolala smrteľnú reakciu, zachránila desiatky pacientov. „Smrť niektorých je cena za životy mnohých,“ znie citát finálovej časti.

Ten platí aj o Šimonovej smrti, ktorej utajené okolnosti vyplávajú vo finále na povrch.

Nečakané skutočnosti ohľadom Bednároveho biznisu v pozadí budú stáť za odhalením pravdy o smrti Šimona aj Fabiánovej vine, ktorého zožierajú výčitky svedomia. No rovnako rozhodnú o jeho budúcnosti vo funkcii primára.

Kedy bude 3. séria?

Ako sme už informovali, originálny seriál Doc – Nelle tue mani potvrdil v domácom Taliansku aj novú 3. sériu, ktorej príprava však len prebieha.

Talianski tvorcovia prípravu tretej série potvrdili v marci tohto roka a pustili sa do prípravy scenárov. Hotovú verziu budú mať v priebehu jari budúceho roka, kedy rozbehnú nakrúcanie. Do vysielania sa v Taliansku podľa potvrdených informácií dostane nová séria následne až v roku 2024.

Markíza tak bude mať v priebehu budúceho roka k dispozícii ešte len scenáre na adaptáciu novej 3. série. Druhá šanca by sa tak mala po tohtoročnom finále vrátiť na obrazovky s novou treťou sériou až v roku 2024.

Markíza to už nepriamo aj potvrdila, keď Druhú šancu neohlásila v plánoch na budúci rok.

Zároveň sa pustila do realizácie ešte väčšieho seriálového projektu Dunaj v hlavnej úlohe s Jánom Koleníkom, ktorý by sa mal v roku 2023 stať pre divákov Druhej šance náhradou. Viac o novinke aj s dátumom štartu nájdete v tomto článku.

 


Blesková zmena Markízy: Urýchľuje štart horúcej novinky s Koleníkom, postaví sa Nemocnici!Čítajte →

Najsledovanejší program roka 2022

Druhá šanca sa stala jednoznačným televíznym hitom tohto roka.

V sledovanosti porazila nielen všetky ostatné novinky, ale aj zavedené projekty. V celkovom publiku ju z pravidelných programov dokázali doťahovať či predbehnúť len tanečná šou Let´s Dance, seriál Nemocnica či šou Pečie celé Slovensko, v komerčnej cieľovke nenašla konkurenciu.

Vôbec najsledovanejší diel v celom svojom vysielaní Druhá šanca priniesla na jar so 7. časťou prvej série.  Celkovo si ju pozrelo až 641-tisíc divákov, čo je o približne 100-tisíc divákov viac, než koľko divákov sledovalo seriál v druhej sérii. S rovnakou epizódou minulú jar trhla aj rekord v komerčnej cieľovke s ratingom 11,7 %.

V priebehu prvej série sa jej rating v komerčnej cieľovke hýbal na úrovni 9 – 11 %, v druhej sérii jej sledovanosť klesla k priemerom okolo 9,5 %. Najhorší výkon zaznamenala s predposlednou 13. časťou druhej série ratingom 8,6 %.

Napriek poklesu sledovanosti Druhá šanca prepisovala rekordy aj na jeseň.

Darilo sa jej to však v podiele na trhu vďaka celkovému úbytku divákov od obrazoviek oproti prvej polovici roka.

Rekordný podiel na trhu trhol seriál trhol v septembri s 2. časťou druhej série výkonom až 34,5 %. Priemerne sa Druhá šanca vo svojej druhej sezóne podielovo pravidelne hýbe nad hranicou 30 %, na jar to bolo okolo úrovne 28 %.

 

Čítať viac...
Nahor