Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Nové projekty

Druhá šanca pozná seriálového nástupcu: Najväčšia novinka Markízy s Jánom Koleníkom! (foto)

Markíza potvrdila detaily nového seriálu, ktorý v roku 2023 vystrieda finišujúcu Druhú šancu.

Absolútny úspech zaznamenala v tohtoročnom vysielaní lekárska dramatická séria Druhá šanca, ktorá od vlaňajšieho hitu Nemocnica prevzala pre tento rok postavenie najúspešnejšej seriálovej novinky roka.

Ako sme už ako prví informovali, Druhá šanca tohtoročným vysielaním na obrazovke Markízy na dlhý čas skončí. Do finále Druhej série ostáva jeden týždeň, po ktorom sa na dlhý čas vytratí z obrazoviek.

Tretia séria talianskeho originálu seriálu je totiž ešte v príprave a na Slovensko sa jej adaptácia dostane najskôr v roku 2024.

Druhá šanca však priniesla Markíze tak veľký úspech, že sa jej divákov pokúsi pri obrazovke udržať aj v budúcom roku.

Nový názov

Televízia potvrdila prvé špekulácie portálu Mediaboom.sk a skutočne pripravuje ďalšiu seriálovú novinku v hlavnej úlohe s hereckou hviezdou Druhej šance, Jánom Koleníkom, ktorá, ako sme už informovali, prvotne niesla pracovný názov Obchodný dom.

Seriál sa však nakoniec môže divákom predstaviť pod názvom Dunaj, k vašim službám s odkazom na slávny obchodný dom stojaci na Námestí SNP v Bratislave, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou.

Postavený bol v roku 1936, v rovnakom období sa odohráva aj nový seriál Markízy.

Tá sa tentoraz vydáva cestou pôvodného seriálu, ktorého vlastnú adaptáciu pod názvom Zlatá labuť nakrúca aj TV Nova.

Ide o historickú vzťahovú drámu, ktorá sa môže v závislosti od úspechu dočkať výrazne väčšieho počtu epizód ako Druhá šanca.

Televízia však sľubuje veľký výpravný seriál, ktorý bude vôbec prvý svojho druhu na jej obrazovke. Českí tvorcovia, pripravujúci miestnu adaptáciu identického seriálu Zlatá labuť, od tohto projektu očakávajú „obriu sledovanosť“.

Obsadenie seriálu

Vo výpravnej historickej vzťahovej dráme staví Markíza na niekoľko víťazných prvkov z Druhej šance.

Kľúčovým je tvorivý tím, keď Obchodný dom zverila producentovi Petrovi Kelíškovi a produkčnej spoločnosti Beetle, ktorá stojí aj za Druhou šancou. Kelíšek pracoval aj na seriáloch Sestričky, Červené pásky alebo Najhorší týždeň môjho života.

V historickej novinke sa súčasne objaví viacero tvárí z Druhej šance, ktoré doplnia ďalšie hviezdne mená.

„Seriálová novinka bude doslova nabitá tými najväčšími hereckými esami, diváci sa môžu tešiť na množstvo vizuálne atraktívnych prostredí a krásne dobové kostýmy,“ avizuje Markíza.

Divákov Druhej šance bude v prvom rade lákať na obsadenie Jána Koleníka do ďalšej výraznej úlohy. V seriáli z 30. rokov minulého storočia si zahrá nacistického pohlavára.

Vo vôbec prvom výpravnom seriáli Markízy budú účinkovať taktiež Zdena Studenková, Emil Horváth, Tomáš Maštalír, Filip Tůma, Kristína Svarinská, Monika Hilmerová, Ivan Šándor, Sarah Arató, Barbora Andrešičová, Ráchel Šoltésová, Matúš Kvietik, Petra Polnišová, Martin Mňahončák alebo Kristína Spáčová.

Kedy odštartuje

Markíza potvrdila, že s novým seriálom počíta vo svojom vysielaní budúci rok na jar.

Tentokrát sa však so štartom dôležitej seriálovej novinky nemusí poponáhľať tak ako v prípade Druhej šance, ktorú štartovala už skraja nového roka začiatkom januára.

S Obchodným domom totiž v januárovom programe podľa predbežných plánov nateraz nepočíta.

Dá sa však očakávať, že Obchodný dom dostane veľkú kampaň počas vianočných sviatkov, keď bude jedným z najdôležitejších highlightov jarnej sezóny.

Novinku by tak mohla spustiť najneskôr od februára alebo ešte v priebehu prvého mesiaca nového roka.

Dej seriálu

Dej seriálu sa odohráva v roku 1939. Podobne ako všetky veľké európske mestá, aj Bratislava má už svoj moderný obchodný dom. Nový seriál tak vyrozpráva osudy ľudí s ním spätých.

Dej je zasadený do komplikovanej doby vyhlásenia slovenského štátu, kedy Slovensko síce vstupuje do svojej samostatnej existencie, prakticky sa však stáva vazalom nacistického Nemecka a o demokracii môže len snívať.

Na pozadí týchto historických udalostí sa odohrávajú osudy jednotlivých postáv – majiteľov a zamestnancov obchodného domu. Niektoré sú smutné, pravdivé, komické aj romantické. Tiež však napínavé, plné dramatických zvratov a fatálnych rozhodnutí.

Prvé zábery

Markíza prednedávnom odhalila prvé zábery z nového seriálu. Očakávane v novej postave predstavila najprv Jána Koleníka, ktorý by mal byť ťahúňom diváckej zvedavosti.


Foto: Markíza

Čítať viac...
Nahor