Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Dopadne takto finále Superstar? V Nemecku vysielajú ťažiskovú šou jari naďalej naživo, takto to vyzerá!

Nemecká stanica ProSieben sa napriek koronakríze rozhodla pokračovať vo vysielaní jej hlavnej jarnej šou, dokonca jej nerobí problém ísť naďalej s priamymi prenosmi.

Markíza a Nova riešia intenzívne problém, čo s finálovými kolami Superstar. Televízie zasiahla koronakríza uprostred rozbehnutého ročníka speváckej šou, z ktorej, na ich šťastie, vopred nakrútili všetky fázy súťaže vysielané zo záznamu a doriešiť im ostáva, čo so živými kolami a finále.

Televízie sa k živým finálovým prenosom mali dostať už v prvej polovici mája, no nakoniec vysielanie predtočených dielov naťahujú. Po katingoch zostrihali celkovo šesť epizód SuperVýberu, vďaka čomu prvé živé finálové kolo oddialili na 24. mája.

Markíza ani Nova ale doteraz nevedia, aké reštrikcie budú v oboch krajinách o mesiac platiť. Obe televízie sa zhodli, že aktuálny ročník Superstar chcú uzavrieť na jar, a tak neprichádza do úvahy pozastavenie šou a jej vyvrcholenie napríklad na jeseň.

Pre nejasnú finálovú fázu ich ťažiskovej jarnej šou pripravili celkovo štyri možné scenáre, z ktorých sa v závislosti od aktuálnej situácie pre jeden rozhodnú. Situáciu môže uľahčiť aktuálne pozitívna nálada českej vlády smerom k uvoľňovaniu reštrikcií v priebehu apríla a mája, nakoľko finálové kolá Superstar budú televízie pripravovať v pražských štúdiách.

Inšpiráciou, ako sa popasovať s finálovou fázou Superstar, môže byť pre Markízu a Novu nemecká televízia ProSieben. Tú koronakríza taktiež zastihla v čase rozbehu jej ťažiskovej jarnej šou Zlatá maska, ktorú mali túto jar uviesť premiérovo aj tunajšie stanice Joj a Prima, no pre koronakrízu sa rozhodli pre odklad šou.

Kým naše stanice už stihli celú sériu kompletne nakrútiť, nakoľko ju vyrábali v maďarských štúdiách, ProSieben Zlatú masku vysiela naživo. Nemecká televízia v tom dokonca pokračuje aj po prepuknutí pandémie v Nemecku a naďalej vysiela zo Zlatej masky priame prenosy a pokračuje tak v súťaži.

Porota nemeckej Zlatej masky počas živých kôl v čase koronakrízy dodržiava dvojmetrový odstup, rúška však nenosí

ProSieben prijalo pri živých kolách Zlatej masky po prepuknutí krízy čiastočné opatrenia. Šou prebieha kompletne bez divákov, s chýbajúcou atmosférou sa však vysporiadala púšťaním prednahratých potleskov z predošlých kôl.

Rovnako v prípade poroty určila dvojmetrový odstup medzi porotcami, ktorí však nenosia počas prenosu rúška ani žiadne iné ochranné prvky. Platí to aj o moderátorovi programu, súťažiaci sú ukrytí pod maskami a tak sa chránia vďaka nim.

Takto to vyzerá momentálne počas živého prenosu Zlatej masky vysielanej v Nemecku v čase koronakrízy po prijatí bezpečnostných opatrení

Naďalej platí, že Slovensko patrí medzi najpríkladnejšie krajiny v nosení rúšok. Mnohé krajiny dodnes ani na televíznej obrazovke nepristúpili k ich noseniu, a to či už v rámci bezpečnosti alebo osvety v celom národe. Slovensko už za jeho postoj k rúškam chváli aj Svetová zdravotnícka organizácia, ktorá postoj k rúškam taktiež prehodnotila.

Čítať viac...
Nahor