Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Exkluzívne

Exkluzívne zábery utajovanej šou Zlatá maska: Bude unikátom, prvé pohľady na scénu či porotu!

Televízia doteraz tají detaily z nakrúcania novinky, podarilo sa nám dostať k reportáži, ktorú v Maďarsku, kde sa šou vyrába, nakrúcala miestna stanica.

Už tento mesiac štartuje Joj spomedzi ťažiskových šou svoju najväčšiu novinku od uvedenia Česko Slovensko má talent v roku 2010. Na svetovom televíznom trhu sa nájde len málo veľkých šou programov, ktoré svojím námetom a celkovým spracovaním prinesú svieži vietor a prerazia do celého sveta, pričom po formátoch ako Got Talent, Superstar, The Voice alebo Tvoja tvár znie povedome je aktuálne takýmto hitom formát The Masked Singer.

Práve tento formát sa podarilo na Slovensku získať Joj a v Česku jej nepokrvnej českej sestre Prime. Televízie sa pritom pri jeho realizácii opäť spojili do spolupráce a pripravujú spoločnú veľkú federálnu verziu, ktorá je vo svojej výrobe unikátom.

O čom je formát The Masked Singer
Masked Singer je originálna spevácka súťaž, v ktorej sú celebrity zamaskované od hlavy po päty, pričom ich identitu pred ostatnými súťažiacimi, porotcami – hádačmi a divákmi v štúdiu zakrývajú veľkolepé kostýmy a celotvárové masky. Pod maskami sa môže skrývať ktokoľvek, nielen spevák, ale i športovec, moderátor či hocikto neočakávaný. Na identitu osobností pod maskou sa v priebehu šou snažia prísť nielen diváci, ale aj pravidelné známe osobnosti v štúdiu v roli hádačov. Jednotlivé maskované celebrity sa odhalia a zložia svoje masky až po svojom vyradení.

Joj a Prima zvolili pre federálnu verziu šou upravený názov Zlatá maska tak, aby bol jednotný v oboch verziách. Nakrútiť sa ju vybrali netradične do Maďarska, kam túto jar taktiež formát po prvýkrát prišiel. Dôvodom netradičného výberu destinácie pre nakrúcanie bol práve fakt, že šou v rovnakom čase šla vyrábať aj maďarská komerčná stanica RTL Klub, ktorá pre ňu pripravila vlastné veľké štúdio.

Tri televízie z troch rôznych krajín tak vytvorili partnerstvo, ktoré je vôbec unikátne. Je to po prvý raz, kedy v štúdiách RTL Klub vzniká vzájomná spolupráca s dvomi zahraničnými televíziami, ktoré navzájom spolupracujú navyše na dvoch vlastných verziách programu.

Joj a Prima sa na nakrúcanie u južných susedov museli pripravovať mesiace. S RTL Klub spoločne vyberali masky pre súťažiacich, ktoré sú v maďarskej aj česko-slovenskej verzii šou rovnaké a prispôsobované tak boli spôsobom, aby vyhovovali súťažiacim z oboch verzií. Naše televízie spolupracujú aj pri samotných scenériách samotnej scény, pri ktorej niektoré časti priniesli česko-slovenskí tvorcovia. Samotný obsah šou bude ale v každej verzii odlišný, Joj s Primou pripravujú so súťažiacimi vlastné čísla, produkcie a, prirodzene, aj piesne. Zaznejú slovenské aj české pesničky.

Aj tieto informácie potvrdili tvorcovia česko-slovenskej ale i maďarskej verzie The Masked Singer v reportáži samotnej maďarskej RTL, ku ktorej sa nám podarilo dostať. Práve tá zverejnila vôbec ako prvá exkluzívne zábery z nakrúcania verzie Joj a Primy, ktoré sa na Slovensko či Česko dosiaľ nedostali, keď televízie viaceré detaily naďalej utajujú. Pozrieť si tak môžete prvé pohľady na priebeh česko-slovenskej výroby.

Zábery z reportáže maďarskej stanice spoločne s dosiaľ jedinými oficiálnymi zábermi televízií priamo z výroby

Čítať viac...
Nahor