Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Superstar prechádza do vyraďovacej časti: Divadlá rozdelí na úplne nové fázy, vyhodí semifinále!

Tvorcovia Superstar pripravili pre túto sériu veľké zmeny nielen medzi porotcami ale aj v dramaturgii šou.

Superstar má za sebou úvodnú kastingovú časť. Markíza a Nova ju tento ročník potiahli zatiaľ najvýraznejšie zo všetkých, čomu sa však nedá čudovať.

V predošlej piatej federálnej sérii práve kastingy zaznamenali suverénne najlepšiu sledovanosť aj rekord série. Televízie vtedy odvysielali spolu šesť kastingových dielov, pričom už pred štartom súčasnej šiestej série sme očakávali, že ich bude viac.

Nakoniec ich Markíza a Nova odvysielali celkovo až osem. Ešte pred dvomi sériami v roku 2015 kastingových dielov bolo len päť, v roku 2013 dokonca iba tri.

Aj Superstar vo svojej dramaturgii odráža súčasné trendy, kedy na divákov stále viac zaberajú práve kastingy jednotlivých šou a čoraz menej živé kolá. Tie sú navyše nákladnejšie a tak je prirodzené, že sa pomer počtu kastingov a živých kôl výrazne mení.

Napríklad, v roku 2013 Markíza a Nova odvysielali celkovo 11 živých finálových prenosov a navyše aj jedno živé semifinále. Tento rok semifinálové kolá úplne škrtajú a kompletnú zostavu finalistov televízie predstavia v zostrihových vyraďovacích dieloch z divadiel.

Navyše, v prvých plánoch už mali naplánovaných iba päť živých finálových kôl aj so samotným veľkým finále. Vzhľadom na súčasnú krízu koronavírusu, kedy sú všetky kultúrne a hromadné podujatia zastavené, je otázne, ako Markíza a Nova Superstar ukončia.

Už teraz je ale jasné, že najbližšia fáza divadelných vyraďovacích kôl prinesie úplne nové rozdelenie jej priebehu. Divadlá sa tento rok rozdelia na fázu s názvom „Bunker“, v ktorom prejdú postupujúci z kastingov hrubým sitom a nasledovať bude fáza s názvom „Tajomstvo“, v ktorej na súťažiacich čakajú spevácke výzvy a prekvapenia. Následne prebehne finálové vyraďovanie a spoznanie finálovej zostavy. Rozdelenie potvrdil porotca Leoš Mareš.

Ďalší priebeh Superstar po kastingoch:
12. apríla – Bunker
19. apríla – Bunker
26. apríla – Tajomstvo
03. mája – Tajomstvo
10. mája – Tajomstvo
17. mája – finálový výber
24. mája – prvé finálové kolo

Markíza a Nova pritom výrazne upravili prvé plány vysielania Superstar. Vzhľadom na prebiehajúcu krízu a obmedzenia a nejasnú budúcnosť, dokedy bude prísny režim pokračovať, prekopali už nakrútené zostrihové diely a vysielanie šou natiahli. Pôvodne s finálovými kolami totiž počítali oveľa skôr. Viac podrobností nájdete v exkluzívnom pohľade do zákulisia

Čítať viac...
Nahor