Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Nové projekty

Ďalšia veľká televízna obeť: Joj s Primou pre krízu odkladajú štart veľkej jarnej šou Zlatá maska!

Po Markíze siaha po radikálnych programových riešeniach aj Joj, spoločne s Primou rozhodli o zastavení plánovaného štartu ich najväčšej spoločnej novinky od nasadenia Česko Slovensko má talent v roku 2010.

Utorok prináša radikálne televízne rozhodnutia. Situácia okolo koronavírusu spôsobuje krízu aj v najväčších slovenských televíziách, ktoré sú nútené zastavovať nielen výrobu programov, ale aj ich vysielanie.

Televízie sa na jednej strane vysporadúvajú s chýbajúcimi už nakrútenými epizódami programov, ktoré budú musieť čoskoro programovo vykrývať, zároveň so zavádzaním prísnych preventívnych opatrení, pre ktoré obmedzujú počet pracovníkov zdržiavajúcich sa priamo na pracoviskách.

Zároveň, televízie postihuje aj kríza v oblasti obchodu, keď zatvorené obchody, prevádzky a zastavené poskytovanie služieb núti reklamných klientov šetriť a rušiť reklamné kampane. Viac nájdete vo veľkom článku o aktuálnej situácii v televíziách.

Napätá situácia má pritom najnovšie ďalšiu veľkú obeť. Joj aktuálne oficiálne potvrdila, že odkladá štart veľkej federálnej šou Zlatá maska, ktorú mala začať vysielať už od tohto piatka 20. marca. K tomuto kroku sa uchyľuje po spoločnom rozhodnutí s Primou, keď obe televízie veľkú nákladnú šou v súčasných podmienkach neodvysielajú.

Joj tento krok vysvetľuje aj samotným faktom, že televízie program nakrúcali iba vo februári a v súčasnosti prebieha intenzívna postprodukcia celého programu, na ktorej spolupracuje množstvo ľudí. Tých počas trvania prísnych reštrikcií zavedených štátom nechce ohrozovať.

„V tejto chvíli je najdôležitejšie zdravie našich zamestnancov a spolupracovníkov, ktorí v predchádzajúcich dňoch nepretržite pracovali na postprodukcii šou. Ide o tímy ľudí v strižniach, zvukovýrobe, v grafických štúdiách, a tiež o tímy ľudí, ktorí pracujú na prome relácie a mnoho ďalších. Dúfame, že naši diváci tento krok vedenia televízie pochopia. Šou uvedieme v čase, keď nám to situácia na Slovensku umožní,“ uviedla hovorkyňa Joj, Lucia Kulihová.

K zásadným rozhodnutiam a zmenám pristupujú všetky veľké televízie na Slovensku. Markíza dnes oznámila, že pre najbližšie týždne nebude pokračovať vo vysielaní nového seriálu Červené pásky, ktorý odkladá na neurčito. Platí to aj sitkome Susedia či šou Dvaja na jedného. Z vysielania tento štvrtok stiahla aj premiéru Kameňáku. Všetky programy nahrádza buď reprízami alebo najmä zaraďovaním mimoriadnych spravodajských relácií.

Joj zatiaľ postupuje podobne. Zlatú masku by mala nahrádzať filmami, Nový život tento utorok nahradila Novinami špeciál, pripravuje ich aj na štvrtkový večer. Tam zároveň presúva seriál Jenny, ktorý by v jej vysielaní však mal stabilne pokračovať. Nový život nateraz ostáva v programe len v stredy.

Čítať viac...
Nahor