Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Koronavírus

Markíza prekopala vysielanie Superstar, zostrihy pre krízu natiahne! Pripravuje štyri scenáre pre finále

Víťaz aktuálnej série má byť známy aj za súčasných okolností túto jar. 

Pandémia koronavírusu výrazne skomplikovala situáciu ohľadom vysielania rozbehnutej Superstar. Televízie chcú šou ukončiť veľkým finále túto jar, v čase, keď je stále nejasná situácia ohľadom opatrení pre najbližšie týždne jej vysielanie natiahnu a pripravujú sa na rôzne scenáre.

Televízie stále hľadajú spôsoby, ako šiestu federálnu Superstar ukončiť. Obe zasiahla súčasná pandémia koronavírusu uprostred rozbehnutého ročníka speváckej šou, v ktorom si už síce vopred dokázali nakrútiť zostrihové diely, no naplánovaných majú niekoľko klasických živých kôl.

Podľa prvých informácií Markíza s Novou mali mať v pláne odvysielať tento rok celkovo päť priamych prenosov Superstar. Šlo by tak o rovnaké nastavenie, ako v predošlej sérii, kedy odvysielali štyri živé finálové kolá a záverečné Superfinále.

Podľa našich informácií sa s prvým prenosom počítalo už začiatkom mája, no už teraz je jasné, že televízie podľa prvých plánov určite nepôjdu.

Podľa najnovších informácií Markíza a Nova chcú vyhlásiť víťaza šiestej federálnej Superstar napriek nejasným okolnostiam túto jar. Pripravovať sa majú na rovno štyri možné scenáre, ako spevácku šou riadne v sezóne ukončiť.

Z najnovších informácií je pritom zrejmé, že obe televízie momentálne získavajú čas, dokým bude známe, aké opatrenia na Slovensku a v Českej republike, kde majú prebehnúť živé finálové prenosy, v ďalšom období.

Markíza a Nova totiž podľa zákulisných správ prekopali plánované vysielanie Superstar a aktuálnu zostrihovú fázu naťahujú.

Porotca Leoš Mareš potvrdil, že od najbližšej nedele televízie odvysielajú nakoniec až šesť vyraďovacích divadelných kôl. So zostrihovou fázou tak skončia až 17. mája a prvé živé finálové kolo by sa malo uskutočniť až 24. mája.

Práve na tento dátum televízie dokázali vysunúť finálové kolá a v tejto chvíli ich najviac zaujíma. Čakajú, aké opatrenia budú v oboch krajinách nariadené na konci mája, podľa čoho rozhodnú, čo ďalej.

Televízie pôvodne rátali s iným scenárom. Živé prenosy sa mali rozbehnúť už v prvej polovici mája, pričom samotného 24. mája plánovali ísť mimo riadnych finálových kôl špeciálnym večerom. Dôvodom bolo vtedy ešte naplánované finále Majstrovstiev sveta v hokeji, ktoré malo prebehnúť práve 24. mája. V tom čase mali byť už živé prenosy Superstar naplno rozbehnuté.

Markíza a Nova takto o minimálne dva týždne nadĺžia pôvodné plány so zostrihmi a vyraďovacou fázou Superstar. Už len oproti minulému ročníku ich odvysielajú výrazne viac.

V 2018 televízie odvysielali šesť kastingov, tri vyraďovacie divadelné SuperVýbery a dve živé semifinále, než sa dostali k finálovým kolám. Tento rok uviedli až osem kastingových dielov a chystajú spomínaných šesť vyraďovacích divadelných dielov, pričom v nich už spoznáme kompletnú finálovú zostavu. Živé semifinále tak tento rok neprebehnú.

Čítať viac...
Nahor