Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza, Facebook

Aktuality

Exkluzívne: Markíza veľkými zmenami reaguje na prepad Telerána, chystá útok na Ranné noviny!

Televízia už pred časom začala hľadať spravodajské posily pre Teleráno, jej ambície sa momentálne potvrdzujú.

Markíza chystá v rannom vysielaní útok. Túto jar zažíva jej ranná stálica Teleráno jednu z najhorších sezón, pričom historicky po prvýkrát začína strácať v rannom čase dominantné postavenie.

Kým ešte pred pár sezónami sa Teleráno tešilo z podielov na úrovni 35 – 40 %, v súčasnosti padlo skôr do okolia 25 % v komerčnej cieľovke, pričom stále častejšie sa približuje podielovej dvadsiatke. Naopak, naberať v ostatnej sezóne výraznejšie začali konkurenčné Ranné noviny Joj, ktoré televízia z Koliby oživila pred dvomi rokmi. Predstavila s nimi nový ranný odľahčený spravodajský formát, ktorý si začal nachádzať divákov a na Teleráno sa postupne dotiahol.

Joj dokonca zažila túto jar historický deň, keď sa jej podarilo dlhoročne valcujúce Teleráno poraziť. Ranná šou Markízy si síce i naďalej pravidelne udržuje líderské postavenie, no Ranné noviny jej citeľne ubrali divákov, keď na jej úkor začali rásť stále častejšie bližšie k 20 %.

Markíza už pred časom mala po prepade sledovanosti Telerána a priblížení sa konkurencie rozhodnúť, že sa na súčasnú situáciu nebude len prizerať.

Podľa našich informácií začala zháňať posily práve pre spravodajskú časť rannej šou, pričom zámer aktuálne potvrdil denník Plus jeden deň.

Ako Pluska uviedla, Markíza už od pondelka 3. augusta začína s veľkými zmenami v Teleráne. Prvá z nich potvrdzuje zámer posilniť Ranné Televízne noviny, ktorú sú časťou vysielania Telerána, pričom dostanú stabilný spravodajský tím v zložení Ivana Krejčová, Lucia Hlaváčková a Dominik Matulaj. Tím počasiarov k tomu doplní Vratko Sirági, ktorý sa do Predpovede počasia presunie z dopravného servisu.

Súčasťou spravodajských zmien v Teleráne má byť aj snaha spestriť obsah spravodajstva, čím by Markíza mala reagovať na neformálnejšiu podobu konkurenčných Ranných novín, ktoré tým oslovili divákov. „Správy budú pestrejšie, budú obsahovať viacej informácií a živé vstupy z aktuálneho diania,“ uviedla tiež Pluska.

Zároveň Markíza pripravuje veľkú rekonštrukciu štúdia Telerána. To má prejsť kompletnou revitalizáciou, pričom od augusta presťahuje dočasne vysielanie rannej relácie do spravodajského štúdia.

Markíza pritom štúdio Telerána kompletne vymenila iba pred tromi rokmi. Veľkú premenu štúdia predstavila na jeseň 2017, a tak ďalšia zásadná zmena prichádza v krátkom čase.

Teleráno patrí medzi posledné formáty Markízy, ktoré vysiela prakticky od svojho vzniku. Divácky návyk jej priniesol s Teleránom tak dominantnú pozíciu, že roky dosahovalo neraz aj najvyššie podiely na trhu, pričom nedávalo šancu viacerým konkurenčným pokusom televízií.

Markíza súčasnými zmenami bude útočiť na Ranné noviny, ktoré jej zobrali značnú časť divákov, niektorých stratila aj vďaka Ranným správam RTVS.

Teleráno, ktoré predstavuje jeden z jej kľúčových formátov v rámci celého brandu, tak bude chcieť v prvom rade zastabilizovať a nedovoliť relácii padať k 20 % či po ďalších sezónach dokonca k podpriemerom. Zároveň sa tak pokúsi pritiahnuť späť časť stratených divákov od konkurenčných formátov.

Čítať viac...
Nahor