Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Lucia Hlaváčková, Dominik Matulaj, Ivana Krejčová a Vratko Sirági, Ranné Televízne noviny, Markíza

Aktuality

Prvé zábery: Markíza začína boj o ráno, do popredia tlačí Ranné Televízne noviny! Toto je jej „úderka“

Naznačila aj pohľady na novú rannú podobu spravodajského štúdia, z ktorého sa bude dočasne vysielať Teleráno.

Prepad Telerána na historické minimá a nárast sledovanosti konkurenčných Ranných novín na Joj a Ranných správ RTVS spustili v Markíze práce s cieľom zastaviť pád ranného vysielania a jeho opätovný rast k vyšším číslam.

Teleráno, ktoré ešte donedávna v komerčnej cieľovke dosahovalo podiely na úrovni 35 – 40 % sa dnes stabilne pohybuje v rozmedzí 20 – 25 %, pričom na jeho úkor narástla najmä konkurencia Joj v podobe odľahčených Ranných novín, ktoré sa začínajú stále stabilnejšie ťahať v rovnakej cieľovke k 20 %.

Tento trend Markízu prinútil konať, pričom v rannom vysielaní zavelila do útoku. Prechod divákov od Telerána k spravodajsky ladeným ranným formátom Joj a RTVS rozhodol, že Markíza už pred časom vyhlásila konkurz na tváre Ranných televíznych novín, ktoré medzičasom vybrala a už od začiatku augusta s novou stabilnou zostavou ranných moderátorov spravodajstva vyráža na obraz.

Markíza pritom v rovnakom čase začína s prestavbou štúdia Telerána, vďaka čomu sa ranná šou televízie presunie do veľkého štúdia spravodajstva. Ani tento krok však nemusí byť iba z núdze. Nanovo nasvietené a ranne naladené moderné štúdio spravodajstva Markízy môže vizuálne pôsobiť práve v aktuálne zhustenej rannej spravodajskej konkurencii Joj a RTVS a televízny líder tak aj týmto spôsobom môže cieliť na diváka preferujúceho na ráno spravodajskejšie ladené formáty.

Markíza zmenu Telerána oficiálne prostredníctvom denníka Plus jeden deň oznámila tento týždeň, pričom aktuálne zverejnila prvé zábery z ranne ladeného spravodajského štúdia. Zmeny v Teleráne aktuálne priamo stavia na novinkách ohľadom Ranných Televíznych novín, ktoré tak v komunikácii voči značke Telerána dáva do popredia oveľa výraznejšie, ako v minulosti. 

Do štúdia spravodajstva sa Teleráno presťahuje dočasne v pondelok 3. augusta, na jeseň predstaví Markíza úplne novú podobu štúdia Telerána. Naposledy pritom jeho kompletnú rekonštrukciu realizovala v podobnom období len pred tromi rokmi v lete 2017.

Nová stabilná trojica moderátorov Ranných Televíznych novín Dominik Matulaj, Ivana Krejčová a Lucia Hlaváčková

Posila v počasí Vratko Sirági

Čítať viac...
Nahor