Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Pikošky

Všetky detaily Let´s Dance 2022: Prekvapivá porota aj moderátori, kedy bude finále?

Siedmy ročník tanečnej šou Let´s Dance odštartoval. Prečítajte si všetky detaily novej série.

Markíza prvým večerom odštartovala ťažiskovú jarnú šou, ktorou sa pre túto sezónu stala celebritná tanečná šou Let´s Dance.

Formát známy z jej obrazoviek skôr z prvého desaťročia nového milénia oprášila televízna jednotka po takmer piatich rokoch, pričom sa do jeho realizácie pustila v stále komplikovanej dobe ovplyvnenej pandémiou koronavírusu a najnovšie aj vojnového konfliktu na Ukrajine.

Dátum štartu 7. série a kedy bude finále

Nová 7. séria Let´s Dance obsadí nedeľný prime-time, v ktorom odštartuje v nedeľu 6. marca 2022.

Let´s Dance sa takto vo vysielaní stretne s nedeľným seriálom RTVS Priznanie, ktoré na Jednotke zažila úspešný nástup. S prvou časťou zaznamenalo najlepší štart spomedzi všetkých pôvodných seriálov telerozhlasu, s druhou epizódou ešte porástlo.

Priznanie sa vo vysielaní dočká celkovo 10 častí a pobeží na Jednotke do 13. marca. S Let´s Dance sa tak bude kryť v jej prvom a druhom kole.

Zaujímavosťou je, že v nedeľnom prime-time chcela svoj seriál uvádzať aj komerčná Jojka. Tá už skôr v prvých januárových plánoch na nedele avizovala svoju novú Kriminálku Kraj, nakoniec vlastnými seriálmi vyskladala celý pracovný týždeň a miesto kriminálky nasadila filmy.

Let´s Dance by malo vo vysielaní Markízy pobežať približne dva mesiace.

V ostatnej šiestej sérii v roku 2017 odvysielala pri celkovo jedenástich pároch iba osem priamych prenosov.

Stálice v porote

V rámci poroty televízia stavila na najväčšie stálice minulých ročníkov.

V každej z doterajších sérií tvorili porotu štyria členovia, pričom za doterajších šesť sezón sa v Let´s Dance vystriedalo až 10 porotcovských mien.

Nezameniteľnou súčasťou šou bol do roku 2011 Jozef Bednárik, ktorý sa už oživenia programu v roku 2017 nedožil. Spolu s ním najčastejšie v porote sedeli Ján Ďurovčík (5-krát) a Tatiana Drexler (4-krát).

Markíza dlhé týždne kompletnú porotu 7. série Let´s Dance zatajovala, postupne odhalila len trojicu mien, ktorá sa predstavila aj v hlavnej imidžovej upútavke na 7. sezónu –  Tatiana DrexlerJán Ďurovčík a Adela Vinczeová, ktorá si túto pozíciu v šou vyskúša po prvý raz.

Vinczeová je jedinou osobnosťou, ktorá bola súčasťou Let´s Dance v každej jednej sérii, na mieste porotkyne sa dosiaľ ešte nepredstavila. Úloha porotkyne v súťažnom programe však nebude jej premiérová, v roku 2008 sedela v porote Slovensko má talent, v 2010 zas v šou Talentmania, ktorá bola expresnou reakciou Markízy a Novy na prvý ročník Česko Slovensko má talent na Joj a Prime.

Na poslednú chvíľu, dva týždne pred štartom, Markíza prekvapujúco ohlásila štvrtého porotcu šou.

Prekvapivé bolo aj samotné meno, keď siahla po zahraničnom exotickom choreografovi a dlhoročnom porotcovi nemeckého Let´s Dance.

Štvrtým porotcom sa stal Kubánec Jorge González, ktorý pred tridsiatimi rokmi študoval v Bratislave na Univerzite Komenského, kde vyštudoval odbor rádioekológia. Tam teda pričuchol aj k slovenčine.

Kompletne prekopaná zostava moderátorov

Aj v prípade moderátorov Markíza dlho zatajovala kompletnú moderátorskú dvojicu.

Spočiatku nečakane v úlohe moderátora Let´s Dance predstavila tvár jej spravodajstva, Viktora Vinczeho, pričom dlho bol jedinou ohlásenou moderátorskou tvárou. Sám vystupoval aj v imidžovej upútavke.

Opäť na poslednú chvíľu, len týždeň a pol pred štartom novej série, predstavila aj Vinczeho moderátorskú kolegyňu.

Stala sa ňou rozhlasová spíkerka, známa pod menom Maca, a herečka Martina Zábranská, ktorú aj takouto cestou televízia zviditeľňuje ako svoju tvár. Stane sa aj jednou z hlavných hviezd nového seriálu Svätý Max.

Zostava celebritných súťažiacich 7. série Let´s Dance

Po účasti Dominiky Cibulkovej Markíza potvrdzuje exkluzívne informácie portálu Mediaboom.sk, keď sa v šou skutočne objavia Ján Koleník, Zuzana Kubovčíková Šebová či modelka Aisha známa z Love Islandu.

Asi hlavným ťahákom Markízy v jarnej ťažiskovej šou bude účasť práve jej aktuálne najväčšej hereckej hviezdy, Jána Koleníka.

Napriek tomu, že jeho popularita je u divákov konštantná, aktuálne zahviezdil v novom seriálovom hite Markízy Druhá šanca, ktorý už pri svojom druhom vysielaní vystrelil k sledovanosti predošlého valca televízneho lídra, Pána profesora. Koleník bude patriť zároveň medzi favoritov celej tanečnej súťaže, nakoľko je známy svojím tanečným talentom. Dosiaľ sa však účastiam v tanečných šou vyhýbal.

„Ďakujem televízii Markíza za pozvanie do tanca. Myslím, že elegancia, úroveň a radosť sú príjemné veci, ktoré ľuďom svedčia. Kedy, ak nie teraz, by som mohol dať bodku za mojím kedysi najobľúbenejším koníčkom. Tanec má veľký dar zušľachťovať, tak dúfam, že sa nám to podarí,“ uviedol pre Markízu.

Markíza tiež potvrdila angažovanie ďalšej populárnej herečky, Zuzany Kubovčíkovej Šebovej. O jej účasti v Let´s Dance sa hovorilo už v roku 2017 v čase príprav 6. série, nakoniec sa však herečka súťaže nezúčastnila, keď oznámila svoje tehotenstvo.

„Veľmi rada tancujem, je to taká moja najväčšia vášeň a mám to veľmi rada. Takže som si povedala, že ja to teda nejako skúsim,“ pridala sa k hodnoteniu Šebová.

Televízia vo výbere súťažiacich potvrdila aj lovenie vo vodách jej reality šou, z ktorých vybrala exotickú modelku Viktoriu Niang, známu pod menom Aicha. Diváci ju registrujú vďaka účasti v reality šou Love Island, kde patrila medzi najtemperamentnejších účastníkov, častokrát hrajúci na nervy divákom.

Ďalšími ženskými menami v zostave sú herečky Diana Mórová a Kristína Svarinská.

Diana Mórová dlhodobo účinkuje v programoch a seriáloch konkurenčnej Joj, rovnako tak sa zúčastnila už viacero televíznych súťaží, z ktorých vyhrala Hviezdy na ľade a Tanec snov, v Showdance skončila na druhom mieste.

Mórová pritom patrí medzi tváre vôbec najviac späté s Jojkou, a to nielen prostredníctvom spomínaných šou, ale najmä seriálov. V minulosti boli jednou z hlavných hviezd seriálu Panelák alebo Keby bolo Keby, účinkovala aj v seriáli Dvojičky či v prepadáku Bola raz jedna škola.

Najnovšie bude túto jar účinkovať v novom seriálovom trileri Ultimátum, ktorú Joj pripravila spoločne s Českou televíziou. Paradoxne si v nej zahrá spolu s Jánom Koleníkom.

 


Výrobu už rozbehla aj Joj, obnovila prípravy hlavnej novinky Ultimátum! Pozrite si veľký prehľad dejaČítajte →

Kristína Svarinská patrí medzi dlhodobo populárne herecké tváre, ostatne stvárnila hlavnú úlohu vo vlaňajšom seriáli Markízy Najhorší týždeň môjho života. Patrila tiež medzi hlavné hviezdy markizáckeho seriálu Sestričky.

Z mužských mien televízia ohlásila účasť aj svojho politického moderátora či ďalšej hviezdy Druhej šance.

Do Let´s Dance zamieril Adam Bardy, ktorého diváci spoznali vďaka seriálu Pán profesor, obsadila ho najnovšie aj do ďalšieho pondelňajšieho hitu Druhá šanca.

V šou bude tiež účinkovať aj moderátor politickej diskusie Na telo, Michal Kovačič. Dosiaľ sa v rámci svojej profesie účastiam v podobných programoch vyhýbal, Markíza ho touto účasťou bude chcieť predstaviť aj v odlišnej polohe.

Vôbec posledným ohláseným menom bol herec Marek Fašiang, ktorý zostavu súťažiacich Let´s Dance doplnil na poslednú chvíľu.

Z mien, ktoré sa objavili v médiách, Markíza potvrdila účasť aj ďalších dvoch zástupcov mužského pohlavia.

Televízia zlákala do Let´s Dance jednu z hviezd minuloročnej jarnej série Tvoja tvár znie povedome, internetového komika Františka Košarišťana, známeho pod menom Fero Joke.

Markíza ho získala do 6. série Tvojej tváre spoločne s jeho dlhoročnou priateľkou Evelyn, v ktorej patrili k najpopulárnejším tváram. Účasťou v šou ho zároveň spoznala aj širšia časť televízneho publika.

V tanečnej šou sa predvedie rovnako zápasník Attila Végh. Do väčšej pozornosti širšej verejnosti začal dostávať v ostatných rokoch, aj s rastúcou popularitou Oktagonu MMA, ktorý sa taktiež dostal na televízne obrazovky. Pamätným je zápas označovaný za „súboj storočia“ s Karlosom Vémolom, ktorý Végh vyhral.

Čítať viac...
Nahor