Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Sledovanosť

Červené pásky sa jarnými výkonmi mohli pripraviť o druhú sériu! Seriály Markízy vo finále poklesli

Už po vlaňajšom sľubnom štarte Červených pások sa začalo hovoriť o ich pokračovaní v druhej sérii, tohtoročný reštart tej prvej im však podľa vlastných očakávaní nevyšiel.

Po druhej sérii Svadby na prvý pohľad Markíza pokračuje v uzatváraní svojich hlavných jarných projektov.

V pondelok do finále druhej sezóny došiel rodinno-komediálny seriál Pán profesor, ktorý od prvej časti novej série po poslednú potvrdil pozíciu aktuálneho absolútneho fenoména.

Seriál vo finále druhej série dosiahol opäť vysoko nadpriemerný rating 12,8 % s podielom 33,8 %, celkovo si poslednú časť série pozrelo 521-tisíc divákov.

Kým v prvej sezóne minulú jeseň priemerný rating seriálu dosiahol úroveň 9 %, tento rok tomu už bolo na úrovni 12 – 13 %.

Pán profesor udržoval túto vysokú úroveň celú jar.

Započal ju už prvou časťou druhej série na ratingu 12,7 % pri podieli 32,4 %, celkovo si úvodný diel pozrelo 523-tisíc divákov. Vo finále série tak čísla prakticky zopakoval.

Rekordom druhej série a seriálu vôbec je rating 13,5 % s podielom 34,3 % z predposlednej deviatej časti. Vtedy spolu seriál sledovalo priemerne 547-tisíc divákov.

Nie je prekvapením, že Pán profesor dostane aj tretiu sériu a Markíza ju bude chcieť uviesť už na jeseň. Do novej sezóny televízia plánuje zapojiť aj nové mladé tváre, viac v tomto článku.

Opačný príbeh túto jar písal utorňajší dramatický seriál Červené pásky.

Pán profesor a Červené pásky pritom zdieľali podobný osud ako jarné novinky Markízy roka 2020, ktoré zastavila už po prvých častiach koronakríza. Kým Pán profesor dokázal pri reštarte ďalšiu jeseň nadviazať na svoje výkony z obdobia zrušeného nástupu, Červeným páskam reštart tento rok nevyšiel.

Markíza začala Červené pásky túto jar vysielať od prvej časti, pričom od úvodných repríz dosahovala podobnú ratingovú úroveň aj s nasledovnými premiérami.

Seriál sa spravidla vo svojej kompletnej prvej sérii priemerne hýbal v okolí 7 ratingov.

Potvrdil to aj finálovou časťou ratingom 7,1 % a podielom 20 %. Medzitýždenne pritom s finále výraznejšie poklesol, keď s deviatym dielom poskočil na svoj nadpriemer pri ratingu 7,9 %. Celkovo si posledný diel pozrelo 300-tisíc divákov.

Červené pásky pri svojom reštarte ani s jednou časťou už neprekročili výkon, na ktorý dosiahli so svojím druhým dielom minulú jar tesne pred zastavením ich vysielania. Táto časť vtedy stúpla na 9 ratingov. Iba jedenkrát sa seriál v aktuálnom roku tejto hranici priblížil, keď po Veľkej noci jednorazovo vystrelil na rating 8,8 %. Následne sa vrátil k svojim priemerom.

Zaujímavosťou je, že už vlaňajšom nástupe Červených pások, kedy im druhá časť pred zrušením vyniesla nárast na deväť ratingov, sa začalo hovoriť o ich možnom pokračovaní.

Ako Pán profesor tak Červené pásky sa totiž ukázali ako sľubné novinky, ktoré by mohli bez prerušenia ich vysielania z dôvodu koronakrízy dosahovať nadpriemerné výkony. Markíza tak preto už vtedy dala zelenú druhej sérii Pána profesora, do ktorej sa pustila ešte pred reštartom vysielania tej prvej, podobnej šance sa mala dočkať aj dramatická novinka.

Tá však pri svojom obnovenom vysielaní podľa pôvodných očakávaní nezabrala. Pri ratingoch v okolí 7 % dosiahla úroveň podobnú niekdajšej dramatickej sérii Milenky, ktoré pri svojom vysielaní nezažiarili. Oveľa výraznejšie sa ujala séria Sestričky, ktorá tento rok ponúkne už svoju štvrtú sériu.


Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram
Vysvetlivky: komerčná cieľovka, mladí diváci – obchodná cieľová skupina divákov vo veku 12-54 rokov, spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %; celkové publikum – všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %
*od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná aj oneskorená sledovanosť, od januára 2017 aj „hostia“

Čítať viac...
Nahor