Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Fero Joke v 6. kole Tvoja tvár znie povedome 2021

Sledovanosť

Najväčšie sklamanie Markízy po sviatkoch ožilo! Pri sile ostávajú Tvoja tvár aj piatkové Svadby

Týždeň bez problémov ovládol Pán profesor zo sviatočného Veľkonočného pondelka, počas ktorého dosiahol svoj dosiaľ najvyšší rating od štartu.

Po týždňovej veľkonočnej prestávke pokračovala v piatok druhá séria šou Svadba na prvý pohľad, ktorá vo svojej druhej sezóne potvrdzuje vyšší záujem divákov ako vlani. Šou síce na svoje maximum z konca marca po prestávke nedosiahla, potvrdila však úroveň 10 ratingov pri podieli 25,2 %. Celkovo šou sledovalo 476-tisíc divákov.

Naopak, oproti predošlému vydaniu o málo porástla nedeľná šou Tvoja tvár znie povedome. Tá po jednorazovom poklese tesne pod desať ratingov stúpla späť nad túto hranicu a hýbe sa okolo nej aj naďalej, najnovšie získala rating 10,5 % s podielom 28,9 %. Celkovo si ju v nedeľu vybralo priemerne 526-tisíc divákov. Tvoja tvár tak naďalej potvrdzuje svoj najsledovanejší ročník posledných rokov, v priemernej sledovanosti minimálne za posledné štyri série. Aktuálne beží jej šiesty ročník.

Markízu uplynulý týždeň výrazne potešil aj utorňajší seriál Červené pásky, ktoré sa po vlaňajšom prerušení a ročnej prestávke doteraz skôr trápili v podpriemere. Seriál však s epizódou vysielanou tesne na záver veľkonočných sviatkov poriadne porástol a vyskočil na rating 8,8 % s podielom 22,3 % v komerčnej cieľovke. Dosiaľ v nej dosahoval ratingy niekde okolo 7,5 % a podiely nad 18 %. Celkovo si ostatný diel pozrelo spolu 341-tisíc divákov.

Joj najlepšie v týždni u mladých divákov vyšla nedeľná premiéra Nočný lovec s ratingom 7,5 %, nasledovala piatková premiéra Podfukárky s ratingom 6,8 % a stredajší Slovania so 6,7 %. Zo všetkých filmov týždňa najvyššie vyskočila sobotná premiéra Markízy MEG: Hrozba z hlbín s ratingom 8,8 % a podielom 24,4 %.

Absolútne najsledovanejším programom týždňa v komerčnej cieľovke sa stal pondelňajší Pán profesor, ktorý vo sviatočný večer vystrelil na rekordný rating od štartu 13,2 %.

Zároveň sa Pán profesor stal aj bezpečne najsledovanejším nespravodajským programom týždňa s celkovo 556-tisíc divákmi, čím preskočil aj všetky ostatné programy, výraznejšie zamerané na všeobecnú cieľovku.

V celkovom publiku po Pánovi profesorovi nasledovali mimo spravodajstiev spomínaná Tvoja tvár a nedeľná diskusia Jednotky O 5 minút 12 s 508-tisíc divákmi. Z programov Joj najvyššie vyskočilo pondelňajšie Inkognito so 455-tisíc divákmi.

Z večerných programov bola Jednotka najsledovanejšia s piatkovým Čo ja viem a 422-tisíc divákmi, veľmi vyrovnaný večer zažila v sobotu, kedy bola dvojkou na trhu v oboch hlavných cieľovkách. Večer ešte tesne vyhrali so 402-tisíc divákmi Záhady tela, Pumpu sledovalo 338 a Neskoro večer 292-tisíc divákov. Výrazne vyrovnanejšie však boli tieto programy v komerčnej cieľovke kde Záhady tela a Pumpa uhrali tesne nad 5 % a Neskoro večer 4,5 %.

V celkovom publiku sa absolútne najsledovanejším programom týždňa stali nedeľné Noviny Joj, celkovo si ich pozrelo 643-tisíc divákov pri podieli 27,1 %.


Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram
Vysvetlivky: komerčná cieľovka, mladí diváci – obchodná cieľová skupina divákov vo veku 12-54 rokov, spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %; celkové publikum – všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %
*od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná aj oneskorená sledovanosť, od januára 2017 aj „hostia“

Čítať viac...
Nahor