Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj foto: RTVS

Televízia

Čas nádejí sa kráti: Posledná šanca vidieť všetky epizódy seriálového hitu!

Seriálový hit bude v archíve RTVS už iba posledné hodiny. V článku prehľad všetkých epizód aj s odkazmi.

Začiatok roka 2024 patril seriálovej novinke RTVS Čas nádejí, ktorá na dva mesiace opanovala nedeľné večery.

Týždeň čo týždeň sledovalo historickú rodinnú ságu viac ako pol milióna divákov, pričom sa Čas nádejí zaradil k historicky najúspešnejším pôvodným seriálom spojenej televízie a rozhlasu, keď prepísal viaceré rekordy.

Úspech aj vernosť divákov počas ôsmich odvysielaných častí boli tak presvedčivé, že verejnoprávna televízia zadala do prípravy ďalšiu sériu epizód. Tvorcovia pracujú na scenároch, nakoľko je však v súčasnej turbulentnej situácii okolo RTVS pokračovanie reálne, prípadne v akej podobe by sa dostal seriál mapujúci historické udalosti na televízne obrazovky, je otázne.

Prvú sériu si môžu diváci ešte stále pozrieť v archíve RTVS, dostupná však bude iba posledné dni. Všetky epizódy budú v archíve iba do nedele 17. marca.

Pozrite si prehľad epizód aj s ich odkazmi vo videoarchíve.

Čas nádejí: 1. epizóda

Rok 1914. Súmrak svetového konfliktu.

Príbeh sa začína odohrávať pred vypuknutím 1. svetovej vojny v multikultúrnom meste v Uhorsku.  Róza Belsbergová, dcéra bohatého mäsiara je zaľúbená do syna slovenského krčmára Violovského, Gézu. Pre Gézu je však Róza iba malé dievčatko od susedov a jej obdiv neberie na vedomie.

Situácia sa však zmení, keď Rózin otec ponúkne Gézovi slušné veno, ak si ju vezme. Na druhý deň po svadbe vypukne 1. svetová vojna a Géza musí narukovať…

Odkaz na 1. epizódu →

Čas nádejí: 2. epizóda

Rok 1917. Vojna stále trvá.

Straty poznačili obe rodiny. Pyšný mäsiar Belzberg je rád, že môže prežívať vďaka krčme Violovských. Musí prehltnúť aj to, že jeho svatka, Gréta Violovská sa k jeho dcére Róze chová ako ku slúžke.

Obe ženy ale spája strach o Gézu, ktorý o sebe už vyše roka nedal vedieť…

Odkaz na 2. epizódu →

Čas nádejí: 3. epizóda

Roky 1918 – 1925. Po rozpade Rakúsko-Uhorska vzniká Československo.

Po návrate z vojny sa Géza ujíma rodinnej krčmy. Najviac starostí mu robí vzťah medzi jeho matkou Grétou a Rózou. Gréta si totiž stále nie je istá, či jej vnuk Vojto je naozaj Gézovým synom.

Géza postupuje po spoločenskom rebríčku a do jeho života vstúpi osudová žena.

Odkaz na 3. epizódu →

Čas nádejí: 4. epizóda

Roky 1931 – 1935. Doznievajú následky Veľkej hospodárskej krízy.

Belzberg poza Gézov chrbát investoval jeho peniaze, o ktoré prišiel. Géza ho vykáže z rodiny, aj z krčmy. Róza je z toho nešťastná, ale muža chápe.

V Európe začína strašiť Hitler. Nacionalizmus má vzrastajúci vplyv aj na Slovensku. Česi aj Židia sú domácim obyvateľstvom stále častejšie ohrozovaní aj fyzicky…

Odkaz na 4. epizódu →

Čas nádejí: 5. epizóda

Roky 1939 – 1942. V Európe nastávajú ďalšie spoločenské zmeny.

Vyhlásením 2. svetovej vojny Hitlerom a obsadením Československa musia českí obyvatelia zo Slovenska odísť. Géza sa nemieša do politiky a snaží sa udržať svoje podnikanie. Pre svoju pragmatickosť sa dostáva do konfliktu so synom Vojtom, už vysokoškolákom, ktorý študuje právo a medzi Čechmi má veľa priateľov.

Židovská komunita pociťuje stále väčší ekonomický aj spoločenský útlak. Irenina rodina začína uvažovať o emigrácii.

Odkaz na 5. epizódu →

Čas nádejí: 6. epizóda

Roky 1942- 1943. Vojna stále pokračuje.

Vzťahy v rodine Violovských sa komplikujú. Vojto opúšťa miesto právnika a ide robiť medzi robotníkov do tlačiarne. Netuší, že Irena kvôli nemu skončila v zbernom tábore, ktorý dal vybudovať Slovenský štát pre Židov.

Odkaz na 6. epizódu →

Čas nádejí: 7. epizóda

Roky 1944 – 1945. Vojna vrcholí.

Irene sa podarí dostať z tábora a snaží sa kontaktovať Vojta. Ten sa v tlačiarni zapojil do odboja a po vypuknutí Slovenského národného povstania odchádza k partizánom. Pri ústupe partizánov do hôr je zranený a v ťažkom stave zostáva v opatere dedinčanov.

Géza s Rózou nemajú o synovi žiadne oficiálne správy.

Odkaz na 7. epizódu →

Čas nádejí: 8. epizóda

Roky 1946 -1951. Vojna sa skončila.

Vojto sa nakoniec tiež vrátil domov. Cez Červený kríž zúfalo pátra po Ireninom osude. Rodinná krčma prežila so stratami, no Géza dúfa, že sa mu v novom Československu bude podnikateľsky zase dariť.

K moci sa však dostávajú komunisti a po Februári 1948 je všetko inak.

Odkaz na 8. epizódu →

Čítať viac...
Nahor