Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Zmeny v Oteckoch: Odchod Mitaša, Koleníka čaká po škrtaní obrazov autonehoda! Dá seriálu košom?

Koleník účinkuje už v treťom dennom seriáli, z toho aktuálneho sa sčasti chce stiahnuť.

Na jar 2018 prestúpil herec Ján Koleník po dekáde strávenej Joj do Markízy. Za sebou mal okrem účinkovania vo výpravných projektoch ako 1890, Keby bolo keby či kriminálke Za sklom aj hlavné postavy v dvoch denných seriáloch Panelák a Zoo, po ktorých do denných projektov už nenastúpil.

Všetko zmenila ponuka nakrútiť pre Markízu nový komediálny seriál Autoškola, ktorý síce skončil neúspechom, no súčasťou prestupu do Markízy bolo aj nabehnutie Koleníka do rozbehnutého denného seriálu televízneho lídra Oteckovia.

V tom taktiež začal stvárňovať jednu z hlavných postáv, no tento rok prišiel so zásadnou zmenou. Okrem toho, že ukončil interný pracovný pomer v Slovenskom národnom divadle, v ktorom nateraz bude iba dohrávať už rozbehnuté predstavenia, požiadal zároveň Markízu o zníženie priestoru v Oteckoch, v ktorých pre túto chvíľu nechce stvárňovať jednu z vyťažených postáv.

Koleník vlastnú žiadosť o zníženie počtu obrazov, ktoré nakrúca v Oteckoch, potvrdil začiatkom tohto mesiaca, pričom dôvodom mali byť jeho budúce cestovateľské plány, no zároveň jeho návrat na bratislavskú Kolibu. Tento rok totiž intenzívne nakrúcal pre Joj novú emotívnu sériu Jenny a len nedávno potvrdil, že sa stane aj predstaviteľom hlavnej postavy pripravovanej rukojemníckej drámy Osem hodín, ktorú Joj nakrúca spoločne s Českou televíziou.

Koleníkovu postavu čaká v Oteckoch dráma
Koleníkova žiadosť o škrtnutie časti obrazov sa, pravdepodobne, podpísala pod dejovú linku, ktorú tvorcovia jeho postave Adama napísali. Po telefonovaní za volantom sa stane obeťou autonehody, po ktorej ostane v bezvedomí. Jeho postava bude bojovať o čas a záchranu života.

Viacerí ste sa na nás obrátili s otázkou, či postupné obmedzovanie priestoru v Oteckoch popri rozbehnutí nových aktivít v Joj neznamená neskorší odchod Koleníka z denného hitu Markízy. Ako herec, tak Markíza však oficiálne o konci jeho účinkovania v Oteckoch nehovoria, Koleník uviedol, že pre túto chvíľu jeho rozhodnutie rezolútny koniec neznamená.

V rovnakom čase pritom už s nakrúcaním Oteckov rovno skončil ďalší výrazný herec seriálu Marián Mitaš, ktorý bol v dennom podvečernom hite od úplného začiatku. Rovnako Mitaš sa rozhodol z Oteckov stiahnuť na vlastnú žiadosť, pričom priznal, že mu to celé po rokoch zovšednelo a že z jeho postavy po čase vypršala chémia. Sám navyše fanúšikom nekonečných seriálov nie je. Sám ale bol už bol súčasťou aj Búrlivého vína, kde taktiež skončil v jeho priebehu, patril tam medzi zásadné postavy, ktoré hýbali dejom.

Čítať viac...
Nahor