Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza s veľkým hereckým úlovkom: Zlákala dlhoročnú hviezdu Joj, pripravuje nový miniseriál s Koleníkom!

Ján Koleník patril takmer dekádu k hlavným tváram Joj, po rokoch sa objaví opäť na Markíze.

Markíze sa podaril veľký herecký úlovok. Po takmer dvanástich rokoch sa do televízie vracia Ján Koleník, ktorý roky patril k hviezdam konkurenčnej Joj. Na jej obrazovke sa objaví ešte aj tento rok, keď má televízia stále k dispozícii druhú sériu odkladanej kriminálky Za sklom.

Koleník hral pred rokmi v prvom dennom seriáli Medzi nami, ktorý bežal od roku 2005 na Markíze. Zrušený bol vo svojej druhej sezóne na jar 2006. Hviezda Jána Koleníka však začala stúpať až po jeho príchode do druhého denného seriálu Panelák, kde stvárnil jednu z najobľúbenejších postáv – Masláka. Joj s Koleníkom spolupracovala aj na jej ďalších ťažiskových projektoch, od jedného z prvých výpravnejších seriálov Keby bolo keby cez ďalší denný seriál Zoo až po nákladné minisérie Za sklom a dosiaľ jej najdrahší seriál 1890.

Markíza môže s Koleníkom rátať ako s predstaviteľom hlavnej postavy v novom pripravovanom seriáli. Televízia už odtajnila jeho pracovný názov Autoškola, pričom uvádza, že pôjde o úsmevný seriál rodiny, ktorá sa „nedobrovoľne dáva dokopy a pre vidinu lepšieho zajtrajšku je ochotná lavírovať aj na hrane zákona“.

Autoškola by podľa prvých informácií mala nadviazať na súčasný televízny trend a ponúknuť ako miniséria menší počet častí. Televízie na kratšie seriály stavajú stále viac, Markíza takto posledne uviedla Detektíva Duša, Joj aktuálne vysiela Hotel. Autoškola by mohla mať menej ako desať častí. Tú však pri svojej prvej sérii ponúkla napríklad aj Horná Dolná, ktorá pre náročnejšiu výrobu uvádzala pravidelne v jednej sezóne osmičku dielov. Dnes sa vysiela už jej siedma séria a po zrýchlení výroby je televízia schopná nakrútiť tiež viac epizód.

Réžiu nového seriálu s pracovným názvom Autoškola si na starosť zobral Tomáš Jančo. Ten stál pri zrode aj najúspešnejších slovenských seriálov Susedia, Panelák či Horná Dolná. S nakrúcaním novinky sa začne na prelome jari a leta.

Čítať viac...
Nahor