Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Koleník sa opäť naplno usádza na Kolibe: Hlavná úloha v novom veľkom česko-slovenskom projekte!

Herec len prednedávnom priznal novú seriálovú ponuku.

Po prestupe do Markízy na jar 2018 sa Ján Koleník znova stabilne usádza na Kolibe. Kým v Záhorskej Bystrici aj v tejto sérii pokračuje v nakrúcaní denného hitu Oteckovia, nové ponuky už aktuálne prijíma opäť od konkurencie.

Ešte vlani prikývol na ponuku Joj do seriálu Jenny, ktorý sa má aktuálne nakrúcať, a v ktorom herec stvárni postavu otca hlavnej hrdinky bojujúcej s rakovinou. V nedávnom rozhovore pre Eurotelevíziu zároveň priznal, že ponuku už dostať aj do ďalšieho seriálu, v ktorom by mal stvárniť hlavnú úlohu. „Súčasne čítam scenáre veľmi dobrej kriminálky, ktorá by mala byť pripravovaná pre Jojku, a mala by byť iná ako Za sklom, kde som hral elitného vyšetrovateľa. Je to veľká výzva,“ povedal pre týždenník.

Podľa našich informácií by pritom Koleník mal byť ústrednou postavou nového už dlhšie pripravovaného projektu, ktorý má Joj nakrúcať v spolupráci s Českou televíziou. Ide o prvý projekt televízie z Koliby, do ktorého česká verejnoprávna televízia vstúpila, a ktorý tak odvysiela spolu s Joj.

Celkovo osemdielna miniséria nesie stále pracovný názov Osem hodín, detaily vlani zverejnil priamo generálny riaditeľ Joj, Marcel Grega. „Prinesie unikátny hybrid rukojemníckej drámy, lekárskeho procedurálu a politického trileru s prepojením na špičky diplomacie, vysoký biznis a pohľad dovnútra politiky nielen na Slovensku. Seriál bude mať presah do okolitých štátov V4, reálií a vzťahov medzi krajinami. Prvýkrát pritom oficiálne do koprodukcie seriálu TV JOJ vstupuje Česká televízia, s ktorou, ako uznávaným tvorcom kvalitných projektov, prehlbujeme spoluprácu,“ uviedol vlani v júni.

V rukojemníckej dráme by mal Koleník stvárňovať hlavnú postavu policajného vyjednávača. Herec pritom v spomínanom rozhovore naznačil, že by ho mohla čakať výrazná zmena imidžu. V narážke na Romana Luknára, ktorý pre postavu Jana Masaryka pribral 25 kíl, herec uviedol, že ho niečo „podobné čaká v spomínanom kriminálnom seriáli“.

Do minisérie Osem hodín je Koleník zaujímavou voľbou aj pre samotnú Českú televíziu, pre ktorú nakrúcal v hlavnej postave seriál První republika. Pre úspech verejnoprávna televízia nakrútila tri série historického seriálu. Pre Joj je Koleník jednou z jej hlavných tvárí, ktoré rada obsadzuje do svojich hlavných projektov. Príležitosť po úspechu v Paneláku dostal v prvom produkčne náročnom seriáli Joj Keby bolo keby, najdrahšom seriáli Joj 1890 aj jej najlepšie hodnotenom seriáli Za sklom.

Riaditeľ Joj Grega vlani pri projekte Osem hodín zdôraznil, že pôjde o minisériu nadväzujúcu na súčasný trend high quality TV seriálov, ktoré okupujú najmä streamingové služby. „S tvorcami dávame pri príprave minisérie dôraz na zachytenie reality a skutočných procedúr. Prebiehajú tak početné konzultácie, či už ohľadom reálnych postupov pri vyjednávaní, zásahov špeciálnych zložiek alebo v rámci medicínskej linky práce kardiológov.Miniséria bude inšpirovaná aj niekoľkými skutočnými udalosťami, nahliadne tiež do procesov silových zložiek či vrcholovej politiky, odohrávať sa však bude v rovine fikcie,“ uviedol tiež.

Anotácia seriálu Osem hodín
Pri havárii vojenského lietadla zahynie jeho pilot – syn hlavného hrdinu, bývalého vojenského pyrotechnika. Manipulatívne vyšetrovanie dáva haváriu za vinu pilotovi, no k tragédii dochádza v čase blížiaceho sa summitu V4, na ktorom má byť podpísaný veľký kontrakt na vojenskú techniku. Hlavný hrdina je pripravený zistiť pravdu o smrti svojho syna a vydáva sa rovno za ministrom obrany. Ten však pri jeho nátlaku utrpí ťažký infarkt, a tak sa začne boj za záchranu jeho života. Do rúk lekárov ho však nemôže odovzdať len tak, a tak v nemocnici zajme rukojemníkov, aby v putách polície neskončil skôr, než sa dozvie pravdu.

Čítať viac...
Nahor