Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Koleník sa po odchode do Markízy vracia na Kolibu! Objaví sa v nových projektoch Joj, čo bude s Oteckami?

Herca zlákala Markíza do svojich projektov po desiatich rokoch v Joj, teraz sa má vrátiť späť do svojho dlhoročného pôsobiska.

Na jar 2018 sa Markíze podarilo získať úlovok v podobe dlhoročne jednej z najobľúbenejších tvárí Joj, herca Jána Koleníka, ktorý sa po takmer desiatich rokoch strávených v projektoch televízie z Koliby rozhodol pre návrat do svojho niekdajšieho pôsobiska.

Kým dohodu na tretiu sériu kriminálky Za sklom už mal uzavretú, v prípade nových projektov sa dostal pod krídla Markízy, ktorá ho v prvom rade chcela obsadiť do nového ambiciózneho komediálneho seriálu Autoškola. Ten však nedopadol podľa predstáv a seriál na začiatku tohto roka skončil neúspechom. Nemenej dôležitá však bola pre Markízu účasť Koleníka v seriáli Oteckovia, do ktorého sa pridal spoločne s Kristínou Turjanovou v priebehu druhej série seriálu. V minulosti to bol práve denný seriál, ktorý vystrelil popularitu dovtedy neznámeho herca, keď si Koleník získal obľubu u divákov vďaka svojej postave v Paneláku.

Už vlani sa hovorilo, že dohoda Koleníka s Markízou má byť uzavretá na konkrétne projekty aj časové obdobie, pričom sa zdá, že herec čas, počas ktorého bude prijímať iba nové projekty Markízy, nepredĺžil. Podľa viacerých informácií sa má vrátiť na Kolibu okrem aktuálne vysielanom Za sklom aj v nových projektoch, ktoré televízia pripravuje.

Otázkou tak ostáva účasť herca v Oteckoch, ktorých súčasťou je dodnes. Podľa neoficiálnych správ by však podobne, ako v prípade Za sklom pre Joj, pokračoval na Markíze v rozbehnutých projektoch, čím by sa na jeho zotrvaní v dennom hite nič nezmenilo.

Dosiaľ najvýraznejšou postavou, ktorá opustila seriál Oteckovia, bola postava Lindy, ktorú stvárňuje Mary Bartalos. Dôvodom bolo tehotenstvo herečky, ktorá sa napriek silnej dejovej linke zo seriálu túto jar vytratila. Kým pôvodne sa špekulovalo aj nad radikálnym odchodom, tvorcovia si nakoniec ponechali otvorené dvere pre návrat jej postavy. V druhej sérii seriál musela opustiť Natália Puklušová.

Vôbec prvýkrát sa Koleník výraznejšie objavil na obrazovke pred rokmi práve na Markíze v prvom dennom seriáli Medzi nami, ktorý bežal od roku 2005. Zrušený bol vo svojej druhej sezóne na jar 2006. Popularita herca začala stúpať po jeho príchode do druhého denného seriálu Panelák, kde stvárnil jednu z najobľúbenejších postáv – Masláka. Joj s Koleníkom spolupracovala aj na jej ďalších ťažiskových projektoch, od jedného z prvých výpravnejších seriálov Keby bolo keby cez ďalší denný seriál Zoo až po nákladné série Za sklom a 1890.

Čítať viac...
Nahor