Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Pikošky

Dočkajú sa diváci veľkého návratu? Rozhodnuté o budúcnosti Kvetky Horváthovej na Farme!

Nový moderátor reality šou, Marek Fašiang, doteraz nezabral, mnoho divákov Farmy si žiada návrat pôvodnej moderátorky.

Veľké prekvapenie oznámila Markíza uprostred leta, keď potvrdila exkluzívne informácie Mediaboom.sk o konci Evelyn vo Farme.

Po štyroch ročníkoch reality šou sa rozhodla na poste moderátora pre zmenu, a to napriek tomu, že s komičkou počítala aj v aktuálnej 14. sérii. Všetko však zmenil prepadák federálnej šou Lego Masters z júna tohto roka, po ktorom Markíza oznámila Evelyn, že s ňou vo Farme nakoniec nepočíta.

Narýchlo sa tak rozbehlo hľadanie nového moderátora.

Už vtedy sa dvihla vlna žiadostí o návrat pôvodnej moderátorky Farmy, Kvetky Horváthovej, ktorá odmoderovala za sebou deväť ročníkov reality šou.

 


Jesenné zmeny v spravodajstvách: Jojka zrušila moderátorskú dvojicu, Markíza útočí zrušením reklamy!Čítajte →

Divácke žiadosti Markíza napokon nevypočula a predstavila netradičný moderátorský výber v podobe herca, Mareka Fašianga. Rozhodnutie ovplyvnil fakt, že po konci Oteckov nemala pre Fašianga nový herecký angažmán, a tak ho vo svojich radoch udržala ponukou moderovať farmársku reality šou.

Fašiang nezabral

Marek Fašiang však v novej úlohe nezaujal.

Už v prvej časti sa viditeľne necítil v moderátorskej polohe príjemne, zakríknutý ostáva aj po mesiaci vysielania.

Navyše, úloha moderátora sa v tomto ročníku výrazne zmenšila, keď tvorcovia do šou angažovali umelú inteligenciu Alicu, ktorá prevzala veľkú časť povinností moderátora. Fašiang sa tak s farmármi stretáva oveľa menej často, než jeho predchodkyne Kvetka s Evelyn, a tak si so súťažiacimi doteraz nevytvoril ani bližšie vzťahy.

Pri hodnotení moderátorov Farmy je naďalej najpopulárnejšou pôvodná tvár reality šou, Kvetka Horváthová.

Diváci sa tak doteraz dožadujú jej návratu, pričom po nenaplnených predstavách pri aktuálnej sérii sa nádeje upierajú na ďalší ročník, ktorý by bezpečne mala Markíza priniesť v budúcom roku.

Aj keď do potvrdenia aj realizácie prípadnej ďalšej 15. série Farmy je ešte ďaleko, diváci už teraz poznajú rozhodnutie ohľadom opätovného spojenia Horváthovej s farmárskou šou.

Už dnes je pritom zrejmé, že návrat Kvetky Horváthovej na Farmu pre 14. ročník nebol ani v hre.

 


Exkluzívne: Markíza prvýkrát adaptuje tureckú telenovelu! Poznáme hlavnú hereckú hviezduČítajte →

Už by sa nevrátila

Moderátorka potvrdila, že účasť v reality šou je pre ňu uzavretá životná kapitola a do pozície moderátorky Farmy sa nevráti. 

„Viac ľudí mi hovorilo, že si diváci želali môj návrat, ale Farmy so mnou boli inak koncipované. Keby som robila tieto inovované, už by ma divák možno vnímal inak,“ povedala prednedávnom pre Život.

Rozhodnutie moderátorky platí nielen pri súčasnej inovovanej Farme, ale aj pre prípadné ďalšie série.

Na otázku, či by sa vrátila, odpovedala jasne.

„Už nie. Farma bola so mnou iná, s Evelyn iná, s Marekom Fašiangom bude iná. A to je dobre, pretože veci treba niekam posúvať,“ uzavrela.

Séria poznačená mimoriadnymi zvratmi

Aktuálny 14. ročník Farmy je poznačený viacerými mimoriadnymi situáciami. Zo šou dobrovoľne či nedobrovoľne, no mimo vyraďovacieho Duelu, odišli už traja hráči.

Po viacnásobnom porušení pravidiel a agresívnom správaní bol z Farmy vyhodený Imrich Štefánik, šou predčasne opustili oba „mozgy“ Eva Schwardy a Zdeněk Novák, na ktorých tvorcovia chceli stavať nový rozmer reality šou postavenej na mimoriadne inteligentných hráčoch. Eva nezvládla dianie na statku psychicky, Zdeněk fyzicky.

Minulý týždeň dianie v reality šou zásadne ovplyvnil príchod novej šestice farmárov. Hneď prvý večer, kedy pôvodní súťažiaci oslavovali s novými hráčmi ich príchod, došlo k nehode, ktorá zaplnila bulvárne médiá. Len 18-ročná súťažiaca Giuliana Santi pod značným vplyvom alkoholu neovládla svoj močový mechúr a v spánku pomočila protihráča Šimona Koleňa.

Neskôr došlo k voľbe duelantov, ktorá priniesla prekvapivú dvojicu. Vôbec najsilnejší z nových hráčov, Tomáš Szomju alias Viking, ktorý mal nanovo prekopať pomery síl na Farme, si do Duelu zdvolil jedného zo slabších chlapov spomedzi pôvodných farmárov, youtubera Filipa Jánoša.

Duel skončil nečakaným výsledkom, keď po kombinácii silovej disciplíny, hry zameranej na šikovnosť a vedomostnom kvíze vyhral Filip súboj jednoznačne v pomere 3:0.

Oslabená séria ožila

Práve tento duel sa postaral o významný nárast diváckej pozornosti aj doterajší rekord sledovanosti 14. série.

Umelá inteligencia Alica, ktorá vo väčšine nahradila pozíciu vnímavého a empatického moderátora, spoločne s novou moderátorskou tvárou, Marekom Fašiangom, ktorý sa doteraz nezžil s novou úlohou, neudržali všetkých priaznivcov minulého ročníka Farmy.

Tú taktiež postihol jesenný odliv divákov od obrazoviek, keď sa reality šou túto jeseň ratingovo usadila v okolí 4 – 5 %, čo je približne o rating menej ako pred rokom. Podielovo udržuje postavenie, hýbe sa v okolí 20 – 24 % v prípade vysielania po 21:50. V hlavnom vysielacom čase o 20:30 je to okolo 18 – 20 %.

Ostatný vyraďovací duel bol dosiaľ najatraktívnejším medzi divákmi.

Farma po prvýkrát v tomto roku výraznejšie sledovanosťou vyskočila, keď medzitýždenne porástla sledovanosť Duelu o vyše jeden a pol ratingového bodu na 6,9 % s podielom 24,9 % v komerčnej cieľovke. Šlo nateraz o najsledovanejší diel reality šou v 14. sérii.

 

Čítať viac...
Nahor