Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Televízia

Totálna agresia na Farme: Po vyhrážkach a rozbitých kamerách okamžitý vyhadzov zo súťaže!

Vo farmárskej reality šou sa zopakovala situácia spred troch rokov, kedy došlo pre agresívne správanie k vylúčeniu súťažiaceho. 

Na Farme opäť musela zasahovať produkcia.

V 14. sérii reality šou sa tento týždeň vyostrila situácia, keď svoje správanie nezvládal Imrich Štefánik, ktorý sa sám nazýva Baron. Terčom jeho agresívneho správania sa stal youtuber Filip Jánoš, u svojich priaznivcov známy ako FIFqo, s ktorým sa dostal do sporu už počas sobotného duelu.

Štefánika vytočilo, že si Jánoš nedostatočne vážil jeho pomoc, ktorú mu poskytol, keď bol youtuber sluhom. Baron sa svojou pomocou sám pochválil počas sobotného Duelu, pričom Jánoš zareagoval, že mu pomohol odniesť jedno vedro.

Baron situáciu nepredýchal ani do druhého dňa.

Pri stole pravdy, pred oznámením nového farmára týždňa, vyštartoval po youtuberovi pre jeho nevďačnosť, pričom postupne stupňoval svoju agresivitu za stolom. Stupňovali sa aj urážky, ktoré vyvrcholili do zosmiešňovania vzhľadu Jánoša, vyhrážania sa vzájomným stretom po skončení súťaže až nadávkami do feťákov.

V ďalšom priebehu hry sa situácia len zhoršila.

Na Štefánikovu stranu sa pridal Kristián Mesíček, ktorý jeho počínanie si podporoval.

Ten postupne svoje agresívne správanie stupňoval, až vyvrcholilo do vyhrážania sa fyzickou likvidáciou a ničením majetku na Farme. 

Produkcia zasiahla definitívne po tom, čo Baron prestal ovládať svoje správanie, čo dokonca aj sám na mikrofón priznal.

Počas svojho agresívneho výpadu poškodil Baron aj niekoľko kamier, ktorými zaznamenávajú tvorcovia priebeh na statku nielen pre účely reality šou, ale aj kontroly diania na farme. Za uplynulé roky prešli pri nakrúcaní Farmy na diaľkovo ovládané kamery, kým v minulosti bol denne na statku prítomný početný štáb aj s kameramanmi.

Barona po agresívnom výpade, porušovaní pravidiel a poškodzovaní kamier Markíza zo súťaže vylúčila.

Po súťažiaceho Imricha Štefánika si prišla produkcia, pričom sa musel okamžite zbaliť a televízia oznámila diskvalifikáciu hráča.

„V reality šou Farma prišlo k slovným vyhrážkam fyzickou likvidáciou zo strany účastníka šou Imricha Štefánika prezývaného Baron voči ďalšiemu účastníkovi šou – Filipovi Jánošovi, čo je absolútne neprípustné. Televízia Markíza sa dištancuje od akejkoľvek formy násilia či zastrašovania, a preto pristúpila k okamžitému vylúčeniu súťažiaceho z reality šou Farma. Okrem tohto zásadného porušenia pravidiel sa daný účastník šou dopustil ďalšieho neprípustného správania,“ uviedla v oficiálnom stanovisku Markíza.

Ďalším neprípustným správaním bolo práve poškodzovanie drahej techniky produkcie.

Markíza sa poučila

Aktuálne vyhrotenie situácie na Farme pripomína udalosti spred troch rokov, kedy došlo dokonca k priamemu fyzickému útoku na farmára.

Markíza v 11. sérii na jeseň 2019 čelila bezprecedentnej situácii, keď na statku došlo nielen k hrubým nadávkam a vyhrážkam, ale dokonca priamemu fyzickému napadnutiu.

Od začiatku súťaže vtedy dominantné a neraz agresívne správanie prejavoval Matej Jurkovič, ktorý bol produkciou vylúčený zo súťaže až po napadnutí spoluhráča.

Okrem hrubých výpadov voči iným súťažiacim či hráčkam od prvých dní na statku naznačoval aj možné fyzické útoky, ku ktorým by došlo v prípade, ak by sa so súťažiacim, s ktorým sa nepohodol, stretol mimo Farmy. Podobné správanie ukázal aktuálne vylúčený Imrich Štefánik.

Jurkovič dokonca znechutil aj moderátorku Evelyn svojimi výpadmi po prehratých úlohách v hre o odmenu. Neodpustil si tiež hrubé vulgarizmy voči jednému z vypadnutých hráčov, ktorého po spŕške nadávok nazval okrem iného „buzerantom“. Jurkovič svoje dominantné a agresívne správanie stupňoval, pri voľbe duelantov dokonca po jeho výpadoch opustili ostatní farmári miestnosť.

Televízia však po žiadnom agresívnom výpade Jurkoviča, či iného farmára, nezakročila a neudelila ani napomenutie či trest.

To sa zmenilo až po tom, čo v amoku Jurkovič už neovládol svoje správanie a zaútočil na spoluhráča Rastislava Mojseja. Skončil na ošetrení v nemocnici.

Markíza sa tak po tejto situácii poučila.

Do diania na statku zasiahla po dvoch dňoch od Baronovho výbuchu a stupňovaní nadávok a vyhrážok. Televízia tak zastavila narastajúce napätie skôr, ako stihlo vyvrcholiť v ďalší fyzický incident v reality šou.

 

Čítať viac...
Nahor