Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Koláž MB, zdroj foto: TV Markíza, TV JOJ

Televízia

Všetky mená 8. série Let´s Dance sú vonku! Toto je kompletná jedenástka súťažiacich

Zostava súťažiacich novej ôsmej série Let´s Dance je na svete. Spomedzi mnohých mien, o ktorých sa šepkalo v zákulisí, sa Markíza nakoniec dohodla s touto 11-tkou tancujúcich celebrít. Aktualizované.

Niekoľko týždňov sa v zákulisí vyjednávala a skladala nová zostava celebritných mien pre pripravovanú 8. sériu Let´s Dance, ktorá na Markíze odštartuje o vyše mesiac.

Kedy odštartuje 8. séria Let’s Dance

Vlani pri účasti jedenástich párov odvysielala Markíza celkovo desať priamych prenosov Let´s Dance.

V prvom kole pritom nevyraďovala žiadny pár, jeden večer bez vypadávania sa dá očakávať aj tentoraz.

V závislosti od počtu kôl sa bude odvíjať aj dátum štartu ôsmeho Let´s Dance.

Podobne ako vlani sa však očakáva štart jarnej ťažiskovej šou Markízy na začiatku marca. Pravdepodobne sa tak stane 5. marca.

So šou bude chcieť, podľa všetkého, skončiť do nedele 7. mája, keď v piatok 12. mája už štartujú Majstrovstvá sveta v hokeji.

Jojka ešte v priebehu februára ukončí aktuálny nedeľný seriálový hit Iveta, ktorý na obrazovkách vyvrcholí v nedeľu 19. februára. Už nasledujúcu nedeľu 25. februára sa tak Markíze môže otvoriť priestor, keď práve v nedele bude Let´s Dance vysielať aj v tejto jarnej sezóne.

Najdrahšia ťažisková šou

Ako sme prednedávnom informovali, po vlaňajšom návrate tanečného formátu na obrazovky si Markíza pre tento rok dala ambíciu vyskladať historicky najlepšiu zostavu osobností.

Naskočiť s nimi bude chcieť na víťaznú vlnu a vystreliť v televíznej sledovanosti viac ako minulú jar. Let´s Dance sa vo vlaňajšej siedmej sérii hýbalo celkovo pod hranicou 600-tisíc divákov a v komerčnej cieľovke na ratingovej úrovni 8 – 9 %.

Mimoriadne nákladný ťažiskový projekt televízneho lídra je podľa všetkého vôbec najdrahším spomedzi všetkých veľkých šou.

V nákladoch na výrobu pre mnoho celebritných mien aj kompletné vysielanie v priamom prenose má prekonávať konkurenčné nosné programy Pečie celé Slovensko aj Česko Slovensko má talent.

Tanečná šou môže byť pre televíziu o to drahšia, že do nej zlákala aj zahraničnú hviezdu či rovno celebritný pár.

Súťažiaci 8. série Let´s Dance

V novej sérii Let´s Dance sa opäť predstaví jedenásť tanečných párov.

Aktualizácia: Aj keď Markíza v priebehu uplynulého víkendu oznámila uzavretie zostavy súťažiacich, nakoniec do nej v závere potvrdila aj jedno z ďalších exkluzívne odhalených mien portálom Mediaboom.sk – herečku Gabrielu Marcinkovú.

Marcinková je dodnes spájaná s jej zaradením do rebríčka najkrajších žien sveta v roku 2012, odvtedy sa však mimoriadne spopularizovala na Slovensku, zahrala si v seriáloch Tajné životy, Delukse, Doktor Martin alebo Kuchyňa.

V súčasnosti je tvárou Markízy vďaka seriálu Pán profesor, ktorý je vôbec najdlhšie vysielaným seriálom s jej účasťou. Ponúkol dosiaľ štyri série, pokračovať bude túto jeseň piatou.

Vôbec prvým potvrdeným menom ôsmej série Let´s Dance sa stal bývalý hokejista, Marián Gáborík.

Ako portál Mediaboom.sk následne exkluzívne informoval, spolu s ním sa na návrat do šou začala chystať aj jeho manželka, Ivana Gáborík, ktorá bola v minulosti stabilnou súčasťou celebritného formátu ako profesionálna tanečníčka. V súťažnom páre doprevádzala Tomáša Konráda, Filipa Tůmu, Mareka Vašuta a Petra Marcina. Najlepšie sa jej darilo po boku Petra Marcina v 5. sérii, s ktorým obsadili celkovo tretie miesto.

Ivana Gáborík sa opäť predstaví v úlohe profesionálnej tanečníčky, avšak tanečný pár vytvorí priamo so svojím manželom.

Portál Mediaboom.sk rovnako ako prvý informoval o účasti celej dvojice Boris & Brambor. Krátko po potvrdení Mariána Gáboríka v ôsmej sérii Let´s Dance televízia oficiálne ohlásila aj účasť bývalého hokejistu a v súčasnosti hokejového spolukomentátora, Borisa Valábika.

Valábik sa s Gáboríkom ako dvojica začali presadzovať od roku 2020, kedy začali vydávať vlastné podcasty a dostali aj vlastnú reláciu na obrazovke RTVS. Samotný Valábik sa po prvýkrát zviditeľnil v roku 2018, kedy ho RTVS angažovala ako spolukomentátora a experta na MS v hokeji. Kým počas športovej kariéry bol verejnosti neznámy, od jej ukončenia patrí k najviditeľnejším športovcom na televíznej obrazovke.

Okrem spolukomentovania patrí medzi častých hostí zábavných programov, ostatne bol tiež pozvaný do vianočného špeciálu Pečie celé Slovensko. Viackrát bol tiež súčasťou cestovateľskej šou S úsmevom po Slovensku.

Priamo z Pečie celé Slovensko si to do nového Let´s Dance namieril moderátor cukrárskej šou, Milan „Junior“ Zimnýkoval. Markíza ho potvrdila ako jedno z posledných mužských mien.

Vôbec na poslednú chvíľu mala do tanečnej šou navyše zlákať jednu z hlavných hereckých hviezd konkurenčnej Jojky, tvár seriálovej Nemocnice, Richarda Autnera.

Podobný kúsok sa Markíze podaril aj minulý rok, kedy do Let´s Dance stiahla herečku a porotkyňu konkurenčnej ťažiskovej šou Česko Slovensko má talent, Dianu Mórovú.

Absolútne najväčší ohlas medzi súťažiacimi ôsmeho Let´s Dance vyvolalo angažovanie zahraničnej hviezdy, a to predstaviteľa hlavného hrdinu z telenovely Skrytá vášeň Juana Reyesa, ktorého hral Mario Cimarro.

Skrytá vášeň patrí medzi najznámejšie telenovely na Slovensku. Kolumbijský seriál z roku 2003 sa pritom vracia na obrazovky Doma, ktorá zakúpila práva nielen na pôvodný seriál ale aj jeho súčasné pokračovanie v druhej sérii z roku 2021.

 


Doma potvrdzuje odklad nových telenoviel! Vracia sa Skrytá vášeň, kedy odštartuje nová séria?Čítajte →

Ako portál Mediaboom.sk informoval, Skrytá vášeň je hlavnou akvizíciou stanice Doma pre jar 2023, s vysielaním pôvodného seriálu začína už na konci januára.

Návrat kolumbijskej telenovely na obrazovky sa takto dočká vôbec najväčšieho možného proma vďaka účasti priamo jej hlavnej hviezdy v ťažiskovej televíznej šou Let´s Dance.

Ďalším z exkluzívne odhalených mien portálom Mediaboom.sk, ktoré Markíza oficiálne potvrdila, je herečka Jana Kovalčíková.

V rokoch 2018 až 2021 bola jednou z tvárí denného seriálu Markízy, Oteckovia, následne jej postavu však vyškrtla po odchode Braňa Deáka z Oteckov do Jojky. Hrala aj vo vlaňajšom seriáli Markízy Svätý Max.

Kovalčíková patrí medzi populárne tváre medzi mladou a strednou generáciou vďaka internetovému seriálu Kavej: Z východu na západ.

Spomedzi herečiek televízia do súťažného formátu taktiež zlákala Helenu Krajčiovú, ktorá sa v ostatnom období objavuje práve v seriáloch Markízy. Zahrala si v sériách Šťastní vs. Šťastní, Svätý Max aj v novinke Mama na prenájom, predtým bola stabilnou tvárou dlhodobejšiej série Jojky Nový život.

Rovnako ako vlani aj tentoraz Markíza siahne tiež do hereckej zostavy minuloročného najúspešnejšieho seriálu Druhá šanca.

Kým do minuloročnej siedmej série tanečnej šou obsadila rovno dve herecké mená, teraz, ako portál Mediaboom.sk ako prvý informoval, siahla po Viktorovi Ibarovi. V jeho prípade sa Markíza mohla inšpirovať vlaňajším účinkovaním exotickej Aishy, bývalej súťažiacej reality šou Love Island.

Silným lákadlom sa môže stať účasť populárnej speváčky Márie Čírovej, ktorá sa môže v novej sérii Let´s Dance zhostiť úlohy amatérskej celebritnej tanečnice, ktorá v šou prejde výrazným progresom.

V minulosti sa v tejto pozícii ocitli Zuzana Kubovčíková Šebová, Adela Vinczeová alebo Zuzana Fialová.

Portál Mediaboom.sk tiež exkluzívne odhalil, že Markíza chce po jedenástich rokoch v Let´s Dance opäť predstaviť aj špeciálny pár.

V roku 2011, kedy v šou výrazne experimentovala, priniesla prvý a dosiaľ aj jedinú čisto mužskú tanečnú dvojicu zostavenú z herca Viktora Horjána a tanečného partnera Mareka Vránu.

Tentoraz sa historicky po prvý raz predstaví tanečná dvojica so zdravotným znevýhodnením.

Tanečný pár bude zložený z profesionálneho tanečníka a zdravotne znevýhodnenej známej osobnosti, pričom Markíza skutočne zalovil vo vodách slovenských paraolympionikov.

V šou sa predstaví absolútne najúspešnejšia paraolympionička v histórii, nevidomá lyžiarka Henrieta Farkašová. Markíza ju oficiálne potvrdila ako vôbec posledné meno nového ročníka Let’s Dance.

Z paralympijských hier si odniesla dovedna 11 medailí, z toho až 9 zlatých. Stala sa dokonca najlepšou paraolympioničkou na svete za rok 2019. Rovnako tak sa umiestnila medzi desiatkou najväčších Športovcov roka 2022 na Slovensku, pričom na konci roka ukončila profesionálnu kariéru.

 

Čítať viac...
Nahor