Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Doma potvrdzuje odklad nových telenoviel! Vracia sa Skrytá vášeň, kedy odštartuje nová séria?

Markíza potvrdzuje exkluzívne informácie a namiesto odštartovania jednej z nových avizovaných telenoviel do prime-time mieri archívna Skrytá vášeň.

Informácie portálu Mediaboom.sk sa potvrdzujú.

Markíza skutočne v týchto mesiacoch pristupuje k zmene programovania svojej ženskej stanice Doma, ktorá bola roky postavená na uvádzaní premiérových, zväčšia tureckých telenoviel v hlavnom vysielacom čase.

Zakaždým nimi zapĺňala kľúčový prime-time od 20:30 a neraz ich ťahala dokonca až do nočných hodín do 23:30. Dialo sa tak najmä pri uvádzaní dvoch seriálov súčasne, a to najmä v prípade, ak Doma potrebovala slabo výkonný titul odsunúť do neskorších hodín.

Doma však takto bola vystavená tlaku prinášať každú sezónu novú telenovelu, od ktorej úspechu bola závislá.

Napriek nespočetnej tureckej produkcii, no rovnako v Latinskej Amerike, pre televízie celoročné vysielanie nových denných seriálov zo zahraničia nie je vôbec lacnou záležitosťou, o to viac, že Doma mala ostatné sezóny skúsenosti s hlboko podpriemerne výkonnými premiérovými telenovelami ako Meryem, Dve tváre Istanbulu alebo Zachránené životy.

Markíza sa tak uplynulú jeseň pokúsila o zmenu, keď do hlavného vysielacieho času vytiahla retro telenovelu Divoký anjel.

Spravila tak po jej rekordnom júlovom návrate na obrazovky, keď v popoludňajších hodinách okolo 16. hodiny dosahovala na pomery Doma vysoko nadpriemerné výkony sledovanosti aj na podielovej úrovni okolo 6 – 10 %.

Divokého anjela s dvomi časťami denne ponechala popoludní, no zároveň ho zaradila aj na večer. Aktuálne zapĺňa prakticky celý prime-time od 20:30 do 22:20.

Stanici však tento ťah vôbec nezabral.

Doma ostatné mesiace zažíva jedno zo svojich najhorších období v histórii jej vysielania, pod čo sa podpisuje najmä neúspech Divokého anjela.

Od zmeny jeho vysielania koncom septembra 2022 sa sledovanosť Doma prepadla v oboch časoch, ktoré Divoký anjel obsadzuje, v prime-time sa neraz hýbe len na podieloch okolo 1 %. Najvyššie sa dokáže hýbať k okoliu 3 %. Lepšie na tom nie je ani popoludní.

Markíza napriek tomu v tomto nastavení chce ďalej pokračovať.

Dátum finále Divokého anjela

Argentínska retro telenovela Divoký anjel sa pomaly blíži do finále.

Seriál čakajú posledné dva týždne na televíznej obrazovke, keď vyvrcholí finálovými dvomi epizódami v piatok 27. januára od 20:30.

Ani po konci Divokého anjela však Doma na 20:30 premiérovú telenovelu nenasadí.

Okrem pokračovania premiérových Zachránených životov, ktoré sa od tohto pondelka opäť vracajú do lepšieho času na 22:20, Doma v prvých mesiacoch nového roka ďalšiu novú telenovelu neuvedie.

Stanica pre rok 2023 ohlásila dve seriálové premiéry – návrat kolumbijského hitu z roku 2003 v súčasnom pokračovaní Skrytá vášeň 2 (Pasión de Gavilanes 2) a novú tureckú telenovelu Ambasádorova dcéra (Sefirin Kızı).

Ako sme už informovali, ani jeden zo seriálov nechce Doma nasadiť od januára či februára, ako tomu bolo zvykom minulé roky.

Dátum štartu pôvodnej Skrytej vášne

Ako sme už informovali, Markíza sa nechala inšpirovať ešte úspechom návratu Divokého anjela a poistila si pre svoje vysielanie ďalšiu archívnu telenovelu Skrytá vášeň.

Markíza pre ženskú stanicu zakúpila ako pôvodné epizódy Skrytej vášne z roku 2003, tak pokračovanie z roku 2022, ktoré chce, ako sme už exkluzívne informovali, odvysielať kompletne v rovnakom vysielacom čase.

Skrytá vášeň obsadí na Doma rovnaké vysielacie časy ako Divoký anjel.

Pôvodná retro séria kolumbijskej telenovely Skrytá vášeň odštartuje na Doma v pondelok 30. januára o 20:30 a vysielať sa bude opäť v dvoch častiach za sebou.

Patriť jej bude taktiež klasický popoludňajší čas.

Okolo 23. hodiny budú pokračovať premiérové Zachránené životy ako jediná nová telenovela vo vysielaní Doma.

Kedy odvysiela novú 2. sériu?

Markíza už aj oficiálne potvrdila, že po pôvodnej Skrytej vášni sa diváci môžu tešiť na jej nové pokračovanie.

Prvá séria z roku dostala celkovo 188 častí, Doma tak potrvá takmer celú jar, kým jej pôvodné epizódy odvysiela.

Vo vysielaní Doma mala vydržať až do konca mája.

Nová Skrytá vášeň z roku 2022 sa tak, podľa všetkého, už v hlavnej časti jarnej sezóny neobjaví.

Tá sa spravidla začína koncom februára a končí v priebehu mája, kedy sa komerčné televízie snažia o čo najlepšie televízne zisky. V máji už následne sledovanosť ovplyvňujú Majstrovstvá sveta v hokeji a otepľovanie počasia, ktoré vyháňa divákov od obrazoviek na terasy.

V prípade potvrdenia nasadenia 2. série Skrytej vášne až po kompletnom odvysielaní pôvodných epizód sa nové časti do vysielania Doma dostanú najskôr v priebehu júna.

Pôjde už pritom o slabšie obdobie, kedy pri obrazovkách trávi čas menej divákov, televízie rovnako prepínajú skôr do úsporného režimu.

Vlaňajšie leto bolo pritom jedno z najhorších v celej histórii peoplemetrového merania, keď televízie v sledovanosti prepadli na samé dno.

Doma však aj v lete 2022 pokračovala v prime-time s premiérovým programom prostredníctvom vtedajšej novinky Zachránené životy, ktoré pôvodne obsadzovali hlavný vysielací čas o 20:30. Kým v letnom programe sa držali ešte okolo priemerov Doma, ich sledovanosť padla po nástupe jesenných televíznych štruktúr od septembra.

 

Čítať viac...
Nahor