Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza, koláž MB

Aktuality

Vratko Sirági mieri po Let´s Dance do večerného vysielania! Moderovať chce Televízne noviny

Ďalšia spravodajská tvár Markízy dostala po účinkovaní vo veľkej šou ponuku večerného moderovania.

Po týždňoch špekulácií dostane donedávna nenápadný počasiar Markízy Vratko Sirági priestor v najlukratívnejšom televíznom čase.

Náhradník v tanečnej šou Let´s Dance za Máriu Čírovú, o ktorého účasti sa špekulovalo už pred štartom tohtoročnej série, zabodoval u divákov a stal sa rovno jedným z favoritov celého programu. Dotiahol to do finálového večera a najlepšej trojky.

Mesiac od skončenia Let´s Dance sa Sirági posúva na lepšie moderátorské miesto.

Obsadí najsledovanejší čas

Doposiaľ ho diváci mohli sledovať len rannom magazíne Teleráno, v ktorom Vratko Sirági sprevádzal predpoveďou počasia. V rannom programe ani naďalej nekončí a v Teleráne bude pokračovať.

Zároveň sa však stane novou tvárou večerného Počasia, do ktorého nastupuje od tejto soboty 3. júna.

„Sympatický moderátor sa tak večer bude striedať s Mirkou Almásy a Katarínou Kulovou,“ oznámila Markíza.

Zaujímavosťou je, že práve krátke Počasie, ktoré nasleduje o 20. hodine po hlavných Televíznych novinách, je najlukratívnejším televíznym časom v celom dni.

Počasie Markízy neraz obsadzuje pozíciu najsledovanejšieho programu a celodennej jednotky medzi všetkými programami dňa.

Dopomáha mu k tomu aj krátka stopáž a vysielanie bez reklamy rovno po večerných správach, ktorých diváci ostávajú aj na počasie. Zároveň však ide pravidelne o jeden z najsledovanejších slotov z celého dňa.

Cieli na moderátora hlavných správ

O budúcnosti Vratka Sirágiho sa toho v uplynulých týždňoch popísalo veľa.

Sám Sirági otvorene priznal, že hľadá novú moderátorskú výzvu a posun vo svojej kariére.

„Teším sa, že prišla pozitívna spätná väzba od divákov. Je to pre mňa ďalší hnací motor do ďalšej práce. Budem sa tešiť, keď to televízia časom začne vnímať a príde ponuka, ktorá bude pre mňa ako moderátora zaujímavá,“ povedal prednedávnom pre Nový čas.

Nasledovať by pritom chcel kolegov Viktora Vinczeho či Lenku Vavrinčíkovú, ktorí sa po účinkovaní vo veľkej šou Markízy a zisku popularity zakrátko ocitli za moderátorským stolom hlavných Televíznych novín.

„Pre mňa ako moderátora je tým piedestálom v rámci televízie dlhodobo večerné spravodajstvo. Ak by to raz prišlo, bol by som za to vďačný a bol by to taký môj ďalší splnený sen,“ dodal.

Zasadnúť by chcel po boku Zlatice Švajdovej Puškárovej, ktorá mu pomáhala v jeho televíznych začiatkoch v Markíze.

Sirági sa nateraz do Televíznych novín nedostal.

Z Tvojej tváre do správ po pár mesiacoch

Ponuka moderovať spravodajstvo pre jeho predchodcov prišla krátko po tom, čo účinkovali v obdobnej celebritnej šou Tvoja tvár znie povedome.

Viktor Vincze sa zúčastnil hneď prvej série Tvojej tváre na jar 2016, pričom už v lete sa stal moderátorom popoludňajších Prvých Televíznych novín. V marci 2017 nastúpil rovno do hlavného spravodajstva.

V tom istom čase začala večerné Televízne noviny moderovať aj Lenka Vavrinčíková, ktorá sa Tvojej tváre zúčastnila v jej druhej sérii na jeseň 2016. Do hlavného spravodajstva sa tak dostala po vyše štyroch mesiacoch od skončenia celebritnej šou.

Medzičasom do Televíznych novín pribudla aj mladá tvár z Telerána Zuzana Čimová.

Hovorilo sa o nej ako o možnej účastníčke Tvojej tváre na jeseň 2022, Markíza ju začala výraznejšie na obrazovke presadzovať od roku 2021, keď ju v auguste z pozície redaktorky Telerána obsadila priamo do novej moderátorskej dvojice rannej relácie s Matúšom Krnčokom. O necelý rok, v júni minulého roka, z nej spravila moderátorku novej spravodajskej relácie Televízne noviny 12, vysielanej každý pracovný deň na obed. Pár týždňov na to ju povýšila rovno do pozície moderátorky hlavného spravodajstva. Pôvodne počas prázdnin zaskakovala za dovolenkujúcich kolegov, na konci leta už vytvorila novú stabilnú dvojicu s Viktorom Vinczem.

 

Čítať viac...
Nahor