Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Pikošky

Veľké zmeny v Markíze: Televízne noviny menia moderátorov, Vavrinčíková v hlavných správach končí!

Lenka Vavrinčíková sa do moderátorského kresla večerných Televíznych novín nevráti, Markíza od septembra vytvorí novú moderátorskú dvojicu.

Markíza na jeseň predstaví zmeny v moderátorskom zložení svojich spravodajských relácií.

Od 1. septembra moderátorov pozmenia všetky denné spravodajské relácie, počnúc najmladším poludňajším prírastkom až po hlavné večerné správy.

Posuny odštartovala Lenka Vavrinčíková, ktorá sa z večerných Televíznych novín vytratila kvôli materským povinnostiam v poslednom roku.

Vavrinčíková sa do hlavných správ nakoniec ani nevráti, keď sa rozhodla presunúť do krátkych obedných správ.

„Lenka sa rozhodla prijať ponuku moderovať časovo menej náročné poludňajšie Televízne noviny 12,“ uviedla Markíza. Vavrinčíková sa tak po roku vráti na obrazovky, avšak v krátkom 10-minútovom obednom formáte.

Lenka Vavrinčíková moderovala hlavné Televízne noviny od marca 2017. Moderátorskú dvojicu následne vytvorila s ďalšou mladou posilou, Viktorom Vinczem, oboch Markíza spopularizovala v ťažiskovej celebritnej šou Tvoja tvár znie povedome.

Nová náhrada

Vavrinčíkovú dosiaľ v hlavných Televíznych novinách počas materskej dovolenky nahrádzali Miriam Kalisová a Danica Nejedlá.

Ani s jednou Markíza vo večerných správach ďalej nepočíta.

„Danica Nejedlá sa od septembra vracia späť na stabilnú moderátorskú pozíciu v Prvých Televíznych novinách a Miriam Kalisová v Reflexe,“ uvádza televízia.

Naopak, miesto po Vavrinčíkovej už pevne obsadí čerstvá posila v hlavných správach, Zuzana Čimová.

Tú Markíza povýšila do pozície moderátorky hlavných Televíznych novín toto leto spoločne s Danielom Očenášom, keď vo dvojici zaskakovali za dovolenkujúcich kolegov. Čimová pôvodne moderovala Televízne noviny 12, s Vavrinčíkovou si tak vymení miesto.

Nová moderátorská dvojica

Markíza pritom v hlavných Televíznych novinách predstavuje novú moderátorskú dvojicu.

Daniel Očenáš ostane po letnom zastupovaní v hlavných správach členom moderátorského tímu správarov, presúva sa však do podvečerných Prvých Televíznych novín, kde sa tak bude striedať s Danicou Nejedlou.

Zuzana Čimová od septembra vytvorí novú dvojicu s Viktorom Vinczem.

„Počas letných mesiacov do moderátorského kresla večerných Televíznych novín zasadli Zuzana Čimová a Daniel Očenáš, aby zastúpili kolegov, ktorí si v tom čase čerpali dovolenku. Od 1. septembra 2022 sa Zuzka stáva stabilnou tvárou večerných Televíznych novín o 19.00 h, kde vytvorí moderátorskú dvojicu s Viktorom Vinczem,“ potvrdzuje Markíza.

Vincze takto, podľa všetkého, už nebude ďalej moderovať Prvé Televízne noviny.

V lete tohto roka sa naraz objavoval dokonca v troch programoch po sebe, keď odmoderoval Prvé Televízne noviny, súťažnú šou Na love a následne aj hlavné Televízne noviny.

„Zuzke veľmi držím palce. Má všetky predpoklady na to, aby sa stala jednou z najlepších spravodajských moderátoriek na našom trhu. Lenka sa pomaly vracia z materskej, vítame ju na pozícii moderátorky Televíznych novín 12, našej kľúčovej dennej relácie. A Dano je už rokmi ostrieľaný pred kamerou, vždy inklinoval k domácemu a zahraničnému spravodajstvu. Teraz sa mu sen splnil. Verím, že ho táto nová rola bude napĺňať a rýchlo si získa priazeň u divákov popoludňajších Televíznych novín,“ povedal k moderátorským zmenám v spravodajstve Henrich Krejča, riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky Markízy.

 

Čítať viac...
Nahor