Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Pikošky

Prvý herecký odchod z Dunaja: Na Markíze končí hlavná postava! Vráti sa ešte do deja?

So seriálom sa lúči najobsadzovanejší seriálový herec, ktorý si po rokoch môže dať hereckú prestávku. Jeho odchod zo seriálu sa črtal už skôr.

Dobový seriál Dunaj, k vašim službám prejde od novej série zmenami.

Dnes sú už potvrdené pôvodné správy portálu Mediaboom.sk a jarná seriálová novinka Markízy dostane hneď na jeseň pokračovanie, ktorého by sa diváci mali dočkať od septembra.

Tvorcovia už naplno pripravujú dejové linky nových častí, ktorých nakrúcanie sa naplno rozbehne počas letných prázdnin a pokračovať bude aj v jesenných mesiacoch. Letnej výroby sa však nezúčastní jedna z hlavných postáv.

Markíza sa na začiatku vysielania Dunaja blysla tým, že do seriálu zlákala dvoch najobsadzovanejších hercov – Jána Koleníka a Tomáša Maštalíra.

Obaja patria k najpopulárnejším hereckým osobnostiam, po ktorých siahajú seriáloví aj filmoví tvorcovia do komediálnych aj dramatických úloh. Koleníka do Dunaja stiahla Markíza po ukončení druhej série Druhej šance, Maštalíra zas v čase pauzujúceho Pána profesora.

Iba výnimočne dokázali televízie zlákať oboch hercov do spoločného projektu – predtým sa to podarilo Jojky vo večernej kriminálke Za sklom, ktorá sa dočkala troch sérií.

Koleník pokračuje, Maštalír má skončiť

V Dunaji sa ich cesty rozídu po jednej sezóne.

Z dobového seriálu však nezmiznú herci jednej z ústredných liniek okolo Evy Dušekovej (Petra Dubayová) a Waltera Klausa (Ján Koleník). Práve Eva mala nakročené k tragickému koncu v seriáli, keď sa v závere jarného vysielania Dunaja prevalilo, že vynášala tajné informácie z Klausovho okolia. Zároveň Walterova žena nezniesla jeho neveru a prikázala svojmu mužovi Evu zniesť zo sveta.

Nacistický pohlavár na Evu aj namieril zbraň, v skutočnosti ju však nezastrelil. Kým Eva bude v novej sérii na úteku, na Waltera čakajú krušné chvíle. Okrem iného sa bude musieť vysporiadať z ďalšou zradou voči svojej manželke.

Dunaj, k vašim službám má od jesene opustiť Tomáš Maštalír, ktorý nemá byť súčasťou pripravovaných častí novej tretej série.

S informáciou prišiel ako prvý Nový čas. „Tomáš Maštalír nebude hrať v tretej sérii Dunaj, k vašim službám,“ citoval svoj zdroj.

Ide o sériu, ktorá na obrazovky príde práve septembri. Očakáva sa, že bude mať minimálne 20 častí, Markíza ju však môže natiahnuť rovno na celú jesennú sezónu.

Nakrúca dva ďalšie seriály

Za odchodom Tomáša Maštalíra z Dunaja je jeho vyťaženosť.

Ako sme prednedávnom priniesli, herec má za sebou mimoriadne nabité obdobie, keď prechádzal od jedného projektu k druhému. Len túto jar sa objavil v troch televíznych novinkách. Ďalšie seriály nakrúca či chystá, zároveň do jeho života vstupujú rodičovské povinnosti, keď oznámil, že jeho manželka Kristína je v radostnom očakávaní.

Maštalír by mal počas leta nakrúcať hneď dva seriály pre Markízu a Jojku, pre ktoré odchádza z Dunaja.

Už od mája prebieha výroba 5. série Pána profesora, ktorá bude plynule pokračovať aj v lete. „Nakrúca sa v rovnakom čase ako Dunaj, teda v lete,“ doplnil zdroj Nového času.

Počas letných prázdnin by malo prebehnúť tiež nakrúcanie nového česko-slovenského seriálového projektu Jojky a Primy s pracovným názvom Call My Agent, v ktorom hrá Tomáš Maštalír jednu z ústredných postáv.

Ide o oceňovanú francúzsku komediálnu drámu, ktorá prináša pohľad do kastingovej agentúry zastupujúcej najväčšie herecké hviezdy. Séria sa stala svetovo populárnou po zaradení do ponuky streamovacej platformy Netflix, v roku 2021 dokonca získala medzinárodné ocenenie Emmy za najlepší komediálny seriál.

„V kastingovej agentúre je každý deň plný nástrah – snaha uspokojiť náročné potreby hereckých hviezd, neustály boj s konkurenciou, komplikované osobné vzťahy, ktoré sa pletú do pracovných záležitostí. To všetko musí každý agent zvládnuť a obstáť v boji, ktorý prináša mnoho absurdných a komických situácií, dojemných momentov a skutočnú ľudskú drámu,“ predstavila seriál Joj ešte koncom minulého roka v klientskej brožúre.

Odchod zo seriálu naznačila už na jar

Markíza na odchod Tomáša Maštalíra pripravila pôdu už na konci jarnej série.

V zdravotnom stave seriálového Leopolda, pripútaného na vozík, nastal dramatický obrat, keď po prvýkrát od nehody dostal cit v nohách. Rodine oznámil, že odchádza z domu aj vedenia obchodného domu a bude naplno rehabilitovať v liečebnom zariadení.

Tvorcovia zároveň uťali aj jeho vzťah so Šarlotou. V Dunaji ju stvárňuje Sarah Arató.

Dvojicu rozdelila naplánovaná Šarlotina nevera, ktorú zosnovala Leopoldova sestra Irena (Barbora Andrešičová), aby sa svojho brata konečne zbavila a získala vplyv v obchodnom dome.

Na konci jarného vysielania sa dvojica po čase stretla na svadbe Petra Kučeru. Kým Šarlota vyznala Leopoldovi lásku, ten ju definitívne odmietol.

Postavy sa úplne nezbaví

Seriálový Leopold však z deja zmiznúť úplne nemusí.

Aj naďalej bude súčasťou ústrednej rodiny Kučerovcov, ktorá ho tak môže zmieňovať v dialógoch tiež v nových častiach. Otázna je budúcnosť herečky Sarah Arató a jej postavy, ktorú si diváci obľúbili.

V prípade pretrvávajúceho úspechu Dunaja sa Tomáš Maštalír môže objaviť v ďalšom pokračovaní seriálu. Nebude prekvapením, ak by tvorcovia naznačili jeho výrazné zlepšenie zdravotného stavu.

Samotný herec však už teraz naznačuje, že nové veľké seriálové záväzky po dokončení naplánovaných projektov prijímať nebude.

Po rokoch intenzívnej práce, pravdepodobne, uprednostní rodinný život.

Najobsadzovanejší seriálový herec

Tomáš Maštalír bol za posledné roky suverénne najobsadzovanejším slovenským hercom v televíznych seriáloch.

Popri hraní v divadle a vo filmoch nakrútil len za posledných šesť rokov až 10 nových seriálov a v každom z nich hral ústrednú postavu.

Ešte koncom roka 2017 rozbehol výrobu komediálnej série Semafor, po ktorej nasledoval sitkom Ministri. V roku 2019 absolvoval nakrúcanie tretej série Za sklom a náročné natáčanie dosiaľ najvýpravnejšieho slovenského seriálu Slovania.

Následne sa presunul do Markízy, ktorej sa upísal vôbec najdlhšie pre komediálny hit Pán profesor a až päť jeho sérií. Pokračoval českou verziou Druhej šance s názvom Chlap pre TV Nova, minisériou pre Voyo Matematika zločinu a tohtoročnými novinkami –  dramatickým seriálom Klamstvo, komediálnou novinkou Tomáš a Diana a, samozrejme, Dunajom.

Popri tom nakrúcal rozprávku Vianočné želanie, filmovú minisériu Trhlina, dva diely romantickej komédie Šťastný nový rok, televízny film Jozef Mak či komédiu Známi neznámi.

 

Čítať viac...
Nahor