Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza roztočila piatu sériu Pána profesora: Jojka zlákala jeho hlavné hviezdy do nového seriálu!

Jojka v prvom spoločnom seriáli s Primou adaptuje ocenený hit z Netflixu.

Návrat seriálového Pána profesora je potvrdený.

Niekdajší hlavný seriálový hit Markízy, ktorého prvé tri série odvysielala televízia rovno tri sezóny po sebe, od minulého roka spomalil svoje nasadzovanie a ponúka už len jednu novú sériu do roka.

Stojí za tým aj stávka na mimoriadne vyťažených hercov Tomáša Maštalíra a Gabrielu Marcinkovú ako ústrednú dvojicu v seriáli.

Po odvysielaní tretej série Pána profesora na jeseň 2021 sa Tomáš Maštalír vydal do Česka, kde nakrútil miestnu verziu Druhej šance pod názvom Chlap. Zhostil sa rovno hlavnej úlohy, ktorú v slovenskej verzii stvárňuje Ján Koleník. Až následne sa Markíza v priebehu roka 2022 vrátila k nakrúcaniu Pána profesora a jeho štvrtej série. Tú odvysielala vlani na jeseň.

Miesto Pána profesora nové projekty

Maštalíra následne uprednostnila do nových projektov.

Od septembra 2022 rozbehla výrobu Klamstva, ktoré túto jar v pondelky nahradilo Druhú šancu, rovnako minulý rok na jeseň spustila nakrúcanie výpravnej telenovely Dunaj, k vašim službám, kde Maštalír taktiež patrí k hlavným tváram. Na jeseň dokonca nakrúcal aj tretiu seriálovú novinku – minisériu pre Voyo Matematika zločinu.

Medzitým herec stihol roztočiť ďalšiu televíznu novinku Tomáš a Diana, ktorú už nakrútil pre konkurenčnú Jojku.

 


Maštalír hviezdou ďalšieho seriálu! Jojka s ním vyrukuje ešte na jar, nahradí Klamstvo?Čítajte →

Pôjde pritom o tretí nový seriál, ktorého hlavnou tvárou bude Tomáš Maštalír. Joj s ním totiž plánuje vyrukovať do vysielania ešte v tejto sezóne, keď by ho mala odštartovať netradične pred koncom jari od mája.

Tomáš a Diana je netradičný formát komediálneho seriálu zloženého zo skečov, v ktorom hlavnú hereckú dvojicu stvárnil Maštalír s Dianou Mórovou. Jojka má už teraz pripravených 26 častí nového seriálu. Viac v tomto článku.

Vráti sa Pán profesor na pondelky?

Konkurenčná Markíza sa zároveň vracia k Pánovi profesorovi.

Televízia už tento týždeň oficiálne potvrdila dlhodobo očakávané plány, keď v týchto dňoch spustila nakrúcanie novej 5. série rodinno-komediálneho seriálu. Ako ústredné tváre v ňom nebudú chýbať Gabriela Marcinková s Tomášom Maštalírom, ktorí už svoju účasť v novej sérii potvrdili.

Ako sme už v minulosti informovali, Markíza s piatou sériou Pána profesora počíta v jesennej vysielacej štruktúre. Televízia tento zámer aktuálne potvrdila, keď naznačila, že seriál vráti ešte tento rok.

Pán profesor by sa pritom túto jeseň mohol dočkať návratu do pôvodného pondelňajšieho slotu.

Markíza v pondelky odvysielala prvé tri najúspešnejšie série Pána profesora. Po vlaňajšej jarnej prestávke seriálu ho v pondelky vystriedala Druhou šancou. Nakoľko sa oba seriály stretli v jednej štruktúre na jeseň 2022, na pondelky uprednostnila pokračovanie Druhej šance a Pánovi profesorovi po prvýkrát zmenila vysielací deň – presunula ho na utorky proti Nemocnici.

Pán profesor minulý rok na jeseň vo štvrtej sérii zažil dosiaľ najväčší prepad sledovanosti a svoju najslabšiu sezónu.

Dá sa očakávať, že po minuloročnom prepade vráti Markíza Pána profesora opäť na pondelky. Druhá šanca, ktorej tretia séria sa ešte len bude pripravovať, totiž televízii bude chýbať v programe celý tento rok.

Marcinková priznala v Let´s Dance výhodu

Na rozdiel od Maštalíra sa Gabriela Marcinková vráti ku seriálovej výrobe po polročnej prestávke.

Herečka ešte v novembri 2022 dokončila nakrúcanie 5-dielnej minisérie pre Voyo Vedma, v ktorej netradične stvárni negatívnu postavu.

„Bola to výzva, niečo podobné som doteraz nikdy nehrala. Sama som veľmi zvedavá, ako v tejto polohe vyzniem,“ povedala pre časopis Eurotelevízia. Ide o netradičný fantasy projekt, v ktorom ožijú legendy starej Prahy a prepoja sa so súčasnosťou.

Od februára sa Marcinková začala pripravovať na tanečnú šou Let´s Dance, v ktorej priznala oproti iným súťažiacim výhodu.

V čase účinkovania v súťaži nehrala v divadle a nenakrúcala seriály. „Je to jednoduchšie ako byť dvanásť hodín na nakrúcaní seriálu a popri tom sa snažiť nájsť si čas na tréning,“ povedala pre Eurotelevíziu.

Popri Let´s Dance si však plní úlohu matky.

„Mám dve malé deti. Jakubko má len dva roky, no pokiaľ ich mám s kým nechať, môžem tancovať. Keď som mala pocit, že som s deťmi málo, odbehla som natréning aspoň na dve hodiny počas ich poobedňajšieho spánku alebo ešte večer potom, ako som ich uspala. Po príchode z tréningu však nemôžem oddychovať – venujem sa rodine, varím, upratujem,…“

Do skončenia Let´s Dance ostávajú posledné dva týždne. Marcinková sa ešte v priebehu šou uplynulý týždeň vrátila pred seriálové kamery, pričom sa pripravuje na nakrúcanie rovno dvoch projektov.

Adaptácia hitu z Netflixu

Popri Pánovi profesorovi sa totižto Marcinková objaví aj v úplnej seriálovej novinke. 

Potvrdila to v najnovšom rozhovore. „Čaká ma pokračovanie Pána profesora a ešte jeden seriál,“ uviedla.

Podľa našich informácií by malo ísť o vôbec prvý spoločný seriálový projekt slovenskej Jojky a českej Primy, ktorý bude adaptáciou svetovo úspešného seriálu Call My Agent!.

Ide o francúzsku komediálnu drámu, ktorú ešte v roku 2015 priniesla pod názvom Dix pour cent štátna stanica France 2. Pre veľký úspech sa vysielala až do roku 2020 a ponúkla celkovo štyri série a 24 častí. Jojka by mala s Primou adaptovať prvých 8 epizód.

Svetovo populárnym sa však seriál Call My Agent! stal až po zaradení do ponuky streamovacej platformy Netflix, kde sa stal jedným z akvizičných hitov.

V roku 2021 dokonca získal medzinárodné ocenenie Emmy za najlepší komediálny seriál.

Tváre Pána profesora na Jojke

Ocenená séria Call My Agent! prináša pohľad do kastingovej agentúry, ktorá zastupuje najväčšie herecké hviezdy.

„V kastingovej agentúre je každý deň plný nástrah – snaha uspokojiť náročné potreby hereckých hviezd, neustály boj s konkurenciou, komplikované osobné vzťahy, ktoré sa pletú do pracovných záležitostí. To všetko musí každý agent zvládnuť a obstáť v boji, ktorý prináša mnoho absurdných a komických situácií, dojemných momentov a skutočnú ľudskú drámu,“ predstavila seriál Joj ešte koncom minulého roka v klientskej brožúre.

Seriál je výnimočný najmä tým, že samotné herecké hviezdy, ktoré agentúra zastupuje, hrajú samé seba.

V ôsmich častiach sa tak epizódne predstavia viaceré hviezdne mená, okolo ktorých sa bude točiť dej danej epizódy.

Seriál pritom počíta s účasťou mnohých českých a slovenských známych tvárí.

Ešte vlani pri prvom predstavení projektu boli medzi nimi aj Kryštof Hádek, Martha Issová, Zuzana Krónerová, Klára Issová, Eliška Balzerová, Zlata Adamovská, Iva Janžurová, ale aj Bolek Polívka alebo Táňa Pauhofová.

V seriáli by sa pritom mali objaviť obe aj hlavné tváre Pána profesora – Gabriela Marcinková aj Tomáš Maštalír.

Kým Maštalír by mohol patriť k ústredným tváram seriálu, Marcinková by sa zas mohla stať hviezdou jednej z epizód a zahrať si v novinke samú seba.

Sama v rozhovore pre Eurotelevíziu naznačila, že v novom seriáli, ktorý nešpecifikovala, stvárni „epizódnu, no veľmi zaujímavú postavu“.

 

Čítať viac...
Nahor