Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Veľká zmena RTVS sa blíži: V novej grafike pripravila športový kanál, predstaví nové logá staníc!

Už minulý rok verejnoprávna televízia pripravovala potichu plánovanú zmenu kompletnej staničnej grafiky aj samotného loga RTVS a jej staníc. Súčasnú podobu dostali na jar 2012, zmenou nakoniec majú prejsť v roku 2021.

Nebyť koronakrízy, potichu pripravovanú zmenu vizuálu Rozhlasu a televízie Slovenska pod vedením riaditeľa Jaroslava Rezníka, uvidia diváci približne takto pred rokom.

RTVS sa minulý rok pripravovala v čase najväčších športových sviatkov – MS v hokeji, ME vo futbale a Letné olympijské hry, na spustenie svojho štvrtého televízneho okruhu, ktorým sa stane nová športová stanica RTVS Šport. Plánované odštartovanie stanice zastavila pandémia a zrušenie všetkých veľkých športových podujatí, ktoré sa presunuli na tento rok.

Po tom, čo boli plány s RTVS Šport pozastavené, samotná televízia oficiálne priznala, že spolu so spustením športovej stanice pripravovala súbežne aj projekt kompletného redizajnu svojich staníc.

“Áno, je pravda, že sme ho chceli urobiť pri príležitosti spustenia športového kanála. Máme ho hotový,” uviedol v lete 2020 v rozhovore pre Denník N generálny riaditeľ RTVS, Jaroslav Rezník.

Ten potvrdil, že pôjde o kompletnú zmenu vizuálu.

RTVS po deviatich rokoch s novým logom
 


Jednotka a Dvojka dostanú po rokoch opäť nové logá! Zmenia sa po šiesty raz (prehľad, archívny článok)Čítajte →

Verejnoprávna televízia a rozhlas tak po takmer desiatich rokoch opäť zmení logá svojich staníc, čo sa v minulosti stalo prakticky národným športom. Po viacerých riaditeľoch samostatnej STV neostalo nič, len nové logá televíznych okruhov. Tie aktuálne, s charakteristickou dvojbodkou, boli predstavené na jar 2012.

Je pritom možné, že sa súčasné vedenie RTVS zbaví charakteristickej dvojbodky v logách, ktorá sa po počiatočnej kritike stala pre verejnoprávnu inštitúciu typickou a za jej využitie v televíznej grafike dostala televízia aj medzinárodné ocenenie. Rezník na otázky ohľadom dvojbodky neodpovedal, bolo však známe, že dve bodky v logu RTVS prekážali predstaviteľom politickej strany SNS, ku ktorej mal mať súčasný riaditeľ telerozhlasu blízko.

So zmenou lôg zároveň dôjde aj ku zmene televízneho identu Jednotky, Dvojky aj Trojky. Jeho aktuálnu podobu využíva RTVS od roku 2015. „Nielen logo, všetko,“ uviedol vlani Jaroslav Rezník k otázke, či pre RTVS nechal urobiť nové logo.

Rebranding iba pri spustení novej stanice

Nového loga staníc RTVS a ich staničnej grafiky by sa diváci aj poslucháči mohli dočkať už v priebehu najbližších týždňov.

Rezník vlani potvrdil, že nová grafika a logá čakali na spustenie novej športovej stanice RTVS Šport, ktorá sa aktuálne už pýta na svet. „Rebranding by mal zmyse len pri spustení športového kanála,“ odznelo vlani.

RTVS aktuálne chystá testovanie nového športového kanála. Ako informovalo Živé.sk, naplánované je oddnes do štvrtka 20. mája, a teda deň do začiatku Majstrovstiev sveta v hokeji.

Vlani telerozhlas nakoniec vyhodnotil, že RTVS Šport spustí až v júli pri poslednom najväčšom podniku, letnej olympiáde. Po ročnom odklade by to mohol stihnúť skôr, už pri júnových Majstrovstiev Európy vo futbale, ktoré budú pri účasti Slovenska atraktívnejšie aj pri zápasoch našich súperov či mimo našej skupiny.

Čítať viac...
Nahor