Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Týmto si chcú získať divákov: Päť najväčších televíznych ťahákov tohto leta!

Po predstavení letných plánov televízií prinášame zoznam hlavných noviniek a očakávaných udalostí, s ktorými budú chcieť slovenské stanice zabodovať najviac.

Televízna jar sa končí a na dva mesiace sa o slovo prihlási klasická letná uhorková sezóna.

Tá tohtoročná však predsa prinesie niekoľko atraktívnych okamihov, ktoré by mohli prilákať divákov k obrazovkám aj počas sparných prázdninových dní. Svoje želiezko v ohni má každá z trojice najsledovanejších televízií, prinášame päť tých najatraktívnejších.

5. Premiérová telenovela

Divácky príťažlivý program sa nebudú snažiť ponúkať iba najväčšie stanice.

O zopakovanie minuloročného úspechu sa pokúsi Markíza na svojom ženskom kanáli Doma, ktorý druhý rok po sebe počas letných prázdnin prinesie premiérovú telenovelu z Latinskej Ameriky.

Ako už portál Mediaboom.sk exkluzívne informoval, Doma pripravuje uvedenie novej verzie mimoriadne známej telenovely Keď budeš moja, ktorej námet dostal v roku 2021 remake pod názvom Café con aroma de mujer (Káva s vôňou ženy).

Seriál sa bude vysielať na Doma v popoludňajších hodinách, a to napriek tomu, že ide o najatraktívnejšiu premiéru stanice v doterajšom priebehu roka. Dôvod je však jednoduchý.

Markíza sa rozhodla do bodky skopírovať vlaňajší úspešný koncept s nasadením premiérovej 2. série Skrytej vášne do rovnakých vysielacích časov, v akých predtým ponúkla reprízu pôvodnej prvej série. Doma sa to vyplatilo a Skrytá vášeň 2 sa aj mimo vysielania v hlavnom vysielacom čase stala jedným z najúspešnejších letných programov minulého roka. Viac nájdete v tomto článku.

4. Novinka v slote Dunaja a Nemocnice

Na hlavných kanáloch budú večernému programu popri tradičných letných filmoch kraľovať seriály.

Markíza bude pokračovať v reprízových českých kriminálkach v utorky a štvrtky, ku ktorým pridá premiéru česko-slovenskej odľahčenej detektívky Dobro došli: More neskryje všetky tajomstvá. V Česku mal seriál premiéru už túto jar na obrazovke TV Nova, tá ho už oficiálne uviedla pod názvom Policie Hvar.

Jojka zas vytiahne premiéru českej kriminálky Zákony vlka alebo novú 6. sériu niekdajšieho hitu 911. Ten však v posledných sezónach strácal divákov a nasadí ho už len do druhého pásma.

 


Letné plány televízií: Markíza vytasí nový seriál, Jojka české herecké hviezdy!Čítajte →

Hlavnou seriálovou premiérou tohto leta sa stane 16-dielny rodinno-romantický príbeh Hviezdy nad hlavou, ktorý počas prázdnin obsadí vysielacie sloty Nemocnice či Dunaja, k vaši službám v utorky a štvrtky o 20:40.

Joj s ním vyrukuje od utorka 25. júna, pričom vsádza na letné vidiecke prostredie aj množstvo známych českých hercov.

V novinke produkovanej českou Primou si zahrali také mená ako Tereza Kostková, Roman Vojtek, Kateřina Marie Fialová, Pavel Zedníček, Bolek Polívka, Petr Nárožný, Veronika Khek Kubařová, Amelie Pokorná, Alena Mihulová, Václav Kopta alebo Veronika Žilková.

3. Náhrada za 911 v prime-time

V letnom programe sa však na poslednú chvíľu objavila ešte jedna novinka.

Opäť sa o ňu postarala Joj, ktorá do svojho prime-time na stredajšie večery vložila napínavú detektívnu sériu Šíre nebo s originálnym názvom Big Sky (2020). Televízia avizuje odvysielať prvú 16-dielnu sériu, ktorú odštartuje v stredu 3. júla o 20:40.

Novinka bude v sebe spájať kriminálne prvky s hľadaním únoscu a vraha mladých dievčat, prelínajúcim sa jednotlivými časťami.

Hlavnými hrdinami príbehu sú detektív Cody, jeho bývalá manželka a tiež bývalá policajtka Jenny a nová Codyho priateľka a zároveň obchodná partnerka v detektívnej kancelárii Cassie. Medzi trojicou panujú napäté vzťahy, no spory budú musieť ísť bokom, keď sa syn bývalých manželov Justin obráti na svojho otca s prosbou o pomoc pri pátraní po jeho priateľke, ktorá sa bez stopy stratila spolu so svojou sestrou. Pátranie trojicu privedie k šokujúcemu odhaleniu a ďalším zmiznutiam.

Práve Šíre nebo, zdá sa, nahrádza v programe niekoľkoročnú letnú istotu 911, ktorú Joj zvykla vysielať pravidelne počas prázdnin v hlavnom vysielacom čase. 

Joj bude novinku vysielať v dvoch častiach za sebou raz do týždňa počas celých prázdnin. V prípade úspechu bude mať v budúcnosti k dispozícii na odvysielanie aj ďalšie dve nakrútené série.

2. Olympiáda

Tak ako uplynulé, aj nasledovné mesiace budú patriť vo veľkom športu.

Na Markíze v prvej polovici júla vyvrcholí futbalové EURO, ktoré sa na jej obrazovke uviedlo úspešne – otvárací zápas Nemecka proti Škótsku dosiahol minulý piatok od 21. hodiny podiely na trhu 27,5 a 29,3 % vo vynovenej obchodnej skupine. Na hlavnej Markíze ho sledovalo po polčasoch takmer 380 a pod 320-tisíc divákov.

Väčšiu časť leta však obrazovky obsadia 33. Letné olympijské hry, ktoré sa uskutočnia od piatka 26. júla do nedele 11. augusta. Prvé súťaže sa však začnú už v stredu. Olympiádu bude vysielať verejnoprávna RTVS na stanici :Šport, vybrané prenosy sa môžu objaviť aj na inom okruhu.

Slovensko bude mať svoje zastúpenie vo vodnom slalome, športovej streľbe, cyklistike, lukostreľbe, zápasení, džude či boxe, atletike, windsurfingu alebo v stolnom tenise.

Nakoľko sa olympiáda bude odohrávať v Paríži, všetky prenosy budú mať ideálne vysielacie časy pre európskeho diváka. Prvé športy budú pravidelne začínať už v ranných hodinách a posledné končiť vo večerných časoch.

1. Nová televízia

Vôbec najväčšou udalosťou na slovenskom televíznom trhu však bude toto leto spustenie novej televíznej stanice.

Svoje portfólio rozšíri o piaty kanál Markíza, ktorý sa rozhodla celý postaviť na overených tituloch a ich dlhoročnej popularite. Celé roky sa televíziám oplatí prinášať aj niekoľkonásobné reprízy známych titulov, neraz starého dáta a nižšej zvukovo-obrazovej kvality, ktoré i tak dokážu konkurovať aj premiérovému programu.

Neplatí to len počas sviatočných dní, kedy diváci vyhľadávajú klasický program, ale aj v priebehu roka, čo v minulosti potvrdil napríklad aj nečakaný úspech staníc zameraných pre starších divákov JOJ Plus, Trojka alebo ČT3.

Samotná Markíza si zas v minulých rokoch overila, že aj u mladších divákov a v obchodne atraktívnej cieľovke dokáže zaujať s takými starými titulmi ako Divoký anjel, Skrytá vášeň alebo Rosalinda. Dlhodobo sa zároveň darí klasickým filmom, rôznym starším kultovým snímkam ale aj česko-slovenským seriálovým a filmovým titulom.

Televízny líder svoju novú stanicu Markíza Klasik zacieli na nostalgiu produktívneho publika v strednom veku s programom, ktorý bol populárny v čase ich mladosti.

Na obrazovky sa po rokoch vrátia viaceré kultové seriály ako Rodina Addamsovcov zo 60. rokov, Alf, Akty X, Beverly Hills 90210, pôvodný Knight Rider a Pobrežná hliadka. Z česko-slovenskej tvorby to budú My všichni školou povinní, Lietajúci Čestmír, Nemocnica na okraji mesta, Škrečok v nočnej košeli, Sanitka alebo Chalupári.

Z ikonických filmov pripravuje do vysielania Ružového pantera, Krstného otca, Pulp Fiction, Winnetou, Vtedy na Západe, Traja mušketieri, Tarzan alebo Poklad na striebornom jazere. Počíta tiež so starými zábavnými programami Možno príde aj kúzelník, Všetci sú za dverami, Televariéte alebo Zahoď starosti.

Viac o Markíza Klasik, s dátumom štartu a jej programom nájdete v tomto článku.

 


Návrat Pobrežnej hliadky, Alfa aj Addamsovcov: Odhalený program a dátum štartu Markíza Klasik!Čítajte →
Čítať viac...
Nahor