Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Nové projekty

Návrat Pobrežnej hliadky, Alfa aj Addamsovcov: Odhalený program a dátum štartu Markíza Klasik!

Markíza Klasik pozná prvú štruktúru aj veľký zoznam klasických filmových a seriálových titulov. Vysielať začne o mesiac.

Štart piateho kanála Markízy sa blíži.

Najsledovanejšia televízia odhalila všetky kľúčové detaily pripravovanej stanice Markíza Klasik, pričom potvrdila viaceré exkluzívne informácie portálu Mediaboom.sk.

Program nového okruhu totižto skutočne bude z nemalej časti skladať z akvizičných seriálov a filmov, ale taktiež česko-slovenských klasík. Nevynechá však ani recykláciu starých titulov z vlastnej tvorby.

Dátum štartu Markíza Klasik

Nový kanál televízia rozbehne uprostred leta.

Televízny líder potvrdzuje, že so stanicou Markíza Klasik vyjde po prvýkrát na obrazovky presne o mesiac – od pondelka 15. júla. 

Markíza letné obdobie využije na etablovanie kanála pred jesennou sezónou.

Vtedy už na stanici začne vo veľkom predávať reklamu a bude od nej očakávať naplnenie stanovených výkonov. Dúfať tak bude, že sa jej podarí identický úspech ako s Markíza Krimi, ktorú uvádzala pred dvomi už od júna. Na jeseň televízia ohlasovala prvé úspechy.

Návrat seriálových legiend

Štruktúru novej stanice budú z veľkej časti tvoriť akvizície.

Na obrazovky sa pritom po rokoch vrátia viaceré kultové tituly ako ešte pôvodný seriál Rodina Addamsovcov zo 60. rokov, ktorý mal celkovo 64 častí, či niekdajší sitkomový hit Alf s legendárnym dabingom Stanislava Dančiaka.

Rovnako sa tak vo vysielaní po dlhom čase objaví niekdajšie seriálové ikony ako Akty X alebo Beverly Hills 90210 či bývalé hity s Davidom Hasselhoffom Knight RiderPobrežná hliadka.

Markíza sa tiež dostala k vysielaniu seriálu Hviezdna brána, s ktorým pôvodne počítala česká Prima na slovenskej verzii Prima Cool. Napokon ale titul prepustila a do programu zaradila očakávaných Simpsonovcov. Vysiela ich od úplne 1. série.

Program Markíza Klasik

V pracovné dni bude popoludňajší program Markíza Klasik tvorený Hviezdnou bránou, Knight Riderom, starými sériami Kobry 11 a Pobrežnou hliadkou. Pred hlavným programom pôjde po jednej časti Rodina Addamcovcov.

Cez víkend v priebehu dňa zas Markíza Klasik ponúkne archívne filmy či staré krimi seriály Zmija a A-tím. Podvečer bude vysielať Beverly Hills 90210 a pred hlavným programom Alfa.

Večerný program bude Markíza Klasik počas týždňa skladať z klasických filmov.

V pondelok bude vysielať kultové komédie, napríklad s Louis de Funèsom, v utorky dobrodružné klasiky, medzi ktorými sa objaví aj Winnetou, Vtedy na Západe, Traja mušketieri, Tarzan alebo Poklad na striebornom jazere.

Stredy vyhradí česko-slovenským filmom ako Srdečný pozdrav zo zemegule, Copak je to za vojáka, Ako svet prichádza o básnikov, Vítr v kapse alebo Nevera po slovensky.

Vo štvrtky a piatky si diváci nájdu zahraničné klasiky – medzi inými filmy s Budom Spencerom a Terrencom Hillom, Ružového pantera, Bláznivú strelu a taktiež kultového Krstného otca či Pulp Fiction.

Soboty budú patriť zábave s reprízami Uragánu či Hurikánu, všetkých programov Možno príde aj kúzelník, Všetci sú za dverami, Televariéte alebo Zahoď starosti.

V nedele priestor dostanú klasické česko-slovenské seriály My všichni školou povinní, Lietajúci Čestmír, Nemocnica na okraji mesta, Škrečok v nočnej košeli, Sanitka alebo Chalupári.

Čítať viac...
Nahor