Sledovanosť: Hlas spadol na minimum, predbehol ho Panelák aj nedeľný X Factor!
22. mája 2014  //  Televízia  //  Bez komentárov

Teplé počasie začína miešať kartami sledovanosti. Divákov pri obrazovke dokáže udržať len Búrlivé víno, Hlas výrazne spadol.

Ani spevácka šou na Markíze nedokáže držať vyšší štandard sledovanosti. Po minulotýždňovom prepade v konkurencii hokejového zápasu našej reprezentácie si Hlas nedokázal veľmi polepšiť. Oproti predošlej strede stúpol výkon speváckej šou iba o vyše rating, čo znamenalo celkový slabý výsledok 7,2 % s podielom 24,3 %. Napriek tomu, že ostatnú nedeľu klesol aj X Factor na svoje najslabšie hodnoty, na diaľku dokázal Hlas poraziť, aj keď len o chlp. V 12-54 šou na Joj sledovalo 238-tis. divákov, Hlas si túto stredu pozrelo 234-tis. divákov. V 12+ bol rozdiel 6-tis. divákov.

Odliv divákov spôsobil aj teplý večer, ktorý množstvo Slovákov trávilo vonku. Odrazilo sa to na nízkych číslach už spravodajských relácií, čo dokázalo využiť Najlepšie počasie, ktoré ako posledná spravodajská relácia v bloku zachytila príchod najväčšieho počtu divákov k obrazovkám. Stal sa tak najsledovanejším programom dňa s podielom takmer 28 %. V 12+ boli najsledovanejšie Televízne noviny s podielom vyše 40 %.

Druhým najsledovanejším programom dňa sa popri Hlase stal Panelák, ktorý podľa našich informácií predčil spevácku šou o jedinú desatinu ratingu. V priamej konkurencii boli výkony oboch programov vyrovnané, Hlas trvajúci až do pol jedenástej si udržiaval stabilný výkon. Paneláku však aj tento rozdiel stačil na víťazstvo aj keď len o 4-tis. divákov s podielom 23,5 %.

Stredajšiu sledovanosť neovplyvňoval hokej, keď na MS v Minsku bol voľný deň. Hneď sa to podpísalo na smutnom výkone Dvojky, ktorá prišla o svoje popredné priečky. Voľnejšie sa hneď dýchalo aj menším staniciam, výborný večer má za sebou Dajto, ktorý s filmom Klient získal podiel takmer 7 %. Najsledovanejším programom Domy sa stala dvojporcia telenovely Fatmagul, ktorá sa zastabilizovala na vysokých hodnotách, v stredu dve časti sledovalo okolo 7 a 11 % divákov. Na Plus sa najviac darilo repríze sitkomu Profesionáli, v náročnom čase po 19:30 si komediálny seriál pozrelo vyše 8 % divákov. Plus uspela aj s večernou CSI Las Vegas a podielom nad 6 %.