Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Hlas spadol na minimum, predbehol ho Panelák aj nedeľný X Factor!

Teplé počasie začína miešať kartami sledovanosti. Divákov pri obrazovke dokáže udržať len Búrlivé víno, Hlas výrazne spadol.

Ani spevácka šou na Markíze nedokáže držať vyšší štandard sledovanosti. Po minulotýždňovom prepade v konkurencii hokejového zápasu našej reprezentácie si Hlas nedokázal veľmi polepšiť. Oproti predošlej strede stúpol výkon speváckej šou iba o vyše rating, čo znamenalo celkový slabý výsledok 7,2 % s podielom 24,3 %. Napriek tomu, že ostatnú nedeľu klesol aj X Factor na svoje najslabšie hodnoty, na diaľku dokázal Hlas poraziť, aj keď len o chlp. V 12-54 šou na Joj sledovalo 238-tis. divákov, Hlas si túto stredu pozrelo 234-tis. divákov. V 12+ bol rozdiel 6-tis. divákov.

Odliv divákov spôsobil aj teplý večer, ktorý množstvo Slovákov trávilo vonku. Odrazilo sa to na nízkych číslach už spravodajských relácií, čo dokázalo využiť Najlepšie počasie, ktoré ako posledná spravodajská relácia v bloku zachytila príchod najväčšieho počtu divákov k obrazovkám. Stal sa tak najsledovanejším programom dňa s podielom takmer 28 %. V 12+ boli najsledovanejšie Televízne noviny s podielom vyše 40 %.

Druhým najsledovanejším programom dňa sa popri Hlase stal Panelák, ktorý podľa našich informácií predčil spevácku šou o jedinú desatinu ratingu. V priamej konkurencii boli výkony oboch programov vyrovnané, Hlas trvajúci až do pol jedenástej si udržiaval stabilný výkon. Paneláku však aj tento rozdiel stačil na víťazstvo aj keď len o 4-tis. divákov s podielom 23,5 %.

Stredajšiu sledovanosť neovplyvňoval hokej, keď na MS v Minsku bol voľný deň. Hneď sa to podpísalo na smutnom výkone Dvojky, ktorá prišla o svoje popredné priečky. Voľnejšie sa hneď dýchalo aj menším staniciam, výborný večer má za sebou Dajto, ktorý s filmom Klient získal podiel takmer 7 %. Najsledovanejším programom Domy sa stala dvojporcia telenovely Fatmagul, ktorá sa zastabilizovala na vysokých hodnotách, v stredu dve časti sledovalo okolo 7 a 11 % divákov. Na Plus sa najviac darilo repríze sitkomu Profesionáli, v náročnom čase po 19:30 si komediálny seriál pozrelo vyše 8 % divákov. Plus uspela aj s večernou CSI Las Vegas a podielom nad 6 %.

Čítať viac...
Nahor