Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Tajné životy došli do finále: Úspešný seriál RTVS v poslednej časti sledovanejší ako pri štarte!

Oceňovaný a sledovaný seriál RTVS došiel s druhou sériou do cieľa.

Tajným životom neublížila ani druhá séria. V poradí druhý vlastný seriál RTVS po znovurozbehnutí pôvodnej seriálovej tvorby verejnoprávnej televízie, sa po prvej sérii tešil mimoriadne veľkým ohlasom, pričom divákov prilákal aj po dvojročnej pauze. Finále druhej série sledovalo podľa našich informácií okolo 450-tisíc divákov, čo je viac ako štart tejto série. K prvým dvom dielom prišlo začiatkom februára 425 a 415-tisíc divákov. Podiel v 12+ tvoril vo finále hodnotu 19,8 %. V 12 – 54 bol seriál výkonnostne na tom rovnako ako v úvode série s vyše piatimi ratingami a podielom pod 14 %.

Čo viac, Tajné životy sa s poslednou časťou druhej série dostali výrazne vyššie, než koľko divákov sledovalo ich úplný štart na Nový rok 2015. Vtedy sa pri nich zišlo 394-tisíc divákov s podielom 16,2 %, už nasledujúca časť však raketovo stúpla až ku 499-tisíc divákom. Za diváckou hranicou 500-tisíc už Jednotka v druhej série nestúpala.

Z ďalších staníc si v nedeľu polepšila Tvoja tvár znie povedome, ktorá odvysielala semifinálové kolo. Dostala sa pod 9 ratingov s podielom cez 25 %. Kriminálka 1890, naopak, klesla pod 7 %, podiel šiel cez 17 %. Krvavé dedičstvo na Plus šlo pod 6 %, podobne aj Terminátor 3 na Dajto. Snímka John Q – Srdce pre syna na Doma uhrala 4 %, CSI New York na Wau sa hýbalo pod a nad 2 %.

Podvečer Horná Dolná podliezla 21 %, Nové bývanie uhralo vyše 18 %. Televízne noviny podliezli 24 %, Noviny zas 26 %, pričom ich z celého dňa sledovalo vôbec najviac divákov (12+). V komerčnej cieľovke bola za deň najvyššie Tvoja tvár znie povedome.

Čítať viac...
Nahor