Tajné životy II štartovali silné, so Siedmym nebom však nehli! Víkendové fiasko pre Markízu, Joj víťazom týždňa
6. februára 2017  //  Aktuálne, Televízia  //  Bez komentárov

Tajné životy II si po dvoch rokoch našli svojich divákov, úvodné dve časti boli neďaleko priemeru prvej série. Markíza tri večery po sebe hlbokou trojkou, s Joj prehrala uplynulý týždeň aj celodenne.

Očakávané pokračovanie Tajných životov odštartovalo. Druhá séria mimoriadne úspešného aj oceňovaného seriálu RTVS sa v nedeľu uviedla hneď dvomi časťami za sebou, ktoré malo podľa našich informácií sledovať 425 a 415-tisíc divákov pri podieloch 17,4 a 18,8 %. Seriál nateraz zaostal za priemerom prvej série, ktorá v celkovom počte divákov prekročila hranicu 460-tisíc, stále však ostal pre Jednotku vysoko nadpriemerný. U mladých divákov Tajné životy medzi sériami nestratili, dosiahli rating 5,4 % s podielmi 12,5 a pod 14 %.

Pred dvomi rokmi sa stali Tajné životy konkurenciou pre Vila Rozborila, ktorý v tom čase uvádzal tanečnú šou Tanec snov. Kým vtedy mu dokázali zobrať divákov, v súčasnosti si V siedmom nebi dokázalo zatiaľ všetkých udržať, keď medzitýždenne dokonca o málo aj posilnilo na rating 10,5 %, podiel mal ísť pod 28 %. V univerzálnej cieľovke ho sledovalo menej než 650-tisíc divákov, predbehnúť ho mali len Noviny a Najlepšie počasie.

Zlý víkend má za sebou Markíza, ktorej pokazil celý týždeň. Od piatku bola s hlavným programom za Joj aj Jednotkou, a to s veľkým odstupom. Bolo tomu tak aj v nedeľu, keď film Po zániku Zeme uhral iba 14 %. Smrtonosná pasca 4.0 na Plus získala vyše 6 %, snímka Tsunami, život potom na Doma šla nad 4 %. Ľadovo ostrí na Dajto prekročilo 3 %, Wau sa s kriminálkou CSI New York hýbala okolo a nad 2 %.

Podvečer ostáva slabá Horná Dolná, uhrala len vyše 15 %. Predchádzajúca Hviezdna párty na tom bola dokonca horšie. Joj prvý raz od návratu vyskočil 15 minútový kuchár so známymi osobnosťami, po doterajších podpriemerných výkonoch sa dostal až nad 18 %. Hosťom bol Michal Hudák. Nové bývanie sa dostalo tesne cez 21 %. Televízne noviny mali podliezť 26 %, Noviny až 30 %. Stali sa aj najsledovanejším programom dňa.

Markíza nemá za sebou vydarený týždeň. O jednu desatinu ho prehrala dokonca aj celodenne, keď Joj rástla medzitýždenne o viac než pol podielového bodu na priemer pod 19 %, V prime-time bol jej nárast výraznejší, pribudol jej viac než podielový bod a dostala sa pod 24 %, Markíza večer oproti predošlému týždňu pol bodu stratila, celodenne sa prakticky nehla.