Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Viete prví

Sklame divákov? Markíza potichu zmenila program, Klamstvo dostane nečakanú prestávku!

Dramatický seriál opäť naberá na sile, Markíza však neplánovane rozhodla o týždňovej prestávke. Zisťovali sme, prečo k nej mohla pristúpiť.

Markíza pre túto jar prichystala hneď tri seriálové novinky, pričom dnes si už môže povedať, že s každým dosiahla na očakávaný úspech.

Mama na prenájom ku svojim najsilnejším číslam vystrelila po úvodných troch týždňoch vysielania, pričom aktuálne dosahuje skôr priemery pod úrovňou 7 ratingov.

Častejšie už býva vyrovnaná s kuchárskou šou Bez servítky, no naďalej s väčšinou častí udržuje pozíciu lídra.

Dunaj, k vašim službám, naopak, svoje rekordy prepisuje v tomto mesiaci, keď svoj marcový priemer drží vyššie nad 7-percentnou hranicou ratingu. Po prvýkrát zlomil aj ratingovú 8-čku.

Ešte dôležitejší pre Markízu je fakt, že vôbec po prvýkrát dokázala práve nalomiť suverenitu konkurenčnej Nemocnice, ktorá sa v týchto dňoch prepadá k najhoršej výkonnosti od začiatku vysielania.

Klamstvo medzi top programami sezóny

Rovno od štartu sa k najpopulárnejším programom sezóny zaradila tretia novinka Klamstvo.

Tá svoj doterajší rekord trhla hneď v úvodnej časti, no väčšinu divákov si však udržuje doteraz.

 


Vyhadzov z Nemocnice nečakala: Monika Horváthová hviezdi v Klamstve, priznala hororovú scénu!Čítajte →

Uplynulý týždeň dokázala dokonca zvrátiť postupný jemný pokles sledovanosti od ratingu 8,2 % v prvej časti k doterajšiemu minimu 7,1 %, ktorý zaznamenala vo štvrtej epizóde. Dosiaľ však ani raz nepodliezla úroveň 7-percentného ratingu.

Klamstvo si minulý týždeň premiérovo medzi epizódami polepšilo.

S piatym dielom dosiahlo rovno na tretí najlepší výkon od štartu ratingom 7,7 % a podielom na trhu 25,9 % v obchodnej cieľovej skupine. Atakovalo tým sledovanosť druhej časti, ktorá dosiahla rating 7,8 %.

Rástlo aj v celkovom publiku so 465-tisíc divákmi, aj v univerzálnej cieľovke sa seriál vrátil k úrovni sledovanosti z druhej časti.

Dramatický 12-dielny seriál si prakticky drží divákov od nástupu na obrazovky.

Výkonnosť úvodného dielu, kedy Klamstvo jediný raz prekročilo hranicu pol milióna divákov, totiž ovplyvnilo rozhodnutie Markízy neprerušiť ho žiadnou reklamou, čo priemerný výkon prvej časti vylepšilo.

V celkovej popularite programov, ktorú vyjadruje univerzálna cieľovka, je dnes Klamstvo úspešné na úrovni Dunaja, z večerných programov ho predbieha len nedeľné Let´s Dance. Za sebou zanecháva momentálne už všetky večerné programy Jojky.

Finále originálnej 1. série

Klamstvo sa tento týždeň dostáva do svojej zlomovej časti.

Seriál vychádza z originálneho britského námetu Liar, ktorý priniesol celkovo dve série pozostávajúce zo šiestich epizód. Markíza obe série adaptovala naraz a slovenskú verziu uvádza v plynulej 12-dielnej podobe.

Obsahovo však v Klamstve momentálne vrcholia udalosti pôvodnej prvej série.

Práve šiesta epizóda tak patrí medzi najatraktívnejšie, keď sa v nej podarí odhaliť tajomstvá Andreja Rosického (Tomáš Maštalír). Tvorcovia si dali záležať, aby finále série bolo veľkolepé a nalákali divákov na pokračovanie.

 


Kto je kto v seriáli Klamstvo? Veľký prehľad deja, počet častí aj hereckých postáv!Čítajte →

Dostane neplánovanú prestávku

Kým vo Veľkej Británii naň diváci museli čakať viac ako dva roky – od októbra 2017 do marca 2020, Markíza bude vo vysielaní Klamstva pokračovať plynule.

Siedmou časťou, ktorá je originálne úvodom druhej série, otvorí nový mesiac hneď v pondelok 3. apríla.

Seriál sa napriek tomu aj na Slovensku dočká prestávky.

Markíza podľa našich informácií pôvodne počítala s pravidelným vysielaním seriálu Klamstvo dvanásť pondelkov po sebe. Vynechať ho nemala ani počas sviatočnej Veľkej noci, čo nakoniec potvrdila vydaním oficiálnych programových plánov.

Televízia však prekvapivo minulý týždeň zmenila program.

Markíza sa bleskovou zmenou rozhodla vynechať Klamstvo na Veľkonočný pondelok 10. apríla, kde ho nahrádza reprízovou akčnou komédiou Jumanji 2: Ďalší level.

Premiéru mala iba 2. septembra 2022, pričom už vtedy dosiahla podpriemerný výkon ratingom 4,3 % s podielom 16 % v obchodnej cieľovke, čo je na úrovni aktuálnej neúspešnej piatkovej reality šou Ruža pre nevestu.

Náhla veľkonočná prestávka pre Klamstvo, a najmä jeho náhrada, je prekvapením.

Markíza v ostatných rokoch v prípade úspešných večerných programov čoraz menej pristupuje počas sviatočných dní ku špeciálnej večernej ponuke a častejšie uprednostňuje plynulé pokračovanie svojich pravidelných seriálov či šou.

Ak sa počas sviatkov rozhodne pre mimoriadne zaradenie filmu, siaha skôr po premiérach.

Aj vlani na Veľkonočný pondelok vynechala na týždeň vysielanie populárneho seriálu Druhá šanca, čo sa stretlo s diváckou kritikou. Nahradila ho veľkonočnou premiérou Králik Peter. Teraz Klamstvo vystrieda len reprízovým filmom.

 


Klamstvo odštartovalo najlepšie z tohtoročných seriálov Markízy! Prekonalo aj veľkolepý DunajČítajte →

V roku 2021 napríklad aj na Veľkonočný pondelok pokračovala s pravidelným programom v podobe seriálu Pán profesor.

Prečo zmenila program?

Motiváciou Markízy s prestávkou pre Klamstvo môže byť jeho natiahnutie vo vysielaní.

Televízny líder zvykne svoje hlavné jarné programy ukončovať už na prelome apríla a mája, kedy dochádza k postupnému otepľovaniu aj presmerovaniu pozornosti divákov k športovým udalostiam ako MS v hokeji.

V tomto roku sa však podľa prvých informácií z prostredia oboch súkromných televízií môže boj o diváka odohrávať netradične aj v neskoršej fáze jarnej sezóny.

Práve tam však Markíze budú chýbať viaceré hlavné programy.

Už v apríli skončí premiérová stredajšia šou 2 na 1, ktorá od budúceho týždňa nahradí reality šou Na nože. Pre novú sériu relácie Adely Vinczeovej a Dana Dangla vznikli iba štyri premiérové vydania.

Nedeľná ťažisková šou Let´s Dance vyvrcholí 7. mája, hneď o deň neskôr malo skončiť v programe aj Klamstvo.

Televíznej jednotke takto z večerných premiérových programov v máji ostane už iba Dunaj, k vašim službám. Konkurenčná Jojka vlani potiahla svoj hlavný seriál Nemocnica až do začiatku júna, Hranicu dokonca vysielala aj celé leto.

Týždňovou prestávkou pre Klamstvo sa Markíze podarí pondelňajší úspešný seriál udržať na obrazovke o jeden májový týždeň dlhšie.

Po novom by mal dramatický seriál vyvrcholiť v pondelok 15. mája.

 

Čítať viac...
Nahor