Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Nové projekty

Kto je kto v seriáli Klamstvo? Veľký prehľad deja, počet častí aj hereckých postáv!

Všetko o novom seriáli Klamstvo na jednom mieste. V článku nájdete koľko má častí, dátum štartu, všetky postavy, prehľad deja, hercov aj dátum finále.

O seriáli Klamstvo

Seriál Klamstvo prináša na slovenské obrazovky originálne britský námet Liar, ktorý sa dočkal medzinárodného úspechu a spracovania vo viacerých krajinách sveta.

Vo Veľkej Británii sa zaradil k seriálovým hitom s priemernou takmer 9-miliónovou sledovanosťou v prvej sérii, na ktorú nadviazalo jedno pokračovanie. Atraktívny námet do vlastnej verzie adaptovali už televízie v Nemecku, Francúzsku, Španielsku alebo Taliansku.

Dej seriálu Klamstvo
Učiteľka na gymnáziu Laura (Monika Horváthová) prijme pozvanie na rande od šarmantného chirurga Andreja (Tomáš Maštalír) tesne po rozpade jej dlhoročného vzťahu, ktorý v nej zanechal trpkú príchuť. Napriek tomu, po príjemne strávenom večeri pozve Andreja k sebe domov. Na druhý deň ho obviní, že ju nadrogoval a znásilnil. Andrejova verzia udalostí je však úplne odlišná a nájsť pravdu je takmer nemožné – na žiadne z ich odporujúcich si tvrdení nie sú dôkazy a dlho je to iba slovo proti slovu. Udalosti však začínajú žiť vlastným životom, verejné obvinenia a nemožnosť ich jednoznačne dokázať, vyplavia kopec špiny z minulosti ako Laury, tak aj Andreja…

Seriál prinesie netradičné rozprávanie z pohľadu oboch hlavných aktérov a prepracovanú psychológiu postáv, z ktorých každá rozpovie svoju verziu tej istej udalosti.

„Nový seriál sa púšťa do na Slovensku zatiaľ neprebádaných žánrových vôd a otvára stále ešte tabuizovanú tému znásilnenia. Napínavý, psychologicky prepracovaný dramatický seriál sa pýta, či má každý príbeh skutočne dve strany a necháva divákov na pochybách až do samého konca,“ uviedla Markíza.

Koľko má Klamstvo častí

Originálny námet priniesol v rokoch 2017 a 2020 celkovo dve série, každá ponúkla po šesť epizód.

Pôvodný seriál Liar televízie adaptovali v rôznych verziách – predstavil sa aj ako trojdielna miniséria alebo desaťdielna adaptácia.

Markíza, podľa všetkého, spracovala seriál v kompletnej originálnej verzii.

Klamstvo podľa potvrdených informácií ponúkne celkovo 12 častí, diváci sa tak rovno dočkajú spracovania oboch pôvodných sérií v jednom uzavretom seriáli.

Dátum štartu a finále seriálu Klamstvo

Markíza nasadila seriál Klamstvo na pondelňajšie večery.

Od roku 2023 v nich vystriedala úspešný dramatický seriál Druhá šanca, ktorý bol najväčším televíznym hitom roka 2022. Od Klamstva si televízia sľubuje nadviazanie na jeho výkony prostredníctvom ďalšieho svetovo overeného námetu.

Klamstvo na Markíze štartuje v pondelok 20. februára o 20:30 a vo vysielaní pobeží dvanásť týždňov.

Finále seriálu Klamstvo sa tak očakáva v pondelok 8. mája o 20:30.

Dvanásťdielny seriál takto vyvrcholí presne v týždeň štartu Majstrovstiev sveta v hokeji, ktoré spravidla pripravujú televízie na dva týždne o divákov. Hokejové majstrovstvá začnú v piatok 12. mája, dokedy Markíza stihne ukončiť aj tanečnú šou Let´s Dance.

Kto je kto – postavy a herci v seriáli Klamstvo

V seriálovej novinke, ktorá v pondelky nahradí Druhú šancu, budú dve ústredné postavy stvárňovať Tomáš Maštalír a Monika Horváthová.

Ďalšie postavy v Klamstve stvárnia Zuzana Fialová, Pavel Višňovský, Ivana Kuxová, Martin Mňahončák alebo Ján Dobrík, Marek Geišberg, Alena Ďuránová, Matúš Kvietik či Ľuboš Kostelný.

Ústredné tváre skrývajúce tajomstvo

Laura Kalasová – Monika Horváthová

Pracuje ako stredoškolská učiteľka, je silná a samostatná a ako učiteľka dokáže skĺbiť empatiu s ráznosťou. Väčšinou však na žiakov funguje jej prirodzená autorita a zmysel pre humor. V osobnom živote Laura zažila sklamanie, keď sa s ňou po desiatich rokoch bez jasného vysvetlenia rozišiel jej priateľ Tomáš. Ten pred ňou skrýva pravú príčinu, ktorá by jej mohla zlomiť srdce.

Laura berie rozchod ako príležitosť posunúť sa v živote ďalej a aj vďaka tomu príjme v deň, kedy sa od nej Tomáš definitívne odsťahuje, pozvanie od otca jedného z jej študentov – atraktívneho chirurga Andreja.

Katarína Vydrová – Ivana Kuxová

Laurina sestra Katarína kedysi s manželom Richardom žila bohatým spoločenským životom. Ten však na príliš dlho musela vymeniť za tepláky a detské ihrisko. Hoci svoje deti aj manžela miluje, nikdy nenadobudla pocit, že jej doterajší život sa skončiť a že je už nič nečaká. To bude mať v séria výrazné následky vo vzťahoch k najbližším – a najmä sestre Laure.

Andrej Rosický – Tomáš Maštalír

Šarmantný chirurg Andrej Rosický od samovraždy svojej depresiou trpiacej manželky sám vychováva syna Lukáša. K ľuďom je vždy milý, ochotný pomôcť aj na úkor seba či svojho voľného času. Veľa ľudí mu vďačí za zdravie alebo dokonca za život. Je vtipný, príjemný spoločník a tak ostáva jediná otázka – prečo je tak dlho po smrti manželky stále sám?

Už dlhšiu sa mu páči učiteľka jeho syna, Laura, ktorú pozve na stretnutie. Netuší, aké bude mať ich prvý spoločný večer následky.

Lukáš Rosický – Martin Pallay

Andrejov syn a Laurin žiak. Na prvý pohľad bežný tínedžer. Lukáš pôsobí ako triedny šašo, provokatér, rád zabáva ľudí, pôsobí bezstarostne. Až na jedno obdobie v roku, keď sa blíži výročie smrti jeho matky. Túto traumu však citlivý Lukáš aj vďaka obetavej starostlivosti svojho otca zvládol a rodinná tragédia je preňho postupujúcimi rokmi už iba smutnou spomienkou. Pod ťarchou udalostí však prepadáva depresii.

Tomáš Bauer – Ján Dobrík

Policajt, s Laurou sa poznajú odmalička. Vie, že rozchodom jej veľmi ublížil a úprimne ho to mrzí. Nechce ju viac zraňovať a dáva jej generické dôvody, pre sa ich vzťah rozpadol. Pravé motívy hlboko tají – skutočnú lásku cíti voči Laurinej sestre Kataríne, s ktorou mal v minulosti románik a verí, že jedného dňa skončia spolu. Laura však nič netuší. Tomáša poprosí o pomoc s pátraním po pravde o osudovej noci medzi ňou a Andrejom. Pocit viny voči Laure spôsobí, že sa Tomáš pri usvedčení páchateľa bude snažiť natoľko, že dostane vyhadzov z polície.

Oliver Horváth – Ľuboš Kostelný

Farmaceut a Andrejov kamarát z minulosti. V seriáli skrýva veľké tajomstvo spojené s ústrednou linkou seriálu.

Policajní vyšetrovatelia

Erika Wolfová – Sarah Arató

Poctivá vyšetrovateľka hľadajúca pravdu. Nadporučíčka Odboru kriminálnej polície okresného riaditeľstva Policajného zboru pridelená k prípadu obvinenia zo znásilnenia. Ako jedna z mála postáv v seriáli bude motivovaná pravdou a úprimnosťou. Nesie so sebou silný životný príbeh, v súkromí je manželkou Sandry Wolfovej, bývalej profesionálnej vojačky.

Oto Májek – Pavol Višňovský

Nenápadný vyšetrovateľ, ktorý v pravom čase rozvíri hladinu. Kapitán Odboru kriminálnej polície okresného riaditeľstva Policajného zboru, jeden z dvojice vyšetrovateľov prípadu obvinenia zo znásilnenia.

Hana Lukáčová – Zuzana Fialová

Majorka Odboru kriminálnej polície krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave. Do deja vstupuje v čase, kedy sa prípad nahláseného znásilnenia začne zamotávať a z okresu zarezonuje aj na krajskej polícii. Hana prísne sleduje dianie okolo prípadu, fakty aj ľudí, ktorým vie pravdu povedať na rovinu tak, ako ju vidí.

Braňo Májek – Matúš Kvietik

Ambiciózny policajt, syn Ota Májeka. Nadporučík Odboru kriminálnej polície okresného riaditeľstva Policajného zboru.

Ďalšie postavy

Sandra Wolfová – Alena Ďuránová

Manželka vyšetrovateľky Eriky. Silná racionálna žena, bývalá profesionálna vojačka.

Richard Vydra – Martin Mňahončák

Manžel Kataríny, Laurinej sestry. Pokladá sa za moderného muža bez predsudkov. Nemá problém ísť na rodičovskú dovolenku, len aby vystriedal unavenú manželku Katarínu a umožnil jej vrátiť sa ku kariére anestéziologičky. Jeho celodenná starostlivosť o deti však išla na úkor ich vzťahu a Richard ani nezaznamenal prvé varovné signály, ktoré vyústia do ich vzťahového problému.

Ján Polák – Marek Geišberg

Sympatický architekt, starý mládenec bez akýchkoľvek záväzkov. Stane sa novým objavom Laury.

Zdroj: Markíza, Eurotelevízia, Wikipedia, Mediaboom.sk

Čítať viac...
Nahor