Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Pikošky

Vyhadzov z Nemocnice nečakala: Monika Horváthová hviezdi v Klamstve, priznala hororovú scénu!

Herečke pri nakrúcaní išlo o život.

Markíza ďalší týždeň pokračuje vo vysielaní seriálovej novinky Klamstvo, ktorá sa zaradila k najpopulárnejším programom aktuálnej jarnej sezóny.

Po troch odvysielaných častiach sa seriál pohybuje na úrovni pod ôsmimi ratingovými bodmi v obchodnej cieľovej skupine a dosahuje v nej napríklad vyššiu sledovanosť ako všetky večerné programy na Jojke odvysielané v doterajšom priebehu marca v rovnakej cieľovke.

Tvorcovia Klamstva, za ktorým stojí režisér Hniezda, Priznania, Červených pások alebo Divokých koní, si za hlavnú postavu zvolili po boku Tomáša Maštalíra menej opozeranú Moniku Horváthovú, ktorá sa po dlhom období vrátila na televízne obrazovky iba minulý rok.

Objavila ju Jojka

Monika Horváthová sa po prvýkrát na televíznej obrazovke zviditeľnila v roku 2017.

Jojka ju v tom období obsadila ako novú neopozeranú tvár do hlavnej postavy v uzavretom seriálovom projekte Pravá tvár, ktorý nakoniec odvysielala v netradičných mesiacoch od júna do septembra.

Po skončení Pravej tváre sa herečka dlhý čas vo výraznej televíznej úlohe neobjavila.

Návrat na obrazovky ohlásila v lete 2022, kedy ju opäť Jojka obsadila do svojho už štvrtú sezónu po sebe najsledovanejšieho dlhodobého hlavného programu Nemocnica, v ktorej začala účinkovať od septembra.

Koniec v Nemocnici nečakala

Jej pôsobenie v Nemocnici však nemalo dlhé trvanie.

Herečka zo seriálu zmizla doslova z epizódy na epizódu, a to presne v čase, kedy jej postavu Lindy znásilnili. Práve znásilnenie sa stalo spúšťačom celého deja v novom seriáli Klamstvo, ktorému sa Horváthová medzičasom upísala. Paradoxom je, že samotná postava Lindy v Nemocnici pokračuje a tvorcovia bez problémov nahradili Horváthovú novou herečkou Monikou Šagátovou.

Horváthová medzičasom priznala, že jej koniec v Nemocnici sa zrodil bez varovania a bol jej tvorcami iba oznámený. Zo seriálu odišla po prakticky dvoch mesiacoch koncom októbra 2022.

Najväčší úspech na Markíze

Doposiaľ najúspešnejšej hereckej úlohy sa však Horváthová dočkala až u konkurencie.

V aktuálnom seriáli Klamstvo herečka dostala podobne dominantnú úlohu ako v Pravej tváre, keď sa okolo nej točí celý seriálový dej. Jedinú rovnako výraznú postavu stvárňuje Tomáš Maštalír.

„Prvé diely boli veľmi náročné, keďže v popredí príbehu bola práve moja hrdinka Laura,“ priznala v rozhovore o Klamstve pre Eurotelevíziu Horváthová.

Nakrúcanie Klamstva trvalo až pol roka, pričom s jeho nakrúcaním začali tvorcovia v čase, kedy sa začala objavovať v seriálovom deji Nemocnice.

„Klamstvo sme točili od septembra do januára. Z celkového počtu 80 natáčacích dní som ja, ako hlavná postava, strávila pred kamerou 66,“ dodáva k náročnosti jej postavy.

Horváthová sa v Pravej tvári stretla s viacerými menami, s ktorými sa jej osud skrížil práve v Klamstve.

Hlavnú hereckú dvojicu stvárnila s Marekom Geišbergom, s ktorým sa bude ešte často stretávať aj v dramatickom seriáli Markízy, režisérom Pravej tváre bol navyše Braňo Mišík, ktorý režisérsky stojí aj za aktuálnym úspešným Klamstvom.

Klamstvo dosahuje výrazne vyššiu sledovanosť ako to bolo v prípade Pravej tváre, ktorú však Jojka odvysielala v letných mesiacoch.

„S Braňom Mišíkom sme spolupracovali už v seriáli Pravá tvár, kde som rovnako stvárňovala hlavnú postavu. Jeho pripomienky boli vždy absolútne presné. Laura, moja postava, neustále niečo rieši, celý seriál má potrebu byť v napätí. Občas sa stalo, že som poľavila a vtedy zasiahol Braňo: ‚Nemôžeš prestať, lebo v dialógu predtým si bola rozohnená.‘,“ hovorí o spolupráci s režisérom Braňom Mišíkom na Klamstve.

Išlo jej o život

Náročné nakrúcanie absolvovala Horváthová nielen pre množstvo hereckých výstupov.

Seriálová adaptácia, vychádzajúca z britského originálu Liar, si vyžadovala niekoľko extrémnych scén. „Točili sme aj v zime, v močariskách, bahne, rákosí, kadiaľ som som sa mala predierať,“ spomína.

Najhoršiu skúsenosť zažila pri nakrúcaní uprostred decembra, kedy sa jej postava plavila na kajaku a herečka sa uprostred ľadovej vody prevrátila. 

„Táto scéna bola naozaj dramatická. V tesnom závese za mnou išli kameramani a zvukár na motorovom člne. V snahe byť čo najbližšie pri mne natoľko rozvírili hladinu, až som sa prevrátila,“ opisuje skúsenosť.

Herečku chytila panika a premietla sa jej pred očami celá rodina.

Nevedela som, čo mám robiť. Bola zima, na pádle som mala rukávniky, okolo pása akoby sťahovaciu sukňu pripevnenú o kajak. Snažila som sa z nich vymotať, no už ma začalo sťahovať pod hladinu. Pred očami sa mi zjavili tváre mojich detí, muža… Chytila ma panika a uvedomila som si, prečo topiaci sa lapajú po dychu – nikdy nevedia, ktorý nádych je posledný…“ uzavrela spomienku pre Eurotelevíziu.

 

Čítať viac...
Nahor