Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Televízia

Silvester na RTVS: Predbehne obe komerčné televízie, návrat rekordérky v Neskoro večer!

Verejnoprávna televízia aj tento rok ponúkne najbohatší silvestrovský večer spomedzi všetkých staníc.

Ako prvá silvestrovskú zábavu aj tento rok odštartuje RTVS.

Jednotka zopakuje tradíciu z posledných rokov, keď na Silvestra ponúka hneď niekoľko koncoročných špeciálov svojich zábavných programov, čím predbieha v programovej ponuke komerčné stanice.

Jojka na záver tohto roka odvysiela dva premiérové špeciály Inkognito a Všetko, čo mám rád, Markíza jednu celovečernú šou Silvester 2022.

RTVS si tentokrát pripravila tri silvestrovské relácie, ktoré vo vysielaní odštartuje už o 20:00.

O viac ako polhodinu tak predbehne komerčné televízie, ktoré ešte v tomto čase vysielajú spravodajské relácie. Silvester na Markíze a Jojke odštartuje po 20:30.

Koncoročné skeče aj prekvapenie na záver

RTVS aj tentokrát oživí posledný deň v roku novým silvestrovským špeciálom.

Vôbec prvé silvestrovské vydanie po takmer šiestich rokoch na obrazovke ponúknu Záhady tela, ktoré vo svojom tradičnom sobotnom prime-time ostávajú aj v úplnom závere roka.

 


Silvester na Jojke: Chystá dosiaľ najväčšiu zábavu, návrat Všetko, čo mám rád plné hostí!Čítajte →

RTVS sa pre ich premiérové zaradenie na Silvestra rozhodla, paradoxne, v roku, kedy hrozilo ich zrušenie na obrazovke. Záhady tela mali niekoľko mesiacov neistú budúcnosť pod novým generálnym riaditeľom, Ľubošom Machajom. Relácia však nakoniec bude pokračovať aj budúcu jar.

Hosťami Mariána Miezgu v koncoročnom špeciále šou budú česko-slovenské dvojice, ktoré vytvoria Veronika Žilková a Lukáš Pavlásek a na druhej strane Janka Kovalčíková a Vlado Kobielsky.

Tvorcovia v špeciálnych Záhadách tela sľubujú silvestrovské skeče aj prekvapenie, ktoré príde na záver programu.

„Okrem exkluzívnych hostí, nás čakajú aj zábavné silvestrovské skeče a súťažné disciplíny. A aby toho nebolo málo, bude aj zlatý klinec programu: súťaž naruší nepozvaný silvestrovský hosť!“ avizuje televízia.

O koho ide, tvorcovia neprezrádzajú, v dokrútkach sa však objaví napríklad komik Fero Joke.

Najdlhšie vysielaná silvestrovská zábava

Už klasickú koncoročnú dvojičku na RTVS vytvoria Milujem Slovensko a Neskoro večer, ktorá sa po prvýkrát objavila na obrazovke už v roku 2014.

Milujem Slovensko je pritom televíznym rekordérom, keď sa na Silvestra vysiela bez prestávky už deviaty rok po sebe.

V rekordoch sa predbieha s Inkognitom, ktoré sa síce až do súčasnosti na Silvestra vysiela pravidelne len od roku 2018, vôbec po prvý raz sa však v posledný deň roka objavilo už v roku 2006. Je tak najstarším programom, ktorý vytrval v silvestrovskom vysielaní.

Po Záhadách tela bude aj Milujem Slovensko česko-slovenské.

RTVS si v silvestrovskom vydaní zábavnej relácie pripomenie 30 rokov samostatnosti Slovenska. „Silvester v Milujem Slovensko bude tento rok československý! Pretože aj keď o pár hodín uplynie tridsať rokov od rozdelenia našich republík, baviť a hrať sa spolu vieme stále a robíme to nesmierne radi,“ avizuje televízia.

V tíme Adely Vinczeovej budú hosťami Václav Kopta, Adrian Jastraban a Juraj Kemka, v tíme Dana Dangla sa zas predstavia Vanda Hybnerová, Henrieta Mičkovicová a Petra Polnišová.

Vlaňajší rekordér

Silvestrovský večer na RTVS zakončí o 22:50 špeciál talkshow Neskoro večer.

Aj keď sa Neskoro večer na konci roka objavilo po prvý raz spoločne s prvým silvestrovským špeciálom Milujem Slovensko už v roku 2014, pravidelnou súčasťou Silvestra sa stalo až od roku 2019.

 


Silvester na Markíze: Štvorhodinová párty s Vinczeovou, odhalila kompletnú zostavu hostí!Čítajte →

Odvtedy patrí k najsledovanejším programom posledného večera v roku.

Vlani sa dokonca stalo najsledovanejším zábavným programom Silvestra 2021, keď v oboch hlavných cieľových skupinách porazilo všetky ostatné programy RTVS, Jojky aj Markízy.

Koncoročné Neskoro večer spred dvoch rokov si zase pripísalo absolútny rekord v počte zhliadnutí na internete vďaka stand-upu Simony Salátovej, ktorý len na Facebooku dosiahol v priebehu minulého a tohto roka viac ako 9 miliónov videní. Spoločne s Youtubom a ďalšími sieťami prekročil už 10-miliónovú hranicu. Video na konci článku.

Prekonal tak aj úspech skoršieho Salátovej stand-upu z Neskoro večer o ženách, ktorý na sieťach doteraz prekonal 8 miliónovú hranicu.

Tvorcovia pritom budú chcieť úspechy stand-upov v talkshow napodobniť.

Komička Simona Salátová hosťom Neskoro večer na Silvestra po dvoch rokoch opäť, pričom spoločne s ňou sa predstaví aj jej snúbenec, stand-up komik Joe Trendy.

Hosťami budú tiež v polohe imitátora herec Juraj Ďuriš, spevák Mário „Kuly“ Kollár spolu s kapelou Desmod a hudobná skupina Cimbal Brothers.

Tvorcovia opäť v Neskoro večer sľubujú populárne scénky, hitmuzikál, mnohé príhody a populárne piesne.

Rekordne úspešný stand-up Simony Salátovej v silvestrovskom Neskoro večer 2020

Čítať viac...
Nahor