Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Nové projekty

RTVS štartuje prípravy najväčšej novinky posledných rokov: Do šou stiahla tváre konkurencie!

RTVS túto jeseň prinesie svoj najväčší tohtoročný formát, keď adaptuje svetovo známu súťaž amatérskych pekárov.

Verejnoprávna televízia aj v týchto dňoch intenzívne pripravuje nový prime-time program Pečie celé Slovensko. Súťaž, ktorá je rozšírená už po celom svete, vychádza z  formátu The Great Bake Off vytvoreného Love Production a licencovaného BBC Studios distribution. RTVS práve od BBC kúpila nielen licenciu ale aj kompletné práva a bibliu na formát, vďaka čomu vlastní túto šou pre slovenské územie ona sama.

Šou sa v priebehu rokov dostala do viac ako 30 krajín sveta, v roku 2019 sa po prvýkrát objavila na českej obrazovke, kde vysoko zabodovala. Finále na ČT1 sledovalo viac ako 1,7 milióna divákov.

RTVS šou pripraví v spolupráci s externou firmou, po súťaži produkčných spoločností zadala formát spoločnosti Jeffo.tv, režisérom sa tak stane Jeffo Minařík. Celkovo bude príprava šou stáť poriadny balík peňazí.

Televízia už najnovšie odhalila ďalšie detaily ohľadom slovenskej verzie svetovej novinky. Potvrdila mená moderátorov programu, do ktorého stiahla tváre konkurenčných komerčných televízií.

Novú moderátorskú dvojicu totiž vytvoria Milan Zimnýkoval, ktorý sa posledné roky pravidelne objavoval na komerčnej Joj, a herec Juraj Bača, ktorý sa zas v začiatkoch spopularizoval v seriáloch Búrlivé víno, Panelák či Rex.

„Myslím si, že Slovensko miluje pečenie a myslím si, že dokonca viac ako varenie. Verím preto, že táto šou sa stane pre Slovákov srdcovkou. To, čo som mal možnosť vidieť buď v českej alebo anglickej verzii je veľmi príjemné. Neviem, prečo, ale prichytil som sa pri tom, že keď to pozerám, usmievam sa a kývam hlavou a dokonca mi je trošku ľúto, keď je smutný príbeh alebo sa smejem ešte viac, keď je veselý. Nejako tým žijem a zrazu je tam priestor a čas, aby som si to uvedomoval a vychutnal. Tá šou má len jednu chybu, a to, že diváci nebudú cítiť vôňu alebo chuť pripravovaných koláčov a zákuskov. Pevne verím, že to pokryje divácka predstavivosť,“ povedal Zimnýkoval.

„Myslím si, že naša spoločnosť momentálne neskutočne potrebuje niečo, čo má takúto dobrú energiu. Pevne verím, že ten dobrý úmysel a spojenie s našimi tradíciami, medzi ktoré pečenie jednoznačne patrí, sa podarí preniesť aj cez televíznu obrazovku do domácností,“ uviedol Juraj Bača.

Rovnako sú už známe aj mená porotkýň, ktoré budú stabilne hodnotiť výtvory 12 amatérskych pekárov. Stali sa nimi profesionálne cukrárky Petra Tóthová a Jozefína Zaukolcová.

RTVS odvysiela celkovo 10 súťažných epizód, prinesie však aj vianočný a celebritný špeciál. Hlavnou motiváciou verejnoprávnej televízie pustiť sa do tohto formátu je predstaviť slovenskú tradíciu v pečení a cukrárstve, ale zároveň pomôcť amatérom preraziť a stať sa profesionálmi.

Moderátori a porotkyne šou Pečie celé Slovensko

Zdroj: TS RTVS

Čítať viac...
Nahor