Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: RTVS/Facebook

Aktuality

RTVS prekopala jesenné plány: Zásadná zmena nasadenia Danglovej šou, voľné miesto pre novinku!

RTVS tesne pred štartom sezóny zmenila plány v prime-time Jednotky.

Nielen na komerčných obrazovkách sa podoba jesennej štruktúry vyvíjala aj krátko pred jej nástupom.

RTVS už dokonca po zverejnení oficiálnych programových plánov na tento týždeň zmenila svoj program, pričom zásadným spôsobom zasiahla do pôvodných plánov.

Televízia sa totiž rozhodla tesne pred štartom zmeniť nasadenie druhej série cestovateľskej šou Dana Dangla S úsmevom po Slovensku.

Relácia pri sa pri prvej sérii vysielala v utorkovom prime-time v hlavnom čase o 20:30. Výkonmi výrazne neoslnila, dokonca nedosahovala ani na priemer Jednotky. Úvod prvej série vlani na jeseň sledovalo 169-tisíc divákov s podielom 8,1 % v cieľovke 12+, Jednotka sa spravidla v priemere drží okolo desaťpercentnej hranice. Finále projektu sledovalo v polovici októbra 187-tisíc divákov s podielom 8,4 %.

 


Danglova šou dostane na RTVS druhú sériu, Jednotka na jeseň vráti S úsmevom po Slovensku!Čítajte →

V rovnakom nastavení sa cestovateľská šou mala vrátiť aj po roku s druhou sériou. Jednotka oficiálne oznámila vysielanie v utorky o 20:30 so štartom už tento týždeň 1. septembra.

Pred pár dňami však RTVS urobila zmenu a program presunula do druhého pásma. Vytvorí s ním nakoniec dvojičku s Milujem Slovensko a relácia tak pobeží od 11. septembra, pričom jej bude patriť čas až po 22. hodine.

Verejnoprávna televízia urobila zmenu len pár dní pred nasadením šou, a teda už po zverejnení oficiálnych programových plánov, kedy televízie robia zmeny len výnimočne, ešte výnimočnejšie, pokiaľ ide rovno o nástup programu. Nebyť jarnej pandémie, takéto situácie boli viac ako raritné.

 


RTVS chystá nový veľký zábavný formát: Pripomína Milujem Slovensko, známy už aj moderátor!Čítajte →

Prečo Jednotka pristúpila k takejto zmene, je otázne. Už v prvej sérii šou ukázala, že nemá dostatočný výtlak na hlavný vysielací čas napriek svojmu výrazne komerčnému obsahu, zároveň Jednotka už v minulosti budovala v piatky o 22. hodine okno pre cestovateľskú šou, v minulosti tam vysielala sériu Cestou necestou. Tá sa presunula na štvrtky po Zlatých časoch.

Dôvodom zmeny však mohla byť aj nová pripravovaná šou RTVS Tak určite s moderátorom Marcelom Forgáčom.

Televízia jej prípravu oficiálne oznámila pred štartom sezóny s tým, že jej plánované nasadenie ani dátum štartu neuviedla. Pri pohľade na štruktúru Jednotky sa však dá očakávať, že mohla mať v pláne novinku nasadiť práve na utorky o 20:30, v ktorých aj z dlhodobého pohľadu budovala okno s pôvodnou tvorbou, pri premiérach väčšinou so zábavnými reláciami.

Nová šou Tak určite sa tak mohla do vysielania dostať po skončení druhej série S úsmevom po Slovensku. Cestovateľskú šou mala pôvodne RTVS nasadiť úplne skraja sezóny, čím by vyvrcholila už v okolí prvej polovice sezóny.

 


Forgáč dostal vlastnú šou na RTVS: Známy názov aj stabilné tváre, novinku nasadí už v septembri!Čítajte →

Podľa prvých informácií Jednotka však už plánuje nasadenie novinky Tak určite rovno od septembra. Aj s tým tak mohla súvisieť náhla programová zmena.

Televízia mala pred časom ale rovnako naznačovať  možné vysielanie šou Tak určite v stredajšom prime-time. Tam by sa mohla objaviť od polovice septembra, v stredu 9. septembra je naplánovaný galavečer Slnko v sieti. V utorky momentálne vysiela Jednotka nemeckú sériu televíznych filmov Viera, celkovo má 9 dielov, Jednotka posledný film odvysiela v utorok 15. septembra.

Nová športová zábavná šou, ktorá bude pripomínať Milujem Slovensko, sa začala nakrúcať na konci augusta.

Čítať viac...
Nahor