Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Danglova šou dostane na RTVS druhú sériu, Jednotka na jeseň vráti S úsmevom po Slovensku!

Jedným z nosných programov RTVS na jeseň bude šou Dana Dangla, ktorá sa po troch sériách na Markíze presunula na verejnoprávnu televíziu.

Cestovateľská šou S úsmevom po Slovensku bude mať na verejnoprávnej Jednotke pokračovanie. Relácia, o ktorej príchode na obrazovky vlani exkluzívne informoval portál Mediaboom.sk, sa zaradila k highlightom RTVS na jeseň 2019, keď sa zaradila na utorky a ponúkla celkovo osmičku časti.

Reláciu pre RTVS vyrába produkčná spoločnosť Noemo, za ktorou stojí dramaturg, producent a zabávať Dano Dangl. Ten zas stojí za samotným námetom, ktorý má na slovenskej obrazovke už dlhšiu históriu.

Po prvej vlaňajšej sérii S úsmevom po Slovensku sa RTVS so spoločnosťou Noemo dohodla aj na príprave pokračovania. Televízia druhú sériu šou nasadí rovno na začiatku septembra. Rovnako, ako v prvej sérii, jej bude patriť utorňajší prime-time v čase od 20:30.

S úsmevom po Slovensku bude naďalej cestovať rovnaká pätica osobností – Juraj „Šoko“ Tabaček a Marián Čekovský, ktorí sa tak naďalej budú objavovať na obrazovkách všetkých troch veľkých televízií súčasne, tváre Oteckov Jana Kovalčíková a Dominika Kavaschová a zostavu bude naďalej viesť športový expert RTVS Boris Valábik.

Pôvodne Danglov formát tak už začína písať na slovenskej obrazovke dlhodobejšiu históriu. Pôvodne sa uviedol ešte v roku 2012 na Markíze ako formát Vo štvorici po Slovensku, pričom zostavu cestovateľov tvorila štvorica „partičkárov“ Juraj Kemka, Lukáš Latinák, Robo Jakab a Marián Miezga. V tejto podobe sa odvysielali celkovo tri série.

Šou dostáva v poradí už piatu sériu napriek tomu, že sledovanosťou veľmi neohuruje. Do podpriemerov padala postupom času na Markíze, po prechode na RTVS dokonca nestačila ani na priemery Jednotky.

Šou S úsmevom po Slovensku štartovala vlani na jeseň na výkone 169-tisíc divákov s podielom 8,1 % v cieľovke 12+, Jednotka sa spravidla v priemere drží okolo desaťpercentnej hranice. Finále projektu sledovalo v polovici októbra 187-tisíc divákov s podielom 8,4 %.

Pätica cestovateľov šou S úsmevom po Slovensku

Prvé tri série pôvodného formátu Vo štvorici po Slovensku vysielala Markíza v rokoch 2012, 2015 a 2016. Formát sa pritom už v minulosti mohol presunúť na RTVS. Tvorca šou, Dano Dangl totiž po odvysielaní prvej série na Markíze v lete 2012 chcel projekt po troch rokoch definitívne oživiť a ponúkal ho naprieč televíziami – aj RTVS. Dohoda s verejnoprávnou televíziou dokonca mala byť na spadnutie a známe bolo aj prípadné nasadenie šou. Nakoniec ale ostal formát na Markíze s čím mohla súvisieť aj plynulá výroba tretej série hneď v zime toho istého roka – v roku 2015.

Samotný koncept formátu sa však hodí najviac práve na RTVS. Plní totiž aj propagačný charakter, o ktorý má záujem samotný štát. Už v predošlých sériách sa otočili štátne peniaze, keď boli predošlé série dotované práve štátnymi inštitúciami. Prvú sériu prakticky kompletne v rozsahu vyše 400-tisíc eur zaplatila Slovenská agentúra pre cestovný ruch (SACR), druhú sériu dotovala vďaka priamej spolupráci a propagácii štátnych železníc Železničná spoločnosť Slovensko (ŽSSR).

Čítať viac...
Nahor